Słuchawki dla dzieci – jaki model warto wybrać?

Wiele młodych osób nie wyobraża sobie życia bez ulubionej muzyki. To się nie zmienia od dekad, natomiast inny niż kiedyś stał się sposób obcowania z ulubionymi utworami. W dobie smartfonów i serwisów do strumieniowania muzyki online, młodzież częściej niż do tej pory używa słuchawek. To pewnie ulga dla sąsiadów, którzy nie skarżą się już na hałasy z głośników włączonych na cały regulator. Z drugiej strony, słuchawki to potencjalne zagrożenie dla zdrowia – zwłaszcza, gdy używa się ich przez wiele godzin dziennie. Uszy młodych osób są znacznie bardziej narażone na uszkodzenie, dlatego trzeba na nie uważać w szczególny sposób. W tym artykule przedstawiamy dobrej jakości słuchawki dedykowane dla dzieci.


Czy słuchawki są bezpieczne dla dzieci?


Wiadomo że wszystko jest dla ludzi, ale pod warunkiem, że zachowamy umiar i zdrowy rozsądek. W przypadku słuchawek, największym niebezpieczeństwem jest duże natężenie dźwięku. Przyjmuje się, że potencjalnie niebezpieczny może być długotrwały kontakt z dźwiękiem powyżej 80 decybeli, a już na pewno powyżej 100. Pierwszą radą na pewno jest więc to, by po prostu nie słuchać ulubionej playlisty zbyt głośno. Drugie zagrożenie wiąże się z długotrwałym zamknięciem kanału usznego. Gdy długo korzysta się ze słuchawek, wzrasta temperatura i wilgoć, co może powodować szybkie namnażanie się flory bakteryjnej i w konsekwencji zapalenie ucha.Co charakteryzuje dobre słuchawki dla dzieci?


Ograniczenie głośności odtwarzania – w modelach rekomendowanych dla dzieci,    maksymalna głośność często jest ograniczana to 85 decybeli. To mniej niż w przypadku słuchawek dla dorosłych, ale wciąż wystarczająco głośno, aby cieszyć się dobrą muzyką przy zachowaniu bezpieczeństwa. Słuchawki dla dzieci z ograniczoną głośnością to na przykład THOMSON HED1105 albo JBL JR 300.


  • Wygoda – dobre słuchawki są po prostu wygodne i komfortowe, łatwo dopasować je do kształtu ucha, nie zsuwają się, nie cisną ani nie są zbyt twarde. Jeśli wybieramy model przewodowy, dobrze jest zwrócić uwagę na długość kabla. Warto w miarę możliwości sprawdzić to przed zakupem lub kierować się doświadczeniami rówieśników, którzy mieli już wcześniej ten sam lub bardzo podobny model.


  • Atrakcyjny wygląd – podobnie jak okulary, plecak czy torebka, słuchawki są elementem stylizacji i powinny wyglądać tak, aby pasować do upodobań użytkownika. Słuchawki, które cechuje dobry design to na przykład PANASONIC RP-DJS200E-P


  • Składana konstrukcja – dobre słuchawki łatwo przechowywać także wtedy, gdy ich nie używamy. Masywne słuchawki nauszne także mogą być praktyczne i kompaktowe, jeśli można je odpowiednio złożyć.


Jaki model wybrać?


Przede wszystkim, dobrym pomysłem wydaje się wybór słuchawek nausznych w systemie półotwartym. Modne słuchawki douszne, które tłumią całkowicie dźwięki z zewnątrz, lepiej zachować dla dorosłych i bardziej świadomych użytkowników. W przypadku dzieci, dobrze jeśli jednak muzyka w uchu nie będzie zbyt głośna, a słuchawka nie będzie znajdować się bezpośrednio w uchu, stanowiąc zagrożenie dla bębenków. Jeśli mamy pewność, że dziecko jest odpowiedzialne, nie zgubi łatwo słuchawek i ich szybko nie zniszczy, można pomyśleć o bardziej zaawansowanych modelach – w tym słuchawkach bezprzewodowych. Te jednak wymagają nieco więcej wprawy w użytkowaniu, bo trzeba pamiętać o ich regularnym ładowaniu.

Wiadomo, że każde słuchawki będą lepsze niż standardowe pchełki dodawane w zestawie ze smartfonem, więc już sam fakt, że myślimy o dodatkowym sprzęcie powinien wyjść dziecku na dobre. Najlepiej jeśli ostatecznie wyboru dokona się wspólnie. Młody człowiek zdecyduje o kolorze i stylu słuchawek, a rodzic będzie oceniał z punktu widzenia możliwości technicznych i bezpieczeństwa.


Słuchawki dla dzieci

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]