Suszarki z jonizacją - jak jonizacja pomaga w zachowaniu idealnej fryzury?

O działaniu jonów dodatnich i ujemnych uczymy się na fizyce już w szkole podstawowej. Wiedza jednak bywa ulotna, a szkoda, bo warto wiedzieć o tym, jak działają, gdy wpływa to na nasze codzienne życie – w tym nasze uczesanie! Nadmiar dodatnich ładunków elektrycznych (jonów) powstających podczas suszenia, sprawia, że włosy elektryzują się, gorzej wyglądają i zdecydowanie trudniej je rozczesać. Z tego powodu, wiele osób zrezygnowało całkowicie z suszenia za pomocą wysokiej temperatury. Nie zawsze jednak jest to możliwe – zwłaszcza rano, gdy nie mamy czasu! Odpowiedzią na ten problem jest funkcja jonizacji. Czy suszarka z jonizacją to dobry pomysł? Odpowiadamy w tym artykule i wskazujemy konkretne modele suszarek, którym warto się przyjrzeć.


Jak działa suszarka z jonizacją?


Aby zneutralizować działanie ładunków dodatnich, suszarka generuje ładunki ujemne i kieruje je w kierunku włosów. Najczęściej aby uruchomić funkcję jonizacji wciska się specjalny przycisk. Z naszej perspektywy suszenie przebiega tak samo – nie zmienia się temperatura, moc nawiewu, zapach. Działanie tej technologii widać jednak po efektach. Włosy suszone ze wspomaganiem jonizacją są bardziej wygładzone, naturalnej i zdrowsze.Ile kosztuje suszarka z funkcją jonizacji?


Kiedyś jonizacja była zarezerwowana tylko dla najbardziej zaawansowanych suszarek do włosów. Obecnie, występuje powszechnie w wielu różnych modelach, których ceny zaczynają się już od 80 zł. Oprócz jonizacji, na cenę urządzeń wpływa moc i wiele innych funkcji, więc rozpiętość cen jest bardzo duża. 


Jaki model warto wybrać?


  • Suszarka REMINGTON D5216 SHINE THERAPY – to model za niewiele ponad 100 zł. Ma 3 stopie regulacji temperatury i 2 dostępne prędkości. Zapobiega elektryzowaniu i plątaniu się włosów. W zestawie dostajemy koncentrator oraz dyfuzor. Producent zapewnia na tę suszarkę 3 lata gwarancji.


  • Suszarka do włosów PHILIPS KeraShine HP8243/00 – suszarka, która zapewni lśniące i piękne włosy dzięki funkcji jonizacji. Dodatkową korzyścią jest ochronna powłoka ceramiczna z keratyną, zapewniająca lepszą pielęgnację. Bardzo wąska nasadka modelująca skupia strumień powietrza w otworze o szerokości 11 mm, umożliwiając precyzyjne modelowanie konkretnych obszarów. Doskonale sprawdza się przy wprowadzaniu ostatnich poprawek i nadawaniu fryzurze stylu. Jako alternatywę dla standardowego suszenia, oferuje też możliwość nadmuchu z użyciem zimnego powietrza.


  • Suszarka BABYLISS 6613DE Pro Silence – bardzo dobrze oceniania suszarka w przystępnej cenie. Ma moc 2200W, wyjmowany filtr do czyszczenia oraz funkcję regulacji temperatury i prędkości. Oprócz jonizacji, ma też funkcję nawiewu zimnego powietrza. W pakiecie z suszarką znajdziemy koncentrator i dyfuzor. 


Suszarka do włosów PHILIPS MoistureProtect HP8281/00 – nowoczesne urządzenie, które kontroluje i dostosowuje temperaturę do wilgotności włosa. Dużą zaletą jest także długi na 2,5 metra przewód zasilający, który umożliwia podłączenie suszarki praktycznie w dowolnym miejscu. 


Dla kogo suszarka z jonizacją?


Warto polecić takie urządzenie przede wszystkim osobom, które mają słabe włosy z tendencją do elektryzowania się. Będzie też dobrym wyborem dla każdego, kto po prostu często suszy włosy i chce to robić szybciej i sprawniej. Jonizacja skróci i zdecydowanie ułatwi układanie fryzury, a to przecież oszczędność czasu. 


powrót