Szukasz odpowiedniego żelazka dla siebie? Sprawdź ranking najnowszych rozwiązań 2015 roku

Prasowanie jako hobby?


Zmywanie naczyń lub załadowywanie i opróżnianie zmywarki, pranie, odkurzanie, wycieranie kurzy, wynoszenie śmieci, koszenie trawnika… Lista nielubianych obowiązków domowych może być naprawdę długa i może składać się z wielu różnych czynności, które zdecydowanie nie należą do najprzyjemniejszych zajęć. Jednym z nich jest również prasowanie. Na szczęście można je sobie znacznie uprzyjemnić poprzez zakup nowego żelazka. Być może prasowanie nie stanie się od razu naszym hobby, ale dzięki najnowszym rozwiązaniom zamkniętym w nieco futurystycznej formie, żelazka wyróżniają się ogromną efektywnością i wyjątkowo gładkimi ruchami.

Bardzo krótko o żelazkach


Najczęściej natrafimy na żelazka przewodowe. Z jednej strony przewód podłączony do gniazdka ograniczy naszą swobodę prasowania, z drugiej – umożliwi on ciągłe utrzymywanie stałej temperatury i płynną pracę bez niepotrzebnych przerw. Gdy porównujemy do tego rodzaju urządzeń żelazka bezprzewodowe, z pewnością docenimy swobodę ruchów, ale odrobinę problemów może sprawiać regularne odkładanie urządzenia na specjalny stojak. Żelazka parowe są zdecydowanie najszybsze i najbardziej uniwersalne, ponieważ oprócz prasowania na sucho oferują również prasowanie na mokro. Przy pomocy pary wytwarzanej z plastikowego pojemnika błyskawicznie wyprasujemy nawet bardzo pogniecione tkaniny. Jakie żelazka należały do najlepszych rozwiązań 2015 roku? Jakie funkcje sprawiły, że wybrane modele zyskały pozytywne opinie w oczach użytkowników i ekspertów?

Żelazko PHILIPS GC4595/40 FreeMotion

Philips GC4595/40 FreeMotion


Philips GC4595/40 FreeMotion to żelazko bezprzewodowe z inteligentną podstawą o mocy 2600 W. Dzięki niemu możemy prasować to co chcemy i jak chcemy – dowolny fragment ubrania na dowolnym fragmencie deski. Brak przewodu daje jeszcze jedną zaletę – unikniemy przypadkowych zagnieceń. Z żelazkiem Philips GC4595/40 FreeMotion możemy poruszać się dookoła deski i prasować w dowolnie wybranym przez nas kierunku bez obaw o to, że przewód zablokuje nasze ruchy. Podstawa posiada uchwyt do nawijania przewodu sieciowego i specjalną blokadę. Zagwarantuje to komfortowe przenoszenie i przechowywanie żelazka. Dlaczego podstawa modelu Philips GC4595/40 FreeMotion zasłużyła sobie na miano „inteligentnej”? Posiada ona wskaźnik świetlny, który na bieżąco informuje nas o stanie żelazka. Gdy świeci się na niebiesko, oznacza to, że żelazko jest gotowe do prasowania. A jeśli świeci się na pomarańczowo, to znak, że nadeszła pora na ładowanie. Stopa T-ionicGlide jest odporna na zarysowania i gwarantuje najlepszy poślizg. Ponadto potrafi ona również używać silnego uderzenia pary (do 180 g) do prasowania w pionie i usuwania uporczywych zagnieceń oraz rozprasować je dzięki ciągłemu strumieniowi pary do 40 g/min.

Tefal FV9657 Ultimate AntiCalc


Czy wiesz, że w zależności od twardości wody w ciągu trzech miesięcy w żelazku może nagromadzić się średnio tyle kamienia, ile zmieściłoby się na łyżce stołowej? Właśnie dlatego żelazko Tefal FV9657 Ultimate AntiCalc o mocy 2600 W posiada wyjmowaną szufladkę antywapienną, która pomaga w prosty sposób usunąć kamień i zapewnić naszemu żelazku długotrwałą wydajność wytwarzania pary. O wygodę i bezpieczeństwo prasowania zadba niebrudząca się i niewymagająca konserwacji stopa Autoclean oraz zapobiegająca kapaniu wody funkcja Anti-drip i 3-stopniowy tryb automatycznego wyłączania. Na całej powierzchni stopy znajdują się otwory, które umożliwią wydajne i równomierne rozprowadzanie pary. Tefal FV9657 Ultimate AntiCalc jest w stanie wytworzyć do 50 g ciągłego strumienia pary i wyrzucić do 210g pary na minutę. To nie jedyne sposoby tego żelazka na nawilżenie i zmiękczenie tkanin oraz natychmiastowe usunięcie nawet najbardziej uporczywych zagnieceń. Tefal FV9657 Ultimate AntiCalc potrafi prasować delikatne tkaniny w pionie i sam dostosowuje siłę i temperaturę strumienia automatycznie wytwarzanej pary.

Bosch TDA 703021A


Regulowane wytwarzanie pary do 50 g/min., uderzenie pary o mocy nawet 200 g/min., pionowe uderzenie pary do odświeżania ubrań oraz 5 stopni wytwarzania pary i płynna regulacja temperatury… Żelazko Bosch TDA 703021A potrafi znacznie więcej. Już przy pierwszym prasowaniu poczujemy jak bardzo ergonomiczne jest to urządzenie. Maksymalny komfort przy prasowaniu zapewniają m.in. duże przyciski i wygodne miejsce na kciuk. O każdej zmianie temperatury poinformuje nas pulsujący wyświetlacz TempOK. Gdy wybrana temperatura zostanie osiągnięta, wyświetlacz przestaje pulsować, a my możemy sprawdzić w praktyce to, jak dużo daje trójfazowa stopa CeraniumGlissée oraz funkcja AdvancedSteam System i program Antishine. Dzięki nim stopa żelazka wyróżnia się doskonałymi właściwościami ślizgowymi, bardzo dużą odpornością na zarysowania, optymalną dystrybucją pary i ochroną ciemnych i delikatnych tkanin przed wybłyszczaniem. Ponadto warto zwrócić uwagę na takie funkcje, jak SensorSecure i i-Temp. Odpowiadają one za automatyczne wyłączanie żelazka po zdjęciu ręki z jego uchwytu oraz automatyczne dostosowywanie poziomu temperatury. Po skończonym prasowaniu żelazko Bosch TDA 703021A samoczynnie się oczyści i będzie zapobiegało osadzaniu się kamienia dzięki funkcji 3AntiCalc.

Tylko kupować i prasować!


W 2015 roku zaroiło się od ciekawych rozwiązań wiodących producentów małego sprzętu AGD. Prym wiodły nie tylko drogie i zaawansowane żelazka, ale także tańsze modele, takie jak np. Philips PowerLife Plus GC2988/80, czy Braun TS 330 TexStyle 3. W małych, estetycznych obudowach kryły dużą moc (odpowiednio 2400 i 2000 W), systemy przeciwdziałające osadzaniu się kamienia i funkcje zapobiegające kapaniu wody, a ponadto mogły pochwalić się również stopami, które są w stanie wyrzucić jednorazowo 150 lub 110 g pary/min. i wytworzyć jej ciągły strumień o mocy 40 lub 30 g/min. Szukasz odpowiedniego żelazka dla siebie? Bardzo dobrze, najnowsze rozwiązania pozwolą na wykreślenie prasowania z listy nieprzyjemnych i niechętnie wykonywanych zajęć.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel