Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj
×
0 0

Technologia E-Ink - elektroniczny atrament

E Ink: atrament elektroniczny

Czytniki książek elektronicznych wyświetlają pismo za pomocą atramentu elektronicznego. Na rynku atramentu elektronicznego jest duża konkurencja. Najpopularniejszą technologią jest E Ink tajwańskiego producenta E Ink Corporation, dostępną zarówno w wersji monochromatycznej jak i w kolorze. Obraz wyświetlany za pomocą atramentu elektronicznego E Ink przypomina drukowaną książkę, ma doskonały kontrast i jest przyjazny dla oczu.
 
Atrament elektroniczny jest wykorzystywany w wielu czytnikach i umożliwia wyświetlanie pisma i obrazów w odcieniach szarości lub w kolorze.
Sposób działania

Folia E Ink składa się z dużej liczby mikrokapsułek wypełnionych czarnymi i białymi cząstkami, które są różnie naładowane. Po przyłożeniu dodatniego ładunku do powierzchni folii białe cząstki są przyciągane do góry i stają się widoczne w postaci białego koloru. Po odwróceniu polaryzacji widoczne stają się czarne cząstki, a białe znikają. Napięcie wymagane jest jedynie do zmieniania polaryzacji, czyli przy przewracaniu elektronicznych kartek. Samo wyświetlanie pisma nie wymaga prądu, co wyjaśnia długi czas pracy czytników. Wersja z dodatkową folią RGB umożliwia również wyświetlanie kolorów.
E-ink

powrót

pixel