Sylwestrowa impreza – pomysły na szybkie przekąski

Noc sylwestrowa to wyjątkowy czas, badania jednak pokazują, że najczęściej Polacy spędzają ten czas w najbardziej tradycyjny sposób -  w domu, z przyjaciółmi i rodziną. Wiele wspaniałych imprez noworocznych to właśnie domówki i to nie zmienia się od wielu lat. Jaki jest sekret udanej zabawy? Przede wszystkim - odpowiednie towarzystwo, ale też inne elementy jak muzyka, dekoracje czy serwowane potrawy. W poniższym artykule zajmiemy się tym ostatnim elementem. Jakie nietypowe przekąski warto przygotować, żeby mile zaskoczyć swoich gości? Wbrew pozorom, nie proponujemy niczego wykwintnego. Prezentujemy listę prostych przekąsek, które może przygotować każdy, nawet gdy nie umie zbyt dobrze gotować.

Tosty lub gofry

Zimą, gdy za oknem panuje mróz, najlepiej sprawdzają się ciepłe potrawy. Stąd naturalna przewaga tostów nad kanapkami, koreczkami czy sałatką. Wystarczy prosty opiekacz, żeby szybko i sprawnie przygotować danie, po które będą ustawiać się kolejki. Równie dużą popularnością powinny cieszyć się gofry. Tych zazwyczaj nie jemy na co dzień, bo kojarzą się raczej z wizytą nad morzem albo na Krupówkach. Domowe gofry to zatem nie tylko zapomniany i niecodzienny smak, ale także okazja do ciekawych eksperymentów. Gdy opanujemy już podstawowy przepis na ciasto, można eksperymentować z dodatkowymi składnikami na słodko lub na słono. Opiekacz lub gofrownica otwiera zatem nowe możliwości na niejednej imprezie. A jak wiadomo - najlepsze imprezy są w kuchni.

Babeczki

Pieczenie ciasta zazwyczaj nie jest prostą sprawą. Zawsze pojawia się ryzyko, że nieodpowiednio rozrobimy ciasto, zapomnimy o jakimś składniku lub nie będziemy mieć w domu odpowiedniej formy. Wiele można sobie ułatwić wybierając łatwy przepis oraz specjalne urządzenie, w którym ciasto nam się zawsze uda. A taką rolę pełni specjalny wypiekacz do babeczek. Urządzenie ze specjalną powłoką zapobiegającą przywieraniu umożliwia zrobienie za jednym razem do 7 babeczek o średnicy 4,5 cm. 

Domowa burgerownia

Popularność burgerów nie słabnie, podobnie jak zamiłowanie do pizzy. Jednak w sylwestrową noc wszelkie lokalne tego typu mogą być tak bardzo oblegane, że trudno będzie doczekać się na dostawę. Dlatego, zamiast zamawiać, lepiej przyrządzić takie danie u siebie w domu. W ten sposób na pewno zjemy zdrowiej i tak jak lubimy, a przy tym będziemy mieć świetną zabawę. Burgera można przygotować w zwykłym piekarniku albo kuchence mikrofalowej z funkcją grillowania, jednak znacznie łatwiej o udane danie, gdy mamy specjalne urządzenie do hamburgerów. Na dolnym poziomie podgrzewamy mięso, a na górnym - chrupiące bułki. Wystarczy tylko dodać sosy i ulubione dodatki, żeby cieszyć się doskonałym smakiem. Dzięki dużej mocy, urządzenie pracuje naprawdę szybko, przygotowując za jednym razem po dwa burgery.

Do filmu konieczne popcorn!

 Oprócz zabaw tanecznych, w sylwestrową noc niezwykle popularne są także maratony filmowe. W końcu w ciągu roku nie mamy wielu innych okazji, żeby móc spędzić całą noc, oglądając ulubione kryminały, komedie romantyczne czy horrory. Gdy zamieniamy mieszkanie w salę kinową aż prosi się o popcorn – i to w dużej ilości. Ten możemy przygotować w garnku, w mikrofalówce albo korzystając z urządzenia do popcornu. To ostatnie rozwiązanie wydaje się najwygodniejsze, bo pozwala przygotować przekąskę bez tłuszczu i w bardzo szybkim tempie.

Podczas imprezy od wieczora do białego rana, nikt nie powinien być głodny. Dlatego to na organizatorach domówki spoczywa odpowiedzialność za zapewnienie odpowiedniej ilości przekąsek. Mamy nadzieję, że podane tutaj pomysły będą pomocne i ułatwią szybkie i sprane przygotowanie smakołyków.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]