Smartfony Apple – co nowego w 2018 roku?

Rok 2017 był dla firmy z Cupertino bardzo udany. Telefony iPhone 8, iPhone 8 Plus i przede wszystkim - iPhone X, zostały dobrze przyjęte, a sprzedaż osiągnęła na tyle wysoki poziom, że wszystko wskazuje na to, że producent pójdzie za ciosem i w tym roku także zobaczymy aż 3 nowe modele.

Czym zaskoczy Apple w 2018 roku?

Dobrze poinformowane osoby przekonują, że wszystkie nowe smartfony będą mocno inspirowane wzornictwem iPhone X. Wiele wskazuje więc, że najbardziej rewolucyjne zmiany, jak usunięcie przycisku Home oraz rozszerzenie ekranu na niemal cały przedni panel, zostają już na stałe. Nie ma się co dziwić, bo to w końcu rynkowe trendy, które widać również w produktach konkurencji. Na pewno dalej będzie wspierana i rozwijana technologia rozpoznawania twarzy, co także nie może dziwić, skoro Apple już do tej chwili dużo w nią zainwestował. 

Czym będą się różnić od siebie różne wersje smartfonów? Tradycyjnie - specyfikacją oraz wielkością wyświetlacza. Podobno w 2018 roku zobaczymy model ze znacznie większym ekranem niż do tej pory – aż 6,5 cala. Telefon z dużym ekranem OLED ma być zapewne konkurencją dla Galaxy Note. W tym roku mamy też zobaczyć nową wersję Apple Pencil, więc obie te informacje układają się w logiczną całość. Pozostałe dwa modele o wymiarach 5,8 cala oraz 6,1 cala to po prostu następca iPhone X oraz jego budżetowa wersja.

Specyfikacja nowych smartfonów Apple

Chociaż oficjalne dane jeszcze nie zostały ujawnione, można powiedzieć mniej więcej, w jaką stronę pójdzie rozwój produktów. Wyświetlacze powinny zachować proporcje ekranu 18,5x9, natomiast zwiększy się ich rozdzielczość oraz zagęszczenie pikseli.

Model z ekranem 6,1 cala ma być odpowiednikiem obecnego iPhone 8. Wydaje się, że to tymczasowe rozwiązanie, aby jeszcze w tym roku zaproponować wersję przejściową między starą generacją telefonów Apple, a nową - oznaczoną literą X. Z przecieków wynika, że ma mieć słabszy wyświetlacz, ale za to ma być znacznie tańszą opcją. W urządzeniu ma się pojawić tańszy panel IPS LCD o zagęszczeniu pikseli ok. 320–330 PPI. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tańszy iPhone otrzyma nr 9, tak by wypełnić lukę w nazewnictwie między iPhone 8 a iPhone X.

Zagadką pozostaje, czy Apple zaproponuje w tym roku jakieś nowinki, jeśli chodzi o fotografię mobilną. Jeśli tak, to jak na razie pozostaje to tajemnicą.

Czy są jeszcze jakieś powody, które sprawiają, że na premierę smartfonów Apple będziemy patrzyć z większym zainteresowaniem niż na inne? Na pewno warto analizować sytuację także pod kątem rozwoju innych sprzętów tej samej firmy, które mają być kompatybilne z telefonem. I tu jest pewne pole do ciekawych rozważań, bo w 2018 ma się także pojawić zupełnie nowy, inteligentny zegarek Apple Watch, zapowiadane są także nowości w ładowaniu sprzętu – zwłaszcza bezprzewodowo.

Wszystko powinno stać się jasne jesienią, kiedy nowe modele pojawią się już oficjalnie w sprzedaży.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]