Telewizor ścienny/projekcyjny – jaki wybrać?

Im więcej cali, tym lepiej


Nie ma za dużych telewizorów. Dzięki spadającym na łeb na szyję cenom i rozwijającej się w zatrważającym tempie technologii możemy pozwolić sobie na coraz większe przekątne. Czy ktoś jeszcze w ogóle pamięta o 32-, czy 40-calowych ekranach? Rozdzielczość 4K, czyli 3840 x 2160 pikseli, skutecznie zachęca do wyboru modeli powyżej 50 cali, które powieszone na ścianie niemalże zamienią nasz salon w prawdziwe kino domowe. Telewizory projekcyjne mogą mieć np. nawet 65, 75, 78 lub 79 cali. Ultra wysoka rozdzielczość i równie duże przekątne stają się powoli standardem. Jaki telewizor ścienny/projekcyjny wybrać, by nadążyć za współczesnymi trendami? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, przyjrzyjmy się bliżej zaletom formatu Ultra HD i trzem przykładowym modelom telewizorów.

Jak wykorzystać korzyści, które daje nam rozdzielczość 4K?


Intrygującą ciekawostką jest fakt, że na tak ogromne panoramiczne ekrany Ultra HD możemy patrzeć z o wiele mniejszej odległości niż ta, do której przyzwyczailiśmy się będąc posiadaczami znacznie mniejszych ekranów Full HD. Wynika to z tego, że rozdzielczość 4K tworzy o wiele więcej znacznie mniejszych pikseli niż ma to miejsce przy rozdzielczości Full HD. Tym samym obraz jest ostrzejszy i możemy podziwiać go z bliska po to, by dostrzec pełnię jego najwyższej jakości szczegółów. Ponadto możliwe jest też kupno większego telewizora do mniejszego pokoju. To bez wątpienia jedne z najważniejszych zalet rozdzielczości 4K. Aby móc się nią zachwycić, warto zadbać o odpowiedniej jakości źródła, takie jak np. filmy na Blu-ray, czy kanały HD dostępne na cyfrowych platformach satelitarnych. Jak blisko ekranu o danej przekątnej powinniśmy usiąść, aby w mgnieniu oka zauważyć prawdziwe zatrzęsienie dodatkowych detali, o których wcześniej prawdopodobnie nie mieliśmy nawet pojęcia?

LG 4K

LG 65UF800V


Jeżeli interesuje nas 65-calowy telewizor, musimy znajdować się od niego w odległości wynoszącej od 1,37 do 2,73 metra. LG 65UF800V zaprojektowany zgodnie z koncepcją wzorniczą dual metal z metalową ramką nad i pod ekranem i smukłą konstrukcją to telewizor projekcyjny, który wyróżnia się na tle konkurencji jednym z najlepszych stosunków jakości do ceny. Funkcja skalowania audycji telewizyjnych, filmów, seriali i transmisji sportowych do rozdzielczości 4K zapewni wysoką jakość obrazu i całkowicie nowe doznania płynące z jego oglądania. Jednak obraz to jeszcze nie wszystko, do pełni fascynującego doświadczenia audiowizualnego potrzeba jeszcze równie wysokiej jakości dźwięku. Tę, telewizor projekcyjny LG 65UF800V, gwarantuje przy pomocy systemu dźwiękowego zaprojektowanego przez harman/kardon. Dla tego, co wychwycą nasze uszy nie pozostanie bez znaczenia również system dźwięku przestrzennego Ultra Surround, który otoczy nas nadzwyczajnie głębokimi efektami dźwiękowymi. Wisienką na torcie jest system operacyjny WebOS 2.0, który w przystępnej i atrakcyjnie wizualnie formie pozwala korzystać ze wszystkich funkcji telewizora LG 65UF800V.

Philips 65PUS7600/12


Aby przekonać się na własne oczy, że Philips 65PUS7600/12 w pełni zasługuje na tytuł najlepszego telewizora lat 2015-2016 według komisji EISA, wystarczy już około 10,5 tysiąca złotych. Co może sprawić, że rozdzielczość 4K będzie jeszcze bardziej zniewalająca? Technologia Philips Pixel Precise Ultra HD pomaga wyświetlać płynne i ostre ruchome obrazy o głębszej czerni, jaśniejszej bieli i żywszych kolorach niezależnie od źródła. Każdy sygnał może być przekonwertowany do rozdzielczości 4K dzięki technologii Ultra Resolution. Philips 65PUS7600/12 posiada też funkcję Micro Dimming Pro, która optymalizuje kontrast w telewizorze i nieustannie analizuje obraz w 6400 różnych obszarach. Ten telewizor projekcyjny mógłby spokojnie skupić się wyłącznie na najwyższej jakości obrazu i dźwięku, Ale idzie o krok, a nawet dwa lub trzy kroki dalej. Po pierwsze – technologia Ambilight emituje z trzech stron ekranu bardzo szeroką poświatę, która nie tylko poszerza optycznie ekran, ale także tworzy ciepły i miły nastrój. Po drugie – czterordzeniowy procesor pozwala płynnie odkrywać wszystkie najatrakcyjniejsze i wyjątkowo intuicyjne funkcje systemu Android TV. A żeby komunikacja z tym niesamowicie przyjaznym systemem odbywała się jak najprzyjemniej, nowe piloty zdalnego sterowania zostały wyposażone w pełną klawiaturę QWERTY oraz funkcję wyszukiwania głosowego i panel dotykowy.

Samsung UE65JS9500L


Spektakularny telewizor ścienny Samsung UE65JS9500L zebrał mnóstwo pozytywnych opinii. Jedna z recenzji porównała go nawet do największego kroku w przód od wielu lat w dziedzinie jakości obrazu. Samsung UE65JS9500L ma zakrzywiony ekran, który eliminuje wszelkie zniekształcenia. Prawdziwym przełomem jest jednak technologia nanokryształów. To właśnie ona, w połączeniu z technologiami Purcolor, Peak Illuminator Ultimate, Direct LED oraz Precision Black Pro & Micro Dimming i Auto Depth Enhancer, sprawia, że gdy patrzymy na ekran, podziwiamy najdoskonalej odwzorowane kolory i jak dotychczas największą efektywność świetlną. Samsung UE65JS9500L w kunsztowny sposób serwuje naszym oczom jako główne danie szeroką gamę bardziej naturalnych kolorów, pozostawiając na deser optymalny kontrast i jasność. Takie połączenie sprawi, że poczujemy się tak, jakbyśmy byli częścią tego, co dzieje się na ekranie. Jak potwierdzić to, że Samsung UE65JS9500L to najlepszy telewizor ścienny dostępny na rynku? Z pomocą może nam przyjść PQI, czyli Picture Quality Index. Wskaźnik ten bazuje na 6 filarach – detalach, rodzaju ekranu, kolorze, jasności oraz czerni i ruchu. Samsung UE65JS9500L ma najwyższy PQI spośród wszystkich telewizorów, które wynosi aż 2400. Na koniec pozostaje system operacyjny Tizen, który pokazuje to, na co go stać przy wsparciu aż ośmiordzeniowego procesora. Funkcje Smart TV dostępne w modelu Samsung UE65JS9500L są wprost skrojone na miarę potrzeb jego użytkowników. Przyjazne menu pozwala na szybki i intuicyjny dostęp do tych wszystkich treści, które naprawdę nas interesują i na których naprawdę nam zależy. To z pewnością wystarczająca rekomendacja do tego, by akurat ten telewizor ścienny ze stylowymi skosami obramowania zawisnął na naszej ścianie.

Telewizor SUHD SAMSUNG

Wybierz tak dużą przekątną, na jaką masz tylko ochotę


We współczesnym słowniku ludzi będących na bieżąco z trendami rządzącymi elektroniką użytkową nie ma takiego pojęcia, jak za duży telewizor. Wiemy już, że dla przekątnej 65 cali odległość dzieląca nas od ekranu powinna wynosić od 1,37 do 2,73 metra. Dla większych przekątnych będzie to kolejno: 1,58 – 3,15 metra dla przekątnej 75 cali, 1,64 – 3,28 metra dla przekątnej 78 cali i 1,66 – 3,32 metra dla przekątnej 79 cali. Telewizory projekcyjne pozwalają jeszcze bardziej docenić zalety rozdzielczości 4K i kunszt producentów, którzy wypełniają specyfikacje techniczne coraz smuklejszych i coraz bardziej stylowych modeli niesamowitymi technologiami, które gwarantują jeszcze płynniejszy i ostrzejszy obraz o głębszej czerni, jaśniejszej bieli i żywszych kolorach. Wybierzmy więc taki telewizor ścienny, który będzie miał zarówno jak najwięcej cali oraz funkcji poprawiających jakość obrazu, jak i przyjazny system operacyjny oraz szerokie spektrum możliwości Smart TV.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel