Telefon MAXCOM MM460BB Czarny

nr kat.: 13839

Produkt chwilowo niedostępny

Dostępność
5 na 5
Opinia potwierdzona zakupem

Według mnie jest to zdecydowanie numer jeden wśród wszystkich telefonów na rynku przeznaczonych dla seniorów. Mama ma 85 lat i z trudnością uczy się nowych sztuczek przy obsłudze urządzeń elektronicznych. Już poprzedni model Maxcom, który używała był dobry, ale miał trzy uciążliwe wady, które teraz producent wyeliminował. Ponieważ klawisz ustawiania głośności jest w miejscu, gdzie normalnie trzyma się telefon, mama często nieopatrznie wyciszała głośność do zera i w konsekwencji nie słyszała następnych przychodzących połączeń. Podobnie klawisz SOS często był przyczyną zbędnej paniki w rodzinie po przypadkowym naciśnięciu co zdarzało się nawet jak telefon leżał nieużywany w torebce. Blokada klawiatury nie działała bowiem na klawisz SOS, jest on stale aktywny. W tym modelu te wady usunięto. Oba te klawisze, zarówno głośność jak i SOS można programowo wyłączyć w menu. Mama wreszcie pozbyła się stresów. Trzecia bardzo pożyteczna nowość to podstawka do ładowania baterii. Z poprzednim modelem mama miała duży kłopot podłączając delikatne mikrozłacze i wisząc na krótkim kabelku gdy połączenie przychodziło podczas ładowania. Teraz bajka. Odkładanie telefonu do stacji ładującej baterię nie wymaga żadnego celowania. Przypadkowe alarmy i wyłączenia głosu też skończyły się bezpowrotnie.

Z dodatkowych pożytecznych cech wymienię jeszcze podświetlaną klawiaturę, duże, łatwe do trafienia klawisze z przyjemną reakcją na wciśnięcie, prosty dostęp do spisu numerów, wyraźny wyświetlacz, duża głośność (można zmniejszyć oczywiście jak kto woli), dobra czułość odbioru sygnału, długi okres między ładowaniami baterii. Jedyna niewielka wada to zbędne, kiepskie radio, które bym chętnie usunął wraz z suwakowym przełącznikiem do jego uruchamiania.
Podsumowując, jest to idealny telefon dla osób wymagających maksymalnej prostoty obsługi. Mama na przykład nie odczytuje SMS-ów, nie wspominając nawet o pisaniu. Ale jakby kto chciał to sms-owanie też jest proste tak bardzo jak to możliwe w prostym telefonie. Natomiast seniorzy dobrze czujący się z nowoczesną techniką, a są tacy, powinni poszukać bardziej wyrafinowanego modelu.

Aktualności

Więcej

Telefon MAXCOM MM460BB Czarny ×
Telefon MAXCOM MM460BB Czarny

Koszt dostawy:

Zmień kod pocztowy

Gdzie kupić?
Sprawdź dostępność produktu w Twojej okolicy
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]