Jaki smartwatch wybrać? Co to właściwie jest i jak działa?

Co to jest smartwatch? To niezwykły, inteligentny zegarek. Funkcjonalność takich urządzeń nie ogranicza się do podawania godziny i daty. Smartwatch, po połączeniu ze smartfonem, może posłużyć m.in. do odbierania połączeń i smsów oraz powiadomień i wiadomości z portali społecznościowych. Co jeszcze potrafi smartwatch? Ranking kilku najlepszych modeli da odpowiedź na to pytanie. Sprawdźmy, jakie są najlepsze smartwatche Apple, Samsung, Garmin, innych producentów. Nasz artykuł pomoże Ci podjąć decyzję, jaki smartach kupić.


Jak działa smartwatch?


Smartwatche należą do ostatnio bardzo popularnej kategorii: wearable devices. To urządzenia, które uzupełniają smartfony. Wspólnie mogą być jeszcze praktyczniejsze podczas codziennego użytkowania. Smartwatch najłatwiej dobrać do smartfona z Androidem lub iOS. Oba urządzenia komunikują się bezprzewodowo, za pomocą Bluetooth. Warto pamiętać o tym, że im wyższy standard, tym niższe zużycie energii.

Wystarczy tylko zainstalować na smartfonie odpowiednią aplikację: w zależności od modelu i producenta, np. Android Wear lub Gear Manager. Od chwili sparowania smartwatcha ze smartfonem można odbierać połączenia i sprawdzać wiadomości. Użytkownik zyskuje szybki dostęp do powiadomień i wiadomości z portali społecznościowych oraz terminarza. Smartwatche dostarczają również informacje na temat pogody, ilości pokonanych kilometrów, spalonych kalorii czy poziomu tętna.