Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Tani laptop – wybór najlepszego laptopa do 1000 zł

Laptop dla każdego


Elektronika rozwija się i tanieje w zatrważającym tempie. Wydajnościowa przepaść dzieląca komputery stacjonarne i notebooki maleje, lecz w dalszym ciągu jest ona zauważalna. Notebooki coraz lepiej radzą sobie nawet z najbardziej wymagającymi grami, ultrabooki biją rekordy lekkości i długości pracy po naładowaniu baterii, a laptopy 2w1 starają się jak najlepiej połączyć wszystkie zalety tabletów i przenośnych komputerów. Jednak nie każdy ma pieniądze lub ochotę na to, aby kupić sprzęt z najwyższej, czy nawet ze średniej półki. Za to prawie każdy może stać się posiadaczem nowego budżetowego laptopa. Czasem wystarczy prosty tani laptop.
Notebook ASUS X553MA-XX490D

Co powinno determinować wybór najlepszego laptopa do 1000 zł?


W przypadku procesora znacznie bardziej od jego wydajności, będzie interesował nas stosunek wydajności do pobieranej energii. Pamiętajmy, że nie szukamy laptopa do gier i bicia rekordów w kolejnych benchmarkach, ale jak najbardziej mobilnego urządzenia do zastosowań domowych i biznesowych. Chodzi więc o to, aby wybrany przez nas tani laptop pozwolił nam jak najdłużej komfortowo surfować po Internecie, słuchać muzyki, oglądać filmy, czy pracować z pakietem biurowym. W przypadku laptopa do 1000 zł próżno szukać w specyfikacjach układów z rodziny Intel Core i7, i5, a nawet i3. Znajdziemy tu przede wszystkim dwurdzeniowe procesory z rodziny Celeron, np. Intel Celeron N2840 o częstotliwości 2,16 GHz wykonany w 22-nanometrowym procesie technologicznym. Jego główną zaletą jest TDP na poziomie zaledwie 7,5 W. Parametr ten informuje o średniej mocy emitowanej podczas pracy z podstawową częstotliwością przy obciążeniu o wysokim stopniu złożoności. Wybór najlepszego laptopa do 1000 zł nie będzie wymagał długiego porównywania poszczególnych kart graficznych. Tani laptop będzie posiadał zintegrowaną kartę graficzną z serii Intel HD Graphics, która powinna pozwolić na dość komfortowe granie w starsze oraz mniej wymagające tytuły. Przy wyborze laptopa do 1000 zł, czyli przede wszystkim do zastosowań domowych i biznesowych, warto zwrócić także uwagę na jego matrycę. Jej rozdzielczość będzie wynosiła najczęściej 1366 x 768 pikseli. Do rozrywki jest to wystarczająca wielkość, jednakże podczas pracy czasem możemy odczuć brak matrycy Full HD 1920 x 1080 ze względu na nieco ograniczoną powierzchnię roboczą. Co więcej, najlepiej będzie jeśli powłoka matrycy będzie matowa – w przeciwieństwie do błyszczącej, która może na początku kusić bardziej nasyconymi kolorami, matowy ekran będzie nieporównywalnie czytelniejszy na zewnątrz i w oświetlonych pomieszczeniach.

Spore możliwości, niewielka cena


Notebooki takie jak Asus X553MA-XX490D, HP 250 G3, czy HP 15-r104nw udowadniają, że tani laptop też może mieć się czym pochwalić. Pojemny dysk twardy 500 GB, 4 GB pamięci RAM, pełna kompatybilność z ultraszybkim interfejsem USB 3.0 wraz z szeregiem innych wejść i wyjść, rozbudowa łączność bezprzewodowa, niewielka waga i kompaktowe rozmiary. Krótko mówiąc, wszystko to, czego potrzeba do efektywnej i komfortowej pracy, którą w każdej chwili można przerwać i rozpocząć w zupełnie innym miejscu. Warto też wspomnieć chociażby o ergonomicznej klawiaturze, ulepszonym dźwięku dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań, czy cienkiej, estetycznej i wytrzymałej obudowie pozwalającej na jeszcze skuteczniejszą ochronę przenośnego komputera i znajdujących się na nim danych. Tani laptop to bardzo dobry wybór dla mniej wymagających użytkowników. Za mniej niż 1000 zł otrzymamy pełen zestaw multimedialnych narzędzi oraz niezawodność, komfort i rozrywkę podczas codziennej pracy.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]