Smartfon Samsung Galaxy S20 – premiera flagowca, dane techniczne i cena

Flagowy smartfon Samsunga na 2020 rok od dawna już budził wiele emocji. W dniu premiery udało się rozwiać wszelkie wątpliwości. Czy Galaxy S20 będzie najbardziej pożądanym telefonem w tym roku? Nie sposób tego stwierdzić, dopóki konkurencja nie zaprezentuje swoich produktów. Ale dziś już wiadomo, jak prezentuje się na tle poprzednika i jakie wprowadza nowości. Na pewno nie można posądzić Samsunga o brak nowych pomysłów. Oto najważniejsze informacje po premierze Samsunga Galaxy S20 – poznaj jego specyfikację i możliwości.


Samsung Galaxy S20 – trzy wersje do wyboru


Koreańczycy zdecydowali się na pokazanie telefonu w trzech wariantach. Prezentacja obejmowała standardowy model S20, Samsung Galaxy S20+ oraz najpotężniejszy - Samsung Galaxy S20 Ultra. Podobnie jak wcześniej, tym, co różni od siebie poszczególne wersje, jest przede wszystkim wielkość ekranu i możliwości fotograficzne, ale również pojemność akumulatora.

 


Specyfikacja Samsung Galaxy S20


Sercem smartfona przeznaczonego na europejski rynek, jest procesor Exynos 990. Zgodnie z oczekiwaniami, możemy liczyć no potężną pamięć operacyjną. Podstawowy Samsung Galaxy S20 ma  8 lub 12 GB RAM, wersja Ultra 12 lub 16 GB. Pamięć wewnętrzna na pliki to 128 GB. Smartfon nie posiada gniazda słuchawkowego, podobnie jak Samsung Galaxy S10 - miłośników dobrej muzyki ucieszą natomiast stereofoniczne głośniki. Brak gniazda słuchawkowego to zachęta do korzystania ze słuchawek bezprzewodowych. Zwłaszcza, że można otrzymać od Samsunga darmowe słuchawki Galaxy Buds, decydując się na zakup flagowca w przedsprzedaży. 

Zaokrąglony ekran, chroniony szkłem Gorilla Glass 6, wygląda doskonale. W zależności od wersji, jego wielkość to 6,2, 6,7 albo 6,9 cala, a rozdzielczość 1440x3200 pikseli. Tradycyjnie, takie parametry jak kontrast, szeroki zakres wyświetlanych kolorów i szerokie kąty widzenia, robią duże wrażenie. Nowością, która dodatkowo podwyższa ocenę smartfona Samsung Galaxy S20, jest odświeżanie obrazu 120Hz.  To rozwiązanie poprawia płynność i cieszy oko – szczególnie w grach! Pod powierzchnią ekranu znajduje się natomiast ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych. Smartfon wykorzystuje szybkie ładowanie przewodowe oraz ładowanie indukcyjne.

Największe nowości w smartfonie Samsung Galaxy S20 – stukrotny zoom, nagrania w 8K i technologia 5G

W Galaxy S20 i S20+ możemy przybliżyć obrazek 3x hybrydowo i 30x cyfrowo. Samsung Galaxy S20 Ultra oferuje natomiast niespotykany dotąd poziom dokładności - zoom hybrydowy przybliża aż 10x, a cyfrowy - aż 100x. Dzięki temu, możemy uchwycić w obiektywie nawet obiekty oddalone o kilka kilometrów!

Nie sposób także nie wspomnieć o doskonałej jakości materiałów video. Gdy nagrywanie w 4K jest już standardem we flagowych modelach, Samsung idzie krok dalej i oferuje nagrania 8K z doskonałą stabilizacją obrazu. 

Nowe flagowce firmy Samsung obsługują sieci komórkowe piątej generacji. Odpowiada za to modem 5G o nazwie Exynos Modem 5123. Chociaż w praktyce sieć 5G jeszcze nie występuje, widać, że producent patrzy w przyszłość, więc kupując już teraz tak nowoczesny smartfon, będziemy mogli korzystać z wielu możliwości, które pojawiają się za 2 albo 3 lata, wraz z rozpowszechnieniem się nowej technologii. 

Ostatnia z ciekawych nowinek to funkcja Single Take. Gdy wciśniemy migawkę i przez kilka sekund będziemy rejestrować obraz z różnych perspektyw, aparat wykona serię ujęć, z których wybierze automatycznie te najlepsze. 

Podsumowując, można patrzyć optymistycznie na nową serię flagowych telefonów Samsunga. Widać, że firma nie chce stać w miejscu, a szuka nowych ciekawych rozwiązań, zamiast jedynie wprowadzać kosmetyczne zmiany względem poprzedniej wersji. Samsung Galaxy S20 to na pewno smartfon przyszłości, który pełnię swoich możliwości pokaże dopiero za jakiś czas. Na pewno jest to przyszłościowy zakup i dobra inwestycja. Dzięki temu, że mamy aż 3 wersje o różnych specyfikacjach oraz kilka wariantów kolorystycznych, stosunkowo łatwo jest dobrać wersję idealnie dopasowaną do swoich preferencji.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]