Słuchawki Bose z Noise Cancelling – recenzja

Dla tych, którzy szukają prawdziwego komfortu i wygody oraz najlepszej jakości dźwięku, standardowe „pchełki” czy inne proste i tanie słuchawki są nie do zaakceptowania. Jeśli muzyka to ważna część Twojego życia, zrozumiałe jest, że szukasz najlepszego jakościowo sprzętu. Takie są bezprzewodowe słuchawki wokółuszne  BOSE Noise Cancelling Headphones 700.Ten zaawansowany sprzęt aspiruje do pozycji w ścisłej czołówce w rankingu najlepszych słuchawek. Co warto wiedzieć, zanim je kupisz? Oto nasza recenzja. 


Noise Cancelling – co to właściwie znaczy?


Warto zacząć od wyjaśnienia kluczowej technologii, wyróżniającej produkt marki Bose. Zadaniem słuchawek jest odizolowanie użytkownika od wszystkich dźwięków z otoczenia. Z punktu widzenia wielbiciela dobrej muzyki - brzmi świetnie, jednak mogą pojawić się uzasadnione wątpliwości, czy taka sytuacja jest pożądana. W końcu, rowerzysta czy biegacz, oderwany od świata, nie usłyszy dzwonka, klaksonu czy krzyku innego uczestnika ruchu. To oczywiście słuszne argumenty i jest na to prosta odpowiedź. Redukcję hałasów można stopniować  zależności od indywidualnych potrzeb i konkretnej sytuacji. Standardowo, można ustawić ją na poziomie 0, 5 lub 10. W pełnej skali od 0 do 10 reguluje się za pomocą aplikacji Bose Music.Co jeszcze potrafią inteligentne słuchawki Bose?

Jak przystało na inteligentny sprzęt, otrzymujemy tu intuicyjne i proste sterowanie. Najważniejsze akcje wykonamy na panelu dotykowym prawej słuchawki. Przesuwając w pionie, będzie można regulować głośność, a w poziomie zmieniać utwory. Dwukrotne puknięcie słuchawki to pauza/play lub zakończenie rozmowy telefonicznej. Na lewej słuchawce znajdziemy fizyczny przycisk do zmiany stopnia redukcji, na prawej natomiast  - przycisk power oraz przycisk dedykowany asystentowi głosowemu.

Słuchawki mają wbudowane detektory ruchu, które po założeniu wykrywają pozycję głowy i ruchy ciała. Aplikacje z obsługą systemu Bose AR mogą wykorzystać te informacje oraz pochodzące z urządzenia mobilnego dane lokalizacji, aby zaproponować treści dźwiękowe odpowiednie do miejsca, w którym aktualnie przebywamy.


Najważniejsze cechy i parametry


Bose Noise Cancelling Headphones 700 będą działać na jednym ładowaniu maksymalnie 20 godzin. Szybkie ładowanie przez USB typu C pozwoli w pełni naładować akumulator w niewiele ponad 2 godziny. Jeśli natomiast bardzo zależy nam na czasie, pomoże funkcja szybkiego ładowania15 minut podłączenia do gniazdka sieciowego zapewni ponad 3 godziny dalszej pracy. 

Jakość dźwięku muzyki odtwarzanej w słuchawkach Bose Headphones 700 jest naprawdę wysoka. Aktywny korektor i imponujący poziom basów zapewniają doskonały dźwięk, niezależnie od poziomu głośności. Nie sposób nie wspomnieć także o wygodzie. Słuchawki, które ważą zaledwie 254 gramy, cechują się bardzo dobry wzornictwem, doskonałą jakością wykończenia i perfekcyjnym dopasowaniem do kształtu uszu. 

Wydaje się, że najnowsze bezprzewodowe słuchawki Bose to produkt zdecydowanie wart swojej ceny. Producenci, pod silną presją konkurencji (przede wszystkim Sony), stworzyli bardzo dopracowany produkt, który oprócz nowoczesnych technologii i świetnych parametrów technicznych, jest także wygodny, dobrze zaprojektowany i po prostu  - funkcjonalny. Dla tych, którzy szukają bezprzewodowych słuchawek z górnej półki, to idealne rozwiązanie.


powrót

<