Szczoteczka soniczna czy elektryczna- jaką wybrać?

Zalety szczoteczek elektrycznych są powszechnie znane. Jeśli myślimy o szczoteczce do zębów, która będzie maksymalnie skuteczna, nie ma już dylematu, czy wybrać manualną czy elektryczną. Właściwe pytanie brzmi, który z elektrycznych modeli będzie najlepszy. I tutaj rzeczywiście warto się zastanowić, bo różnice są duże, zwłaszcza odkąd pojawiły się również soczewki soniczne. Co warto wiedzieć przed zakupem? Oto praktyczny poradnik, który pomoże chronić nasze zęby i zachować piękny uśmiech.


Szczoteczka rotacyjna i szczoteczka soniczna – podobieństwa i różnice


Każda szczoteczka elektryczna ma pewne cechy wspólne, które sprawiają, że trudno pomylić ją z innym urządzeniem. Akumulator znajduje się w masywnej rączce, a ładowanie odbywa się przez umieszczenie szczoteczki w stojaku. Uruchamiając szczoteczkę za pomocą przycisku na rączce, sprawiamy, że pokryta włosiem główka zaczyna się ruszać, tym samym za ruch odpowiada mechaniczny silnik, a nie ludzka dłoń. Dzięki temu, ruchy zawsze będą szybsze i bardziej precyzyjne niż w przypadku ręcznego mycia zębów. Szczoteczka, za pomocą wibracji, potrafi też zasygnalizować odpowiedni czas mycia zębów. A na czym polegają największe różnice? Przede wszystkim, chodzi tutaj o rodzaj wykonywanych ruchów. Szczoteczki rotacyjne, nazywane czasem oscylacyjnymi, wykonują przede wszystkich ruch obrotowy (rotacyjny). Główka szczoteczki porusza się z boku na bok, na przemian w prawo i w lewo. Bardziej zaawansowane modele, dodatkowo wykonują ruch do przodu i do tyłu czyli ruch pulsacyjny – stąd nazwa tej podgrupy – szczoteczki oscylacyjno-pulsacyjne lub po prostu pulsacyjne.

Szczoteczki soniczne poruszają się w inny sposób. Tutaj urządzenie nie wykonuje obrotów, tylko delikatne drgania. Większa jest także sama liczba wykonywanych ruchów. Zazwyczaj przekracza ona 30 000 w ciągu minuty! Dzięki temu, szczoteczki soniczne pozwalają łatwiej dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych, lepiej redukują osad z kawy czy herbaty i skuteczniej usuwają płytkę nazębną. W związku z tym, że ruchy soniczne wymagają mniejszej mocy niż obroty, dłuższy jest także czas działania tych szczoteczek. Na jednym ładowaniu szczoteczka może pracować kilka tygodni.

Te różnice przekładają się oczywiście na wyższą cenę modeli sonicznych, a także odmienny wygląd. Szczoteczki rotacyjne mają okrągłą główkę, natomiast kształt główki w szczoteczkach sonicznych zdecydowanie bardziej przypomina tradycyjne szczoteczki manualne.Zalety sonicznej szczoteczki do zębów


Szczoteczki soniczne mają te same funkcje, jak szczoteczki eleketryczne, a ponadto dodatkowe zalety:

  • dokładność – szczoteczka soniczna domywa nawet najbardziej niedostępne zakątki naszej jamy ustnej dzięki generatorowi, który wytwarza drgania, a to prowadzi do wytworzenia się tysięcy mikrobąbelków myjących dokładnie zęby.
  • usuwa przebarwienia - efekt śnieżnobiałych zębów uzyskasz wtedy, gdy zdecydujesz się na szczoteczkę z węglem aktywnym, który wzbogaca włosie.
  • usuwa kamień - radzi sobie z płytką nazębną i kamieniem. Nie przyczynia się do obniżenia dziąseł i odsłaniania szyjek zębowych.Najlepsze szczoteczki soniczne


  • Szczoteczka PHILIPS SONICARE ProtectiveClean 6100 HX6870/47to doskonała szczoteczka, która sprawdzi się bardzo dobrze nie tylko przy pielęgnacji zębów, ale również przy wybielaniu. Akumulator na jednym ładowaniu pracuje nawet 2 tygodnie, a szczotkując, wybieramy jeden z trzech poziomów intensywności. Szczoteczka poinformuje nas nie tylko o rozładowującej się baterii, ale również konieczności wymiany końcówki.


  • Szczoteczka do zębów XIAOMI Mi Electric Toothbrush White – to szczoteczka soniczna z modułem Bluetooth, która współpracuje z aplikacją mobilną. Na jednym ładowaniu pracuje do 18 dni, a w minutę wykonuje do 31 000 ruchów. Szczoteczka Xiaomi pracuje w 3 trybach - czyszczenie codzienne, czyszczenie delikatne, czyszczenie normalne.


  • Szczoteczka PANASONIC EW1031 – szczoteczka soniczna, bardzo skuteczna w usuwaniu kamienia nazębnego. W zestawie dostajemy od razu 2 końcówki. Wykonuje 26 000 ruchów na minutę.


  • Szczoteczka soniczna ORAL-B Pulsonic SlimOne 4200 – ma tryb wybielania oraz delikatnego czyszczenia. Jest często wybierana przez osoby, które szczególnie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji i ochrony nie tylko dla zębów, ale również dla dziąseł.Najlepsze szczoteczki rotacyjne


Szczoteczka ORAL-B Pro 500 Sensit Ultra Thin – model za niecałe 200 zł, będzie dobrym wyborem, gdy kupujemy szczoteczkę elektryczną pierwszy raz i jeszcze nie do końca jesteśmy przekonani do tej technologii. Ma jedną standardową prędkość szczotkowania, czujnik nacisku oraz sygnalizuje zmianę miejsca szczotkowania co 30 sekund. Wykonuje ruchy oscylacyjne i pulsacyjne.Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci


Zdrowe zęby są tak samo ważne dla rodziców, jak również dla dzieci. Modele przeznaczone dla młodszych użytkowników mają inne wymiary i ergonomię, ale także bardziej atrakcyjny dla dziecka wygląd i dodatkowe funkcje zachęcające do regularnego używania. Dla młodych fanów Gwiezdnych Wojen na pewno dobrym wyborem będzie specjalne szczoteczka ORAL-B Junior D501 Star Wars. Inny model godny uwagi to na pewno szczoteczka PHILIPS SONICARE For Kids. Szczoteczka jest kompatybilna z odpowiednią aplikacją dla dzieci,  ponadto - można ją personalizować dzięki specjalnym naklejkom. 

W większości przypadków rachunek po wizycie u dentysty będzie wyższy niż cena wymienionych tutaj szczoteczek, nie mówiąc już o stresie, bólu i stracie cennego czasu. Nowoczesne technologie zdecydowanie wspierają dbanie o higienę jamy ustnej. Warto to wykorzystać i sięgnąć po jedną ze sprawdzonych szczoteczek elektrycznych wymienionych w tym artykule.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]