Słuchawki sportowe – Osiągaj kolejne sukcesy z pomocą muzyki!

Słuchawki jako nieodłączny towarzysz treningu

Ludzi prowadzących aktywny tryb życia można w prosty sposób zaklasyfikować do dwóch kategorii – na tych, którzy trenują z muzyką i tych, którzy sobie tego nie wyobrażają. Wysiłek fizyczny wsparty odpowiednią, energetyczną playlistą może nie tylko znacznie uprzyjemnić czas spędzony na wyciskaniu z siebie siódmych potów, ale także charakteryzować się jeszcze wieloma innymi dodatkowymi zaletami. Aby trening dostarczał tylko pozytywnych wrażeń, a nie powodował rosnącej frustracji, potrzebna jest nie tylko odpowiednia muzyka, ale także odpowiednie słuchawki sportowe. Gdy dokonamy już właściwego wyboru, zyskamy znakomitego kompana i motywatora, dzięki, któremu z łatwością osiągniemy kolejne sukcesy w wybranej przez nas dyscyplinie.

Co daje nam bieganie z muzyką?

Pokonywanie kolejnych kilometrów podczas biegu, powtarzanie w kółko tych samych ćwiczeń oraz lekko doskwierająca samotność podczas indywidualnego treningu – obojętnie jak bardzo lubimy się ruszać, w końcu możemy poczuć minimalne znużenie i zmęczenie materiału. Słuchawki sportowe to przede wszystkim idealne rozwiązanie dla tych, których dopada nuda podczas treningu. Dzięki odtwarzanej muzyce mamy szansę zsynchronizować nasze tempo z pobudzającym rytmem, który sprawi, że będziemy się znacznie wolniej męczyć. Nie należy także zapominać o rozkoszy płynącej z niemalże całkowitego odcięcia się od otaczającej nas rzeczywistości. Słuchawki sportowe zdecydowanie ułatwią osiągnięcie tej swoistej sportowej nirwany. Ponadto na pewno nie raz widzieliśmy w telewizji zawodowych sportowców relaksujących się przed startem, ze słuchawkami na uszach.
Sluchawki strefa fit url Jak wybrać odpowiedni model, dzięki któremu odczujemy te wszystkie zalety na własnej skórze? Na początek należy dopasować słuchawki do anatomicznej budowy ucha. Trzeba też koniecznie sprawdzić, czy upatrzone przez nas słuchawki sportowe nie będą nam przeszkadzały podczas treningu ciągle wypadając i ruszając się. W tym celu wystarczy po ich wcześniejszym założeniu potrząsnąć głową. Jeżeli chcemy być całkowicie niezależni od pogody, warto postawić na wodoodporne konstrukcje. Słuchawki sportowe powinny mieć pałąk, który będzie je dodatkowo stabilizował podczas treningu. Co więcej, przy uprawianiu sportu znacznie lepiej sprawdzą się słuchawki bezprzewodowe, dzięki którym będziemy mogli walczyć wyłącznie z czasem i swoimi słabościami, a nie z plączącymi się kabelkami. Poniżej można znaleźć przykładowe słuchawki sportowe, które idealnie sprawdzą się np. podczas biegania i nie tylko.

Panasonic RP-HS34E i Sony MDR-AS400EXPanasonic RP-HS34

Tradycyjne sportowe słuchawki japońskich producentów to wyjątkowo atrakcyjna cenowo oferta przede wszystkim dla tych, którzy dopiero zaczynają swoje treningi i nie chcą wydawać zbyt wielu pieniędzy. Oba modele są niezwykle wygodne i lekkie (ważą zaledwie ok.10g) doskonale trzymają się uszu, a dodatkowo Sony MDR-AS400charakteryzują się wodoodpornością. Panasonic RP-HS34E to douszne słuchawki sportowe o charakterystyce częstotliwościowej 10 – 25 000 Hz, które dzięki 14,3 milimetrowym przetwornikom z magnesem neodymowym zagwarantują potężne brzmienie, które pomoże nam napierać do przodu. Natomiast Sony MDR-AS400EX to dokanałowe słuchawki sportowe, doskonale oddające każdy szczegół dzięki paśmie przenoszenia 5 – 24 000 Hz, które nie tylko dodadzą siły na treningu, ale pozwolą także na ewentualne odbieranie przychodzących połączeń i przewijanie utworów bez konieczności wyciągania smartfona.

Creative WP-250

Creative WP-250Kolejna propozycja to już bezprzewodowe słuchawki sportowe marki Creative, które producent określa mianem idealnego partnera podczas treningu. Zagłowna, dokanałowa, lekka (32 g) i atrakcyjna pod względem designu konstrukcja skutecznie zapobiega ich wypadaniu podczas treningu, czyniąc je jedną z bardziej atrakcyjnych propozycji dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Słuchawki Creative WP-250 zapewniają nie tylko krystalicznie czystą jakość muzyki (pasmo przenoszenia: 20 Hz – 22 kHz), ale także wyraźne rozmowy, które można komfortowo prowadzić dzięki niewidzialnemu mikrofonowi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w dowolnym momencie zatrzymać lub zmienić utwór, a także wybrać się np. na znacznie dłuższe wybieganie, ponieważ bateria pozwala aż na 6 godzin nieprzerwanej pracy.

Jabra Sport Wireless+

Jeżeli nasze treningi należą do tych zdecydowanie najintensywniejszych, to bezprzewodoweJabra Sport Wireless Plus słuchawki sportowe Jabra Sport Wireless+ będą doskonałym wyborem. To prawdziwy zestaw do zadań specjalnych – odporny nie tylko na deszcz, ale także na wstrząsy, piasek i kurz, który jest noszony za uchem, waży tylko 25 g, a ponadto jego mocowanie nie przysparza nawet najmniejszych kłopotów. Bezpieczna i pewna pozycja w uszach jest możliwa dzięki komfortowym wkładkom EarGels dostępnym w aż 7 rozmiarach. To co dodatkowo wyróżnia ten model to wbudowane radio FM. Jabra Sport Wireless+ pozwalają na 4,5 godziny wzorowego, komfortowego prowadzenia rozmów lub 4 godziny nieprzerwanego słuchania muzyki w znakomitej jakości dźwięku.

Denon AH-W150

Denon AH-W150Nazwa linii, z której pochodzą te bezprzewodowe słuchawki sportowe japońskiego producenta – „Exercise Freak” mówi wiele. To wybór dla osób, które szalenie przepadają zarówno za aktywnością fizyczną, jak i za najwyższą jakością audio rodem z półki Premium. Odporne na pot, wyposażone we wzmacniacz, profesjonalnie dostrojone – zwiększenie wydajności nawet o 20% dzięki słuchaniu muzyki podczas treningu ze słuchawkami Denon AH-W150 będzie znacznie przyjemniejsze. Antybakteryjne wkładki dokanałowe, wbudowana poduszka powietrzna zapewniająca komfort i wentylację, odblaskowy pałąk dla lepszej widoczności podczas wieczornych treningów, pojemny akumulator (do 7 godzin nieprzerwanej pracy)… Ze stylowymi słuchawkami Denon AH-W150 przebiegniemy komfortowo i bezpiecznie zarówno krótsze, jak i dłuższe dystanse – w tym koronny dystans każdego biegacza – maraton. Dla prawdziwych Exercise Freaków przygotowano ponadto aplikację Denon Sport.

Słuchawki sportowe – w pełni legalny doping

Trening z muzyką wiąże się z dodatkową motywacją, skuteczną walką z monotonią i pokonywaniem barier, a ponadto pozwala nam się skupić wyłącznie na aktywności fizycznej. Muzyka, która płynie przez słuchawki sportowe może też skutkować wydzielaniem większej ilości adrenaliny, stymulując nasz organizm do jeszcze intensywniejszego wysiłku. Osiągnięty dzięki muzyce efekt dysocjacji i stymulacja pozytywnych emocji pozwalają nieco oszukać nasz mózg, który przez dłuższą chwilę może nie otrzymywać wiadomości informujących o postępującym zmęczeniu organizmu. Jak doskonale widać, słuchawki sportowe i odtwarzana przez nie muzyka mogą wymiernie wesprzeć nas podczas treningu, sprawiając, że będzie on nie tylko znacznie efektywniejszy, ale i dużo przyjemniejszy.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]