Słuchawki i głośniki JBL Junior – idealne dla młodzieży!

Dla dzieci muzyka jest niezwykle ważna, więc na słuchaniu ulubionych utworów spędzają o wiele więcej czasu niż dorośli. Dostęp do piosenek jest łatwiejszy niż kiedyś, dzięki aplikacjom i platformom do streamingu muzyki. Nie trzeba już kupować drogich płyt – miesięczny abonament daje praktycznie niegraniczony dostęp do piosenek twórców z całego świata. W związku z tym na liście najbardziej pożądanych prezentów u nastolatków coraz częściej znajdują się modne słuchawki młodzieżowe. Czym się powinny charakteryzować?


Jakie słuchawki dla dziecka wybrać? Najważniejsze cechy


Chociaż gadżety elektroniczne często kupuje się pod wpływem impulsu, w tym przypadku lepiej zdać się na chłodną analizę i ocenić jakie posiadają cechy. Słuchawki dla dzieci powinny charakteryzować przede wszystkim:


  • Żywe kolory – czarne albo białe słuchawki są zbyt poważne. Młodzież stawia na kontrastowe barwy – czerwony, niebieski, turkusowy.


  • Pasmo przenoszenia – im zakres wartości jest szerszy, tym więcej dźwięków uda się usłyszeć. Dobra jakość dźwięku to mniej zniekształceń i większa przyjemność ze słuchania muzyki.


  • Dobra jakość wykonania – słuchawki powinny być zrobione z solidnych materiałów, tak aby przypadkowo się nie połamały i mogły służyć dłużej niż kilka miesięcy.


  • Lekkość – skoro mówi się o tym, żeby nie obciążać młodych kręgosłupów ciężkimi plecakami pełnymi książek, warto pamiętać także o głowach. Zbyt masywne słuchawki noszone przez wiele godzin powodują poczucie dyskomfortu. Na pewno nie warto narażać dziecka na takie problemy.


Słuchawki bezprzewodowe dla dzieci – tak czy nie?


Do zastanowienia pozostaje, czy zdecydujmy się na obiekt na kablu, czy wersję bezprzewodową. Te drugie są oczywiście wygodniejsze, chociaż cena jest wyższa. Dodatkowo za pomocą takich słuchawek łączących się ze smartfonem przez Bluetooth można sterować muzyką oraz odbierać i odrzucać połączenia telefoniczne. Jest też istotna wada – trzeba pamiętać o ich ładowaniu. Dlatego przed zakupem słuchawek bezprzewodowych powinniśmy zwrócić uwagę na maksymalny czas pracy.


Słuchawki dla dzieci


Słuchawki dla dzieci z ograniczeniem głośności – dlaczego warto?


To, jakie słuchawki dla dziecka kupimy, wpływa nie tylko na to, czy dźwięki będą dobrze odwzorowane, a konstrukcja wygodna. To także ważny wybór w kontekście zdrowia i prawidłowego słuchu. Lekarze słusznie zauważają, że młodzież spędza w słuchawkach bardzo dużo czasu, a to przecież realne zagrożenie dla uszu.

Wychodzi więc na to, że fakt, jakie słuchawki dla dziecka wybierzemy, ma duże znaczenie. Dlatego naprawdę nie warto kierować się wyłącznie najniższą ceną. Lepiej szukać kompromisu pomiędzy rozsądnym kosztem, dobry designem, wygodą, ale też – bezpieczeństwem. Dlaczego oprócz ładnego wyglądu i dobrych parametrów dobrze jest także uwzględnić ograniczenie głośności.

Dobrym przykładem produktu spełniającego te wszystkie kryteria będą słuchawki JBL JR 300. To słuchawki przewodowe na pałąku, wyposażone w miękkie i wygodne nausznice. Bardzo dobrze dopasowują się do ucha dziecka. Zaprojektowano je, uwzględniając ograniczenie głośności odtwarzania (do 85 dB).


Głośnik bezprzewodowy – przenośny odtwarzacz w kieszonkowym rozmiarze


Gdy młodzi chcą słuchać muzyki w grupie, idealnym gadżetem jest głośnik bezprzewodowy. Przenośne głośniki szybko zyskały dużą popularność. W związku z tym obecnie mamy na rynku bardzo duży wybór takich urządzeń. Jednak należy pamiętać, że nie każde z nich jest godne polecenia i warte swojej ceny.