Szuflady do podgrzewania, płyty grzewcze i ekspresy do kawy – ciekawe rozwiązania do kuchni w zabudowie

Projektowanie domowej kuchni z rożnymi sprzętami w zabudowie to coraz bardziej modne rozwiązanie. Taka nowoczesna kuchnia jest nie tylko elegancka i stylowa, ale często także bardziej funkcjonalna. A to dlatego, że poszczególne urządzenia możemy umieścić dokładnie w takim miejscu, w jakim chcemy – w zasięgu ręki i na odpowiedniej dla siebie wysokości. Często możemy spotkać zabudowaną zmywarkę, pralkę, lodówkę albo piekarnik. Jednak na tym nie koniec. Zabudować możemy również inne sprzęty w naszej kuchni.
Ekspres WHIRLPOOL ACE 102 IXL

Szuflady do podgrzewania 


Jeśli chcemy podać potrawy na ciepłych talerzach lub podać espresso w gorących filiżankach, pojemna szuflada świetnie sprawdzi się w tej roli. Jednak oprócz samego podgrzania naczyń, pełni także funkcje podobne do piekarnika. Pomoże utrzymać ciepło, dogotować potrawę, rozmrozić albo pozwolić dojrzeć ciastu drożdżowemu. Szuflada utrzymuje temperaturę od 30 do 80 stopni i jest bardzo pojemna. Rozwiązania od Siemensa i Bosch mieszczą 64 małe filiżanki lub 12 talerzy.

Płyty grzewcze 


Często zastępują tradycyjną kuchenkę w nowoczesnej kuchni. Płyta jest estetyczna, zajmuje niewiele miejsca i łatwo ją utrzymać w czystości. Płyta gazowa to po prostu odpowiednik gazowej kuchenki z czterema palnikami. Jednak coraz częściej w mieszkaniach w nowym budownictwie nie ma instalacji gazowej, co oznacza konieczność używania płyt elektrycznych lub indukcyjnych. Te pierwsze są droższe w eksploatacji (ponieważ zużywają stosunkowo dużo energii) oraz odmienne w obsłudze. Palniki nagrzewają się stopniowo, a nie od razu, do maksymalnej temperatury, ale za to po wyłączeniu przez jakiś czas jeszcze utrzymują ciepło. Płyty indukcyjne działają natomiast na innej zasadzie, podgrzewa bezpośrednio naczynie postawione na płycie, i co za tym idzie – to, co się w nim znajduje. Po zdjęciu garnka czy rondla, płyta w kilka chwil staje się zimna, co minimalizuje ryzyko poparzenia. Płyty, oprócz technologii, różnią się wielkością i kształtem powierzchni grzewczej. Standardem są płyty pasujące do przeciętnej szafki kuchennej o szerokości 58 cm, ale są także większe – od 70 do 90 cm, które mieszczą nie 4 a 5 albo nawet 6 naczyń jednocześnie. W niektórych oprócz okrągłych powierzchni występują także większe – owalne – przydatne na przykład jeśli chcemy odgrzać zawartość dużej brytfanny.

Ekspresy do kawy


O wyższości kawy z ekspresu nad zwykłą kawą rozpuszczalną chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Nic dziwnego, że wiele osób chce mieć w swojej kuchni ekspres do kawy. Urządzenie w wersji do zabudowy prezentuje się znacznie lepiej niż wolnostojące, zajmujące miejsce na blacie. Stąd propozycje nowoczesnych dotykowych ekspresów do kuchni w zabudowie między innymi od Whirlpool, AEG czy Electrolux.

Możliwości integracji różnych urządzeń z meblami kuchennymi są ogromne. Tylko od nas zależy, na jaką zdecydujemy się aranżację wnętrza, a producenci tylko ułatwiają zadanie podsuwając kolejne możliwości dla wymagających.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel