Stylowy design i dobre parametry za niewielkie pieniądze – Wybieramy telewizor do 2000 zł

Więcej za mniej

Telewizory stają się coraz większe, wraz z rosnącymi przekątnymi rośnie także rozdzielczość wyświetlanego obrazu. Częstotliwość odświeżania 100, czy 200 Hz nie robi już na nikim wrażenia, współczynnik płynności obrazu w przypadku niektórych modeli przekroczył wartość 1000. Wrażenie musi robić także liczba dodatkowych funkcji, które oferują najnowsze telewizory, a zwłaszcza multum aplikacji Smart TV.
Jednak czy aby na pewno potrzebujemy aż tak bardzo zaawansowanego telewizora w kuchni, czy w sypialni? Czy dziecko oglądające bajki lub grające na konsoli w swoim pokoju będzie w stanie wykorzystać i docenić jego zalety? W takich sytuacjach warto rozejrzeć się za tańszymi modelami, które często również stanowią niezwykle atrakcyjną ofertę. Przedstawione niżej modele udowadniają, że telewizor do 2000 zł może czarować nie tylko swoim wyglądem, ale także całkiem dobrymi parametrami i że poza wymienionymi wyżej zastosowaniami, podobnie jak dużo droższe telewizory, również może idealnie sprawdzić się w salonie.
LG 32LB561BLG 32LB561B

To co wyróżnia budżetowy model marki LG, to jego wyjątkowa niska cena – niekiedy więcej kosztują monitory LED. Telewizor koreańskiego producenta będzie zatem świetnym wyborem nie tylko do oglądania filmów w małym pokoju, ale także ciekawą alternatywą dla komputerowych i konsolowych graczy. Za mniej niż 1000 zł otrzymujemy wspaniale zaprojektowany model, który będzie się znakomicie prezentował nie tylko na ścianie, ale także na stoliku. Wszystko dzięki jego bardzo cienkiej ramce i stylowej podstawie. LG 32LB561B ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko atrakcyjny design. Za przetwarzanie obrazu odpowiada w nim wysokowydajny procesor Triple XD Engine. Dzięki trosce o jak najlepszą głębię kolorów, ostrość i kontrast oferuje on wysoką jakość obrazu. Telewizor LG posiada także bardzo przydatną funkcję Clear Voice II, która podczas oglądania filmu w inteligentny sposób uwydatnia ludzki głos, dzięki czemu jest on zawsze dobrze słyszany. Ponadto dzięki certyfikatowi DivX HD i funkcji odtwarzania filmów przez USB z modelem LG 32LB561B nie musimy ograniczać się jedynie do oglądania telewizji – możemy oglądać to, na co mamy w danym momencie ochotę. Ten 100-hercowy koreański telewizor o rozdzielczości HD Ready pomoże także chronić środowisko i obniżyć opłaty za energię – funkcja inteligentnego oszczędzania energii reguluje podświetlanie ekranu, wyłącza go podczas odtwarzania muzyki, a także może wprowadzić go w stan hibernacji i zredukować zużycie prądu do 0.
Sony KDL-32R410Sony KDL-32R410B

Japoński producent w jednym ze swoich najtańszych modeli postawił przede wszystkim na klasyczny design i sprawdzone rozwiązania, wśród których znaleźć można jednak delikatny powiew świeżości. Z pewnością jest nim funkcja przewodowej kopii ekranu, dzięki której przy pomocy jedynie kabla USB możliwe jest przeniesienie zdjęć, filmów oraz gier i aplikacji ze smartfona wprost na ekran telewizora. Za wyraźny i głośny wysokiej jakości dźwięk odpowiada nie innowacyjna technologia jego przetwarzania, lecz dobrze znana konstrukcja Bass Reflex. Na odrobinę uwagi zasługuje także matryca typu Direct LED, która dystrybuując światło do miejsc, w których jest ono szczególnie potrzebne, zapewnia bardzo dobrą reprodukcję obrazu charakteryzującego się wysokim kontrastem i żywością wyświetlanych barw. Pomagają jej w tym także technologie Clear Resolution Enhancer (osłabia szumy i optymalizuje obraz) oraz Motionflow XR 100 Hz (odpowiada za ostrość, naturalność i płynność szybkich sekwencji). Wszystko to sprawia, że Sony KDL-32R410B to bardzo dobry telewizor o rozdzielczości HD Ready w cenie nieco powyżej 1000 zł.
LG 42LB650VLG 42LB650V

Przy obecnych trendach 32 cale mogą się jednak okazać odrobinę za małą przekątną. Tak niewielki calaż sprawdzi się głównie w niewielkich pokojach, kuchni lub pokoju dziecka. Jeżeli chcemy postawić telewizor w salonie, najlepiej wybrać modele o przekątnej od 42 cali. Dużo większa przekątna nie oznacza wcale dużo wyższej ceny. Dowodem na to jest LG 42LB650V – bardzo udany, perfekcyjnie zaprojektowany model kosztujący nieco ponad 1500 zł. Co więcej, jest to pierwszy z dotychczas wymienionych telewizorów, który wyświetla obraz w Full HD z wykorzystaniem technologii Motion Clarity Index 500 Hz, a w dodatku posiada tryb Cinema 3D i Smart TV. Dziecinnie prosta konfiguracja, intuicyjne wybieranie treści z poziomu menu startowego – to wszystko zasługa systemu WebOS, prawdziwej perełki wśród systemów operacyjnych zaprojektowanej od podstaw przez koreańskiego producenta. Podobnie jak każdy telewizor LG, model 42LB650V posiada opisywany wcześniej procesor obrazu XD Triple Engine, funkcję inteligentnego oszczędzania energii, a także odtwarza filmy z USB. To co go wyróżnia, to ciesząca się uznaniem użytkowników i recenzentów technologia LG Cinema 3D wykorzystująca wygodne, niemigoczące polaryzacyjne okulary 3D i funkcja Virtual Surround Plus, która imitując dźwięk przestrzenny, zapewnia zdecydowanie bardziej realistyczne efekty dźwiękowe. Jeżeli interesuje nas telewizor do 2000 zł, LG 42LB650V to zdecydowanie jedna z najatrakcyjniejszych propozycji, która dzięki swojemu stylowemu nowoczesnemu designowi i bardzo dobrym parametrom może śmiało konkurować z o wiele droższymi modelami.
Samsung seria H6400Samsung UE32H6400AW i UE40H6400AW

Już dwa pierwsze pokazywane modele pokazywały, że telewizor do 2000 zł o przekątnej 32 cale może być bardzo ciekawą konstrukcją. Nie inaczej jest w przypadku modelu Samsung UE32H6400AW, który wyjątkowo wysoko zawiesza poprzeczkę innym, podobnej wielkości konstrukcjom – zarówno pod względem wyglądu, jak i specyfikacji technicznej. O tym jak ten telewizor wygląda można się łatwo przekonać, a co kryje on w środku? Przede wszystkim aż czterordzeniowy procesor, który odpowiada za płynne i przyjemne korzystanie z funkcji Smart TV oraz znaną ze smartfonów i komputerów wielowątkowość obsługi. Co ważne, nawigacja po zasobach telewizora może od teraz odbywać się za pomocą poleceń głosowych. Za wysoką jakość wyświetlanego obrazu odpowiadają technologie Samsung Micro Dimming – segmentowane przyciemnianie gwarantujące żywsze i bardziej wyraziste kolory – oraz Clear Motion Rate, czyli 400-hercowa częstotliwość odświeżania redukująca do minimum wszelkie efekty smużenia podczas nawet najbardziej dynamicznych scen. Oprócz technologii Wide Color Enhancer Plus i 3D Hyper Real Engine oraz możliwości oglądania filmów przez USB kolejnym atutem modelu Samsung UE32H6400AW jest aplikacja Smart View 2.0, która pozwala nie tylko strumieniowo przesyłać obraz z telewizora wprost na wyświetlacz smartfonu lub tabletu, ale także wyświetlać zawartość wymienionych mobilnych urządzeń na dużym ekranie. Wszystkie te funkcje znaleźć można także w modelu Samsung UE40H6400AW, który za niewielką dopłatą oferuje przekątną większą aż o 8 cali, co znacznie wpłynie na komfort oglądania filmów, korzystania ze Smart TV, czy grania. Oba modele są zdecydowanie warte zakupu, zachwycić w nich może dosłownie wszystko – poczynając od designu, a na bogactwie funkcji i najnowszych technologii kończąc.

Telewizor do 2000 – i tani, i dobry

Minimalizm LG 32LB561B, klasyka i sprawdzone rozwiązania Sony KDL-32R410B, elegancja i bogactwo funkcji LG 42LB650V, czy robiąca piorunujące wrażenie nowoczesność w przypadku modeli Samsung UE32H6400AW i Samsung UE40H6400AW? Dysponując kwotą w wysokości 2000 zł możemy wybierać w zaskakująco szerokiej i atrakcyjnej ofercie telewizorów, z której prawie każdy model może pochwalić się czymś, co znacznie wyróżnia go na tle konkurencji. W tym wypadku niska cena wcale nie oznacza wcale niższej jakości – trzy ostatnie wymienione modele śmiało mogłyby stanąć w szranki z telewizorami z wyższej półki cenowej. Wymienione w rankingu telewizory doskonale sprawdzą się w pokoju każdej wielkości i znajdą wiele różnorodnych zastosowań, które z całą pewnością usatysfakcjonują ich użytkowników.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]