Sprzęt kuchenny w stylu retro - zobacz nowy trend

Moda sprzed lat z czasem powraca. Ta uniwersalna prawda ma zastosowanie nie tylko w świecie fryzur, muzyki czy ubiorów. Stylistyka nawiązująca do minionych dekad ma także zastosowanie w dziedzinie sprzętu AGD. Gdy wielu osobom przejadł się już minimalistyczny design, zaczęto szukać alternatywy. Okazuje się, że można odtworzyć klimat z dawnych lat, przy zachowaniu nowoczesnych technologii. Jaki sprzęt w ciekawy sposób nawiązuje do poprzedniej epoki, stanowiąc ozdobę kuchni? Najlepiej zobaczyć to na konkretnych przykładach.

Ekspres do kawy

Ekspresy do kawy wiedzieliśmy pierwszy raz w amerykańskich filmach i najczęściej były to ekspresy przelewowe z dzbankiem, charakterystyczne nie tylko w domach, ale także w barach. To było jeszcze na wiele lat przed, tym jak rozpowszechniły się ekspresy na kapsułki czy sieciowe kawiarnie. Jeśli lubimy smak kawy i mamy ochotę na sentymentalną podróż w czasie, warto sięgnąć po ekspres RUSSELL HOBBS 21702-56 RETRO VINTAGE CREAM. To ekspres przelewowy o bardzo klasycznym wyglądzie, wyposażony w funkcję podtrzymania ciepła, zaawansowaną technologię dozowania wody oraz stylowy wskaźnik procesu zaparzania.

Mikser

Masywny mikser ręczny RUSSELL HOBBS 25202-56 Retro Cream dobrze sprawdzi się do ubijania piany i zagniatania ciasta. Mimo starodawnego wyglądu jest nowoczesnym urządzeniem bardzo skutecznym w działaniu. Ma moc 500W, obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej i końcówki, które można myć w zmywarce.

Czajnik elektryczny

To rodzaj sprzętu, który zdecydowanie dominuje w polskich kuchniach. Chociaż gotowanie wody w czajniku elektrycznym jest droższe niż na gazie, to wybieramy tę formę ze względu na oszczędność czasu i wygodę. Czajnik RUSSELL HOBBS 21672-70 RETRO VINTAGE mimo, że wyglądem może kojarzyć się z eksponatem muzealnym, także jest niezwykle szybki – jedną filiżankę wrzątku przygotowuje w mniej niż minutę. Idealnie wyprofilowany dziubek, zapobiega rozlewaniu wody, a temperaturę pokazuje pokrętło, podobne jak w ekspresie tej samej firmy. Czajnik ma wyjmowany filtr, który można myć pod bieżącą wodą, podświetlany włącznik i antypoślizgową rączkę.

Toster

Tosty to dobra alternatywa dla zwykłych kanapek. Chcąc mieć toster w stylu retro, można zdecydować się na model RUSSELL HOBBS 21682-56 RETRO VINTAGE CREAM. Tu także cechą charakterystyczną jest wskaźnik, w tym przypadku pokazujący, ile zostało do końca opiekania. Jak na nowoczesne urządzenie przystało, jest możliwość ustawienia stopnia zarumienienia pieczywa, a także tacka na okruchy. W porównaniu z innymi tosterami, Russell Hobs pracuje ponad 60% szybciej, co ma przecież niemałe znaczenie w porannym pośpiechu. Toster został wyposażony także w opiekacz bułek, który doskonale sprawdza się w przypadku bagietek czy croissantów.

AGD wyglądające jak z minionych lat to ciekawa alternatywa dla zwykłych sprzętów. Zwłaszcza, jeśli urządzenia są na tyle nowoczesne, że nieraz nas zaskoczą.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
<