Smartfony Samsung Galaxy S10+, S10, S10e – specyfikacja, dane techniczne

Smartfony Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy S10 i Samsung Galaxy S10e to niewątpliwie najbardziej oczekiwane urządzenia tego roku. Tuż po premierze, która miała miejsce 20 lutego w San Francisco możemy przedstawić szczegółową specyfikację wszystkich 3 wariantów. Sprawdźcie, czym tym razem zaskoczył nas koreański producent  – oto Samsung Galaxy S10, S10+, S10e oraz dane techniczne.


Samsung Galaxy S10  – dane techniczne ekranu i kamerki


W kwestii stylistyki urządzenia z serii Galaxy S10 są praktycznie bezramkowe. Ekran Infinity-O wypełnia front smartfona od krawędzi do krawędzi. Najdroższy telefon, czyli Samsung Galaxy S10+ ma zakrzywiony ekran o wielkości 6,4”, Galaxy S10 jest nieco mniejszy, bo ma 6,1”, zaś budżetowa wersja posiada płaski ekran w rozmiarze 5,8”. Wszystkie modele zostały wyposażone w wyświetlacz AMOLED, który oferuje wyższą rozdzielczość, realistyczne, żywe kolory i większy kontrast. Wyświetlacz ogranicza ilość emitowanego niebieskiego światła, dzięki czemu oczy się nie męczą nawet podczas długiego korzystania z telefonu. Utradźwiękowy czytnik linii papilarnych umieszczony na ekranie tworzy trójwymiarowy skan odcisku palca, dlatego dane będą jeszcze bardziej bezpieczne niż dotychczas. Odblokowanie urządzenia jest możliwe nawet wtedy, gdy palec jest mokry lub brudny.


Samsung Galaxy S10 – wygląd i dane techniczne


Samsung Galaxy S10 i specyfikacja procesora – super szybki Exynos 9820


Wszystkie trzy wersje działają w oparciu o procesor Exynos 9820, który jest o 20% wydajniejszy od poprzedniej wersji znanej z Samsungów Galaxy S9. Procesor ten pozwala otworzyć dwie aplikacje na raz poprzez podzielenie ekranu, dzięki czemu nie trzeba minimalizować okienka, by zerknąć na inny ekran. WI-Fi 6 generacji zapewnia jeszcze szybszą łączność z siecią. Interfejs OneUI zaprojektowano tak, by była możliwa obsługa urządzenia jedną ręką - ikonki i miniaturki będą większe. Zaimplementowano także tryb nocny. Pamięć RAM w Galaxy S10+ to 8 lub 12 GB, w średnim modelu to 8 GB, zaś w wersji S10e to 6 GB. Pamięć wewnętrza w zależności od modelu to 128 GB, 512 lub aż 1 TB. Jest jeszcze jedna dobra wiadomość w szczególności dla fanów gamingu. Zoptymalizowany silnik gier Unity wpływa na stabilną wydajność i brak lagów podczas rozgrywki.


Pięć aparatów


Dwa przednie i trzy tylne aparaty pozwalają na niesamowite zdjęcia. Pięć obiektywów w tym jeden panoramiczny sprawią, że fotografie będą wyglądać jak profesjonalne kadry. Szerokokątny obiektyw oferuje pole widzenia obejmujące aż 123, co oznacza, że na jednej fotografii można ująć rozległe krajobrazy i wysokie budynki w rozdzielczości 4K. Kadr nocy pozwala na uchwycenie idealnego momentu w słabym oświetleniu. Samsung Galaxy S10 wykonuje kilkanaście zdjęć i łączy je w jeden obraz, by uniknąć poruszenia i uchwycić nawet najdrobniejszy szczegół.


Wytrzymała bateria


Samsung postarał się, by najnowsze smartfony miały bardzo pojemną baterię. Akumulator w najtańszej wersji ma 3000 mAh, w średniej 3300 mAh, a w premium 4100 mAh. Galaxy S10+ ma ulepszone ładowanie i zarządzanie zasilaniem. Smartfon sam uczy się nawyków użytkownika i optymalizuje zużycie baterii, na przykład zamykając aplikacje, których nie używa się od kilku godzin. Ponadto producent zapewnił bezprzewodowe udostępnianie energii , które umożliwia ładowanie innych urządzeń bez potrzeby podpinania ładowarki.


Perfekcyjna wytrzymałość


W nowych Samsungach Galaxy S10 i S10+ w danych technicznych widzimy także szkło Gorilla Glass 6 nowej generacji. Szkło to zapewnia ochronę przed rozbiciem ekranu. Dodatkowo Galaxy S10+ jest wodoodporny i pyłoszczelny.

Smartfony z serii Samsung Galaxy S10 będzie można zakupić w przedsprzedaży już dziasiaj na mediamarkt.pl.

powrót