Stojaki na laptop, tablet albo smartfon – doradzamy, jak wybrać

Urządzenia mobilne dla wielu osób są teraz znacznie ważniejsze niż telewizor. Ewolucja smartfonów i tabletów doprowadziła do tego, że obecnie nadają się do oglądania materiałów video dużo lepiej niż kiedyś. Zmienione proporcje ekranu, a także większe niż kiedyś wyświetlacze z ramkami zredukowanymi do minimum, czynią z nich świetne narzędzia do multimediów różnego rodzaju. Swoje zrobili także twórcy platform streamingowych. Przykładowo, seriale Netflixa możemy przerwać w dowolnym momencie, siedząc przed telewizorem, aby kilka minut później kontynuować w tym samym miejscu - już na telefonie czy tablecie. To bardzo praktyczne i wygodne, chociażby wtedy, gdy chcemy dokończyć odcinek, a trzeba wyjść z domu. Nie ma z tym problemu, bo emisję skończymy, jadąc autobusem czy pociągiem do pracy. Dostępność wysokiej jakości treści, także w 4K, sprawiła, że dla wielu osób, smartfon czy notebook są jedynymi urządzenia multimedialnymi, a telewizor w mieszkaniu w ogóle nie ma racji bytu. Wówczas pozostaje kwestia wygodnego postawienia swojego urządzenia tak, żeby oglądało się wygodnie, a sprzęt się nie przewrócił. W tym celu warto kupić specjalną podstawkę, która unieruchomi ekran w odpowiedniej pozycji, bez potrzeby opierania o inne przedmioty czy trzymania w dłoni. Oglądanie interesującego programu na urządzeniu spoczywającym w stojaku, docenią także dzieci i ich rodzice. W końcu nie trzeba będzie cały czas podtrzymywać sprzętu, pokazując bajkę na YouTube!

Ile kosztuje stojak na smartfon?

Akcesoria tego typu są bardzo praktyczne, a przy tym naprawdę niedrogie. Prosta podkładka na smartfon HAMA to koszt ok. kilkunastu złotych. Stojak jest idealny na wszelkiego rodzaju wyjazdy, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca. Uniwersalny model podstawki będzie pasować do każdego smartfona, którego grubość nie przekracza 1 cm, a waga 300g. Dla bardziej wymagających, są także takie rozwiązania, jak stojak do smartfona BLUELOUNGE Milo. W tym przypadku mamy już solidną i mocną konstrukcję z aluminium, z możliwością regulacji kąta nachylenia. Telefon trzyma się ona dzięki zastosowaniu mikroprzyssawek.

Jaki stojak na tablet lub notebook?

Podstawki pod tablety i notebooki to prawdziwe błogosławieństwo dla tych, którzy nie lubią trzymać sprzętu ciągle na kolanach. Praktyczne umieszczenie sprzętu na podstawce pozwoli wygodniej siedzieć lub leżeć podczas sensu filmowego, a przy tym uniknąć nieprzyjemnego uczucia, gdy sprzęt się za bardzo nagrzewa. Podobnie jak w przypadku wcześniej wymienionych akcesoriów, także i większość tego typu sprzętów to rozwiązania uniwersalne. Na przykład, podstawka HAMA Carbonoptik utrzyma każdy sprzęt do wielkości 18,4 cala. Dla każdego, kto lubi oglądać coś w łóżku przed snem, rozwiązanie tego rodzaju będzie idealne.

Na co zwrócić uwagę, zanim wybierzesz?

Podobnie jak w przypadku innych akcesoriów, dobrze jest kierować się renomą producenta i opiniami innych. Dobra jakość wykonanie zapewni nie tylko trwałość, ale także stabilność. Ważne, żeby powierzchnia była antypoślizgowa i zapobiegała przemieszczaniu się urządzenia. Przy wyborze gabarytów, natomiast dobrze jest kierować się założeniem, że można kupić nieco zbyt dużą podstawkę, ale absolutnie nie powinno kupować się zbyt małej. Większa powierzchnia to z definicji większe możliwości. Bo jeśli na dziś korzystamy z tabletu, wcale nie jest powiedziane że na przykład za rok nie będziemy mieli także 17-calowego laptopa. Lepiej zabezpieczyć się na tę ewentualność i od razu mieć sprzęt, który będzie bardziej uniwersalny.

Stojak na urządzenie mobilne z pewnością ułatwia życie, podobnie, jak chociażby bezprzewodowe głośniki. To aż dziwne, że nie jest tak bardzo częsty wybór, jakiego można by się spodziewać.

powrót