Osram - świetlówki kompaktowe (1)

Sortuj według
Popularność
20 produktów
Produkt chwilowo niedostępny
Powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny
Produkt chwilowo niedostępny

Wyświetlono 0 z 0 produktów.

Pokaż więcej produktów

OSRAM – świetlówki dla Twojego domu i firmy


Lampy fluorescencyjne, zwane potocznie „świetlówkami”, „jarzeniówkami” lub „neonówkami”, dostępne są na rynku od dziesięcioleci. I chociaż coraz mocniej wypierają je lampy LED, nieustannie cieszą się dużą popularnością. Wśród wielu producentów żarówek warto zwrócić szczególną uwagę na markę OSRAM. Świetlówki tego producenta są gwarancją długiej żywotności źródła światła. Są dostępne w rozmaitych kształtach i oferują szeroką gamę barwy światła. W niniejszym tekście dowiesz się, jakie są wady i zalety świetlówek oraz jakie rodzaje są najpopularniejsze.


Sposób działania świetlówek


Istotą działania świetlówek jest ich budowa. Żarówki mają kształt rurki (obecnie może przybierać różne ciekawe kształty), w ich wnętrzu znajdują się niezbyt wielkie ilości rtęci w stanie gazowym, a także para argonu – pierwiastka zaliczanego do gazów szlachetnych. Na obu końcach rurki znajdują się elektrody, które odpowiadają za przepływ prądu. W chwili, gdy przechodzi przez nie energia elektryczna, wewnątrz żarówki dochodzi do wyładowania. Jego efektem jest wytworzenie przez rtęć promieniowania, które nie jest szkodliwe dla ludzi, ani widoczne dla oka. Żeby je wykorzystać, wynalazcy świetlówek pokryli wewnętrzną część rurki luminoflorem, którego zadaniem jest wyłapanie energii i jej wyemitowanie w postaci widzialnego gołym okiem światła.


OSRAM – świetlówki przyjazne środowisku


Sposób działania świetlówek jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Wiele osób zastanawia jednak kwestia obecności rtęci. Pierwiastek ten kojarzymy zazwyczaj negatywnie i staramy się go unikać. Ze sprzedaży zostały nawet wycofane termometry rtęciowe. W przypadku świetlówek ilość rtęci jest jednak na tyle mała (przypominamy, że ma formę gazu, nie cieczy), że nawet w przypadku rozbicia żarówki wystarczy jedynie dokładnie wywietrzyć pomieszczenie i usunąć szkło (warto jednak zrobić to za pomocą zmiotki, a nie odkurzacza; istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że opary rtęci osiądą na filtrze urządzenia).


OSRAM – świetlówki kompaktowe i liniowe


  • Świetlówki kompaktowe OSRAM to produkty znane od lat, które cieszą się zaufaniem wielu klientów. Zużywają one aż o około 80% mniej energii elektrycznej od tradycyjnych żarówek, przez co z powodzeniem można określić je jako energooszczędne. Swoim wyglądem przypominają klasyczne żarówki – są równie lekkie i małe. Jednakże warto wziąć pod uwagę jedną rzecz - nie zaleca się stosowania ich we wnętrzach, w których często włączamy i wyłączamy światło (na przykład w łazience). Może spowodować to szybsze ich zużycie.
  • Świetlówki liniowe są klasyczną formą jarzeniówki, która przyjmuje postać długiej, prostej rurki. Doskonale sprawdzą się w przestrzeniach przemysłowych, sklepach czy też biurach, w których efektywnie będą spełniać swoją rolę.


Mocne i słabe strony świetlówek


Docenianą zaletą świetlówek jest fakt, że podczas pracy wytwarzają nawet do 5 razy mniej ciepła niż klasyczne żarówki. Są także od nich bardziej żywotne – wysokiej jakości produkt może emitować światło nawet do 20 tysięcy godzin.

Niestety mają one też kilka wad. Przede wszystkim ten rodzaj oświetlenia bardzo często wymaga stosowania specjalnych opraw wzbogaconych o dodatkowe wyposażenie. Ich wydajność uzależniona jest także od temperatury panującej w otoczeniu oraz odpowiedniego użytkowania, chociażby unikania sytuacji, w których produkt zostaje często włączany i wyłączany. Nie każdy zdaje sobie też sprawę, że wytwarzane przez świetlówki światło delikatnie pulsuje, co w przełożeniu na dłuższy okres czasu może męczyć wzrok. 


OSRAM: świetlówki w najlepszych cenach na rynku kupisz w MediaMarkt!


Jeśli szukasz świetlówek do domu czy miejsca pracy, koniecznie odwiedź jeden z wielu sklepów stacjonarnych MediaMarkt lub skorzystaj z naszej oferty online. Asortyment niezawodnej niemieckiej marki oświetleniowej OSRAM oferujemy zawsze w atrakcyjnych cenach, z darmową dostawą pod wybrany adres przy zamówieniu zaledwie powyżej 39 złotych!