Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Tani odkurzacz automatyczny – ranking najlepszych modeli do 1500 zł

Automatyczne roboty sprzątające cieszą się coraz większą popularnością. Zwiększyła się także liczba producentów oferujących podobne rozwiązania, przez co ceny spadają, a produkty tego typu stają się coraz łatwiej dostępne. Obecnie można już kupić wiele odkurzaczy automatycznych za mniej niż 1500 zł. Jaki model warto wybrać w takim przedziale cenowym? Przedstawiamy nasz ranking.


Robot odkurzający IROBOT Roomba 680


Lider na rynku robotów sprzątających musiał pojawić się w naszym przeglądzie. IRobot ma na ten moment wiele różnych modeli w zróżnicowanych cenach. Model 680 cechuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Robot pracuje według harmonogramu i można go bezpiecznie używać także w pobliżu schodów i w pomieszczeniach wielopoziomowych. Dzięki odpowiednim czujnikom, wykrywa różnice wysokości i uskoki, więc nigdy nie spadnie. Filtr AeroVac usuwa z powietrza nie tylko kurz, ale również alergeny. Na jednym ładowaniu pracuje około 60 minut, ale po rozładowaniu baterii, samodzielnie wraca do stacji dokującej. Ze względu na możliwość programowania pracy, będzie lepszym wyborem niż tańsza wersja – Roomba 615.

Robot odkurzający ROBOJET Air AH-157


To bardzo uniwersalny sprzęt, zapewniający kompleksowe sprzątanie mieszkania - nie mogło go zabraknąć w naszym rankingu. Za dokładne czyszczenie, w tym modelu odpowiada system, na który składają się dwie szczotki boczne, szczotka główna, turbina, lampa UV oraz mop z pojemnikiem na wodę. RoboJet posiada te same czujniki co iRobot – widzi przeszkody, różnice wysokości, a także poziom zabrudzenia na poszczególnych obszarach. Wielką zaletą jest możliwość zarządzania jego pracą z poziomu aplikacji mobilnej. RoboJet ma także funkcję wirtualnej ściany, charakterystyczną dla zaawansowanych modeli. Dzięki wirtualnej ścianie możemy ograniczyć obszar sprzątania do wybranego pomieszczenia albo jego części. Oczyszczenie powierzchni z alergenów umożliwia zastosowanie filtrów HEPA. Urządzenie jest tanie w eksploatacji i bezawaryjne. Posiada także w zestawie zapasowy filtr oraz dodatkowe szczotki na wypadek, gdyby trzeba było je wymienić.

Robot odkurzający XIAOMI Vacuum Cleaner Robot Mi


Ten odkurzacz to prawdziwy hit ostatnich tygodni. Stosunek jakości do ceny zachwyca wielu użytkowników. Mi Robot Vacuum Cleaner charakteryzuje się długim czasem działania aż do 2,5 godziny. Urządzenie to ma wbudowane aż 12 czujników czyszczących. Trzy procesory śledzą jego ruch w czasie rzeczywistym i obliczają dane za pomocą algorytmu symulacji i lokalizacji w celu wyznaczenia układu mieszkania i określenia najlepszej trasy sprzątania. Podobne algorytmy stosowane są w samochodach NASA. Aplikacja MI Home pozwala na ustawienie a ustawienie harmonogramu sprzątania, ustawienie mocy odkurzania lub obejrzenia skanu przestrzeni do oczyszczenia. Tak jak poprzednik posiada filtr HEPA.

Robot odkurzający VILEDA VR 302


Vileda to marka doskonale znana z produkcji sprzętów ułatwiających zachowanie czystości. Na rynku robotów sprzątających też radzi sobie całkiem nieźle. W porównaniu z konkurencją, robot Vileda jest wprawdzie minimalnie głośniejszy, bo generuje hałas do 65 decybeli, ale poza tym ma wiele zalet. Na pewno satysfakcjonujący jest czas pracy, dochodzący do 90 minut na jednym ładowaniu, a także tempo działania, umożliwiające bardzo dokładne wyczyszczenie 4,5 metrów kwadratowych w ciągu minuty. Robot Vileda pracuje w ramach 3 programów i ma w zestawie pilota do zdalnego sterowania.

Jak widać w naszym zestawieniu, już w rozsądnym budżecie do 1500 zł, możemy znaleźć sprzęty, dzięki którym szybko, dokładnie i wygodnie wysprzątamy mieszkanie. Odkurzacze automatyczne to jeden z bardziej przydatnych sprzętów domowych - chociaż na liście priorytetów zakupowych ustępuje ciągle miejsca innym. Wiedząc jednak, że możemy wybierać już w modelach o dobrych parametrach, mieszczących się w rozsądnym budżecie, nie ma powodów, by zwlekać z decyzją o zakupie automatycznego pomocnika sprzątania.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]