Sprzęt AGD i RTV w promocji – wietrzenie magazynu

Styczniowe wyprzedaże w wielu sklepach to okazja na zdobycie naprawdę wartościowych sprzętów po znacznie niższej cenie niż jeszcze kilka tygodni wcześniej. Im wyższa cena, tym na większy kwotowy rabat można liczyć. Z tego powodu, czas promocji i rabatów na początku roku jest szczególnie korzystny dla osób szukających flagowych produktów, a niekoniecznie budżetowych opcji. Mając w perspektywie duży upust, łatwiej się zdecydować na wiele urządzeń premium, których w normalnych okolicznościach być może nie bralibyśmy nawet pod uwagę. Na co zwrócić uwagę, gdzie szukać największych oszczędności i na co uważać? Oto nasz poradnik tuż przed sezonem na wielkie wyprzedaże.Konsola w promocji – co wybrać i dlaczego?


2020 to ma być ten rok, gdy w końcu po wielu latach oczekiwania ujrzymy konsole najnowszej generacji od Sony oraz Microsoftu. Ale to nastąpi dopiero w ostatnich miesiącach roku. A czy warto podejmować jakieś zakupy w styczniu? Jeśli mowa o konsolach stacjonarnych, to zakup ma sens. Ulepszona wersja Playstation 4 Pro lub Xbox One X, które wykorzystują potencjał 4K, to zdecydowanie dobry zakup na najbliższy rok. Warto też pamiętać o zapowiadanej kompatybilności obu konsol wydanych w 2020 roku z poprzednikami. Dzięki tym deklaracjom ze strony producentów, wiemy, że gry i akcesoria z PS4 będą też działać na PS5, więc nie trzeba będzie dublować zakupów. 

A może konsola przenośna? Standardowa cena Nintendo Switch mogła być dla wielu osób barierą. Jednak odpowiednia obniżka może sprawić, że posiadacz Xboxa albo Playstation może rozważyć taką opcję, chcąc grać także w podróży. Warto pamiętać także o odchudzonej wersji, czyli Nintendo Switch Lite. Mniejsza, bardziej poręczna i bez możliwości podłączenia do telewizora, konsola od Nintendo to łakomy kąsek, nawet w standardowej cenie ok. 1000 zł, a co dopiero w promocji!Inteligentny zegarek albo opaska – co kupić na wyprzedaży?


Inteligentne zegarki i opaski cieszą się u nas dużą popularnością. Nic dziwnego – wiele osób w końcu uprawia sport i coraz bardziej świadomie podchodzi do swojego stylu życia – odżywiania, snu, codziennej aktywności. Regularną kontrolę tego, co robimy, zapewnia właśnie urządzenie zakładane na rękę i stale monitorujące nasze działania. Jeśli wciąż nie mieliśmy przekonani do takiego sprzętu, odpowiednia wyprzedaż na pewno ułatwi decyzję o zakupie go po raz pierwszy. Dla osób, które kupują smartwatch po raz kolejny, to natomiast szansa na kupienie niedrogo czegoś z wyższej półki niż dotychczas. Co powinno być kluczowe przy zakupie?

  • Czas pracy – im dłużej trzema bateria, tym lepiej. Owszem, smartfony przyzwyczaiły nas do konieczności ładowania codziennie lub prawie codziennie, ale zegarki to co innego. Smartwatch powinien pracować dyskretnie, więc dobrze byłoby jak najrzadziej ściągać go w celu uzupełnienia akumulatora. 
  • Płatności zbliżeniowe – Polska jest jednym z kilku krajów w Europie, gdzie ta forma płacenia najszybciej się rozwija. Nic dziwnego, bo to wygodne i przydatne w wielu sytuacjach. Dlatego skoro już inwestujemy w smartwatch, idealnie, gdyby umożliwiał też dokonywanie transakcji. 
  • Wygląd – inteligentny zegarek to, tak samo jak klasyczny czasomierz, także wyznacznik prestiżu i elegancki dodatek do stylizacji. Warto wracać uwagę na wygląd zegarka i jakość jego wykonania. Wiedzą o tym zwłaszcza kobiety rozglądające się za zegarkami takich firm jak Michael Kors. Warto jednak zaznaczyć, że nawet tacy producenci jak Samsung, potrafią tworzyć naprawdę piękne i eleganckie produkty. 


Jaki smartfon z promocji?


Początek 2020 roku to będzie dobry moment na szukanie promocji na flagowe modele z roku 2019. Na co patrzeć, jeśli chcemy kupić smartfon w promocyjnej cenie?

  • Aparat fotograficzny – to kluczowy element, który najszybciej się rozwija. Z tego powodu modele sprzed 3-4 lat są nieporównywalne z tymi współczesnymi. Dobry aparat z przodu i z tyłu, który potrafi robić zdjęcia i kręcić filmy także przy słabszym oświetleniu to podstawa. Zwłaszcza, jeśli telefon ma być dobry nie tylko dziś, ale także za rok. Kupienie w promocji flagowca sprzed 12 miesięcy może się okazać lepszą inwestycją niż wybór modelu z średniej półki tuż po rynkowym debiucie – to właśnie dlatego, że flagowce zawsze mają dopracowane aparaty. 
  • Pamięć wewnętrzna – im więcej tym lepiej. I warto wziąć pod uwagę naprawdę duży margines. Aktualizacje do systemów operacyjnych i aplikacji są coraz obszerniejsze, więc trzeba się liczyć z tym, że wolnej przerznie robi się oraz mniej. Obecnie 64 GB to już minimum, raczej przychylnym okiem należy patrzeć na telefony oferujące 128 GB.
  • Marka – nie warto kupować kota w worku, dlatego najlepszym wyborem będą smartfony największych graczy takich jak: Apple, Huawei,  LG, Samsung, Xiaomi.

 


Nowy smart TV – jaki model w promocji?


Zazwyczaj powody wymiany telewizora na nowszy model są podobne – potrzeba posiadania większego ekranu oraz wyższej rozdzielczości. Ci, którzy jeszcze nie wymienili TV Full HD na 4K, mają świetną okazję, żeby to zrobić, bo na ten moment wybór telewizorów Ultra HD jest ogromny. Razem z rozdzielczością warto także sięgnąć po większe gabaryty – dobrym pomysłem będzie wymiana 50 na 55 lub 60 cali, o ile oczywiście mamy odpowiednio duży salon. Na jakie innowacje jeszcze warto zwrócić uwagę, analizując specyfikację modeli z wyprzedaży?

  • Asystent głosowy – sterowanie głosowe ma mieć w najbliższych latach coraz wyraźniejsze, praktyczne zastosowanie. Zwłaszcza, że mowa nie o konkretnych urządzeniach, a prawdziwych ekosystemach. W ramach systemu połączonych ze sobą urządzeń, będzie można zarządzać komendami głosowymi nie tylko telewizorem, ale też głośnikami, systemem ogrzewania, roletami czy systemem czujników i kamer. Właśnie z tego powodu, możliwość obsługi asystenta głosowego Google to wartościowy profit, nawet jeśli docenimy to nie w dniu zakupu a dopiero za jakiś czas. Perspektywa pozbycia się pilota raz na zawsze jest naprawdę kusząca!
  • Tryb Ambient – dopasowywanie się wyglądu wyłączonego telewizora do koloru ścian i stylistyki wnętrza i wyświetlanie wybranych zdjęć i obrazów zamiast czarnego tła to wielce przydatna nowinka. Wydaje się, że w erze coraz większych ekranów ma ona przed sobą przyszłość. W przeciwieństwie do zakrzywionych ekranów czy wyświetlania obrazów w 3D, to raczej nie będzie chwilowa moda.
  • Inne – warto uwzględnić to wszystko, co wpływa na jakość obrazu i dźwięku i odróżnia bardzo dobry telewizor od przeciętnego – poszerzona paleta barw w telewizorach OLED, dynamiczny kontrast, przestrzenny dźwięk, skalowanie do 4K z innych nośników.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel