MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Szczoteczka elektryczna do aparatu ortodontycznego

Aparat ortodontyczny ma na celu zagwarantowanie nam pięknych i prostych zębów. Warto jednak pamiętać, że jego noszenie to nie tylko obietnica idealnego uśmiechu jak z okładki, ale również wyzwanie związane z odpowiednią higieną jamy ustnej, do której trzeba podejść z pełną odpowiedzialnością. 

Zachowanie odpowiedniego poziomu czystości naszej jamy ustnej podczas noszenia stałego aparatu ortodontycznego jest kluczowe, jeśli zależy nam na hollywoodzkiego uśmiechu po jego ściągnięciu. Na nic bowiem zda się jego często nawet kilkuletnie noszenie jeśli nie przywiążemy odpowiedniej wagi do kwestii higieny. Wokół łuków i zamków aparatu łatwo bowiem zbierają się resztki spożywanych pokarmów, osady oraz zanieczyszczenia, które mogą prowadzić do poważnych chorób jamy ustnej, takich jak chociażby próchnica, czy miejscowe odwapnienia.

Szczoteczka elektryczna a aparat ortodontyczny 

Przy aparacie ortodontycznym warto przede wszystkim zaopatrzyć się w szczoteczkę, która z największą precyzją zadba o nasze zęby. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek, gdy po ściągnięciu aparatu okaże się, że nasze zęby nie tylko nie są idealnie białe, ale również nie są w takiej kondycji jak powinny.

Najlepszym rozwiązaniem dla osób noszących aparat ortodontyczny jest szczoteczka elektryczna z okrągłą główką. Taki kształt jest bowiem w stanie w pełni objąć powierzchnię każdego zęba oraz precyzyjnie dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych, dzięki czemu odpowiednio usuwa spośród łuków i zamków aparatu resztki zalegającego w nich jedzenia.


Czy można myć zęby z aparatem? Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?


Kolejną zaletą szczoteczek elektrycznych jest możliwość ich dopasowania, za pomocą wymiennych końcówek czy specjalnego trybu czyszczenia, do naszych indywidualnych potrzeb. W tym obszarze zdecydowanie wyróżnia się marka Oral-B.

Oral-B posiada w swojej rozbudowanej ofercie końcówek również te dedykowane pacjentom ortodontycznym. Końcówki takie jak Oral-B Cross Action czy Sensi UltraThin charakteryzują się dużym skupiskiem włókien zapewniającym efekt dokładnego i delikatnego czyszczenia.

Najlepsze szczoteczki elektryczne posiadają zróżnicowane tryby czyszczenia oraz funkcje umożliwiające jeszcze precyzyjniejsze czyszczenie. Jedną z takich nich jest opracowana przez ekspertów funkcja wykrywania położenia, obecna w modelu Oral-B Genius. Dzięki połączeniu z kamerą w smartfonie jest ona w stanie w czasie rzeczywistym monitorować czyszczone przez nas obszary. Dzięki temu na bieżąco otrzymujemy informację o tym, czy nasze zęby są odpowiednio wyczyszczone. Dodatkowo, Smart Ring, obecny w modelu Genius, pozwala nam na kontrolowanie stosowanej przez nas siły nacisku na dziąsła. Jest to o tyle ważne, że podczas noszenia aparatu ortodontycznego dziąsła stają się bardziej podatniejsze na podrażnienia, które prowadzić mogą do stanów zapalnych.


Szczoteczka elektryczna do aparatu ortodontycznego


Dodatkową pomocą dla pacjentów ortodontycznych może okazać się aplikacja mobilna. Pozwala nam na przykład na ustawianie naszych indywidualnych potrzeb dotyczących higieny jamy ustnej. Dzięki temu możemy dokładnie określić, które obszary wymagają w naszym przypadku specjalnej pielęgnacji. Jest to zwłaszcza przydatne dla osób, które noszą np. tylko aparat dolny bądź górny i właśnie tym częściom jamy ustnej powinny poświęcić specjalną uwagę.                                             

Pomimo wielu zalet, jakie oferują szczoteczki elektryczne, słyszalne są również głosy odradzające osobom noszącym aparat ortodontyczny ten rodzaj szczoteczek. Według nich głównym przeciwskazaniem jest moc czyszczenia takich modeli, która może obciążać zęby i dodatkowo je osłabiać. Nie jest to jednak prawda. Dzięki swojej mocy szczoteczki elektryczne czyszczą bowiem lepiej i precyzyjniej niż szczoteczki manualne. Udowodniono bowiem, że czyszcząc zęby szczoteczką tradycyjną w ciągu minuty jesteśmy w stanie wykonać jedynie 600 ruchów, podczas gdy szczoteczki elektryczne najnowszej generacji w tym czasie mogą ich wykonać nawet około 50 000 tysięcy! Łatwo więc domyślić się, która z dwóch metod czyści dokładniej.

Ponadto szczoteczki manualne wykonują jedynie jeden rodzaj ruchów – wymiatający. Jak podkreślają stomatolodzy, nie gwarantuje on utrzymania wymaganej przez osoby noszące aparat, poziomu higieny. Dlatego rekomendowanym rozwiązaniem jest technologia 3D, która łączy w sobie trzy rodzaje ruchów: rotacyjne, oscylacyjne i pulsacyjne.


Co poza szczoteczką?   


Poza dobrą szczoteczką elektryczną, osoby noszące aparat ortodontyczny, bądź rozważające jego założenie, zaopatrzyć powinny się między innymi w nici dentystyczne. Pomogą one jeszcze dokładniej oczyścić przestrzenie międzyzębowe. Ponadto bardzo ważne jest zwracanie uwagi na odpowiednią dietę. Podczas noszenia aparatu warto wstrzymać się z jedzeniem orzechów, czy jabłek, jak również ciągnących rzeczy takich jak gumy do życia czy krówki. Mogą one bowiem uszkodzić sam aparat, a ponadto są ciężko usuwalne z jego powierzchni.

Stosowanie się do powyższych reguł sprawi, że na pewno łatwiej będzie nam uzyskać wymarzony uśmiech. Dodatkowo warto pamiętać, że podczas noszenia aparatu obowiązują nas również podstawowe zasady związane z higieną jamy ustnej, takie jak m.in. mycie zębów przez dwie minuty co najmniej dwa razy dziennie. Przy aparacie zalecane jest ich mycie nawet po każdym posiłku, bowiem jedzenie może w sposób widoczny zalegać w aparacie, co wpływa negatywnie na komfort.

Przeczytaj więcej

Ranking lokówek 2021 – jaką wybrać?

Ranking lokówek 2021 – jaką wybrać?

Fryzura to jeden z najważniejszych elementów stylizacji. A żeby efekty były zadowalające, lokówkę warto wybrać starannie. Ranking lokówek na pewno pomoże wybrać odpowiednie urządzenie do kręcenia loków.
Prostownica Remington – która jest najlepsza? Ranking topowych modeli

Prostownica Remington – która jest najlepsza? Ranking topowych modeli

Jaki model prostownicy marki Remington warto wybrać i dlaczego? Przyjrzeliśmy się wybranym prostownicom, tworząc nasz ranking.
Najlepszy termometr elektroniczny – ranking 2021

Najlepszy termometr elektroniczny – ranking 2021

Dobry termometr elektroniczny bezdotykowy przydaje się w każdym domu, ponieważ podwyższona temperatura to jeden z podstawowych objawów chorobowych. Jaki jednak dobry termometr elektroniczny wybrać?
Jaki irygator do zębów warto kupić? Ranking produktów

Jaki irygator do zębów warto kupić? Ranking produktów

Jaki irygator warto kupić? Jak go używać? Wyjaśnimy w tym artykule – przedstawiamy też ranking irygatorów.
Najlepsze szczoteczki soniczne – ranking TOP 5 produktów

Najlepsze szczoteczki soniczne – ranking TOP 5 produktów

Szczoteczki soniczne przez wielu ekspertów uważane są za zdecydowanie najskuteczniejsze urządzenia do mycia zębów. Prezentujemy ranking szczoteczek sonicznych.  
Czy warto kupić lokówko-suszarkę?

Czy warto kupić lokówko-suszarkę?

Łączenie dwóch i więcej funkcji w jednym urządzeniu to popularny trend. Na rynku wciąż dużą popularnością cieszą się hybrydy tabletów i laptopów czy pralko-suszarki do ubrań. Nie inaczej wygląda sprawa z urządzeniami do pielęgnacji i modelowania włosów. Suszarka oraz lokówka w jednym – czy to może się sprawdzić? 

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]