Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Telewizory 55 cali – co warto wybrać? Ranking

Telewizory obecnie wymienia się znacznie częściej niż kiedyś. Powodem do wymiany sprzętu wcale nie musi być awaria. Czasem wygodny pretekst stanowi przeprowadzka, remont i wymiana mebli w salonie, zakup konsoli do gier albo po prostu chęć oglądania ulubionych filmów i seriali w lepszej jakości na większym ekranie. W związku z tym, że ceny telewizorów 4K są znacznie niższe niż jeszcze 2-3 lata temu, możemy sobie pozwolić największe rozmiary. Aktualnie bardzo często wybiera się modele o przekątnej ekranu 55 cali. Dlaczego tak dobrze się sprawdzają? Wyjaśniamy w tym artykule. Jeśli myślisz o zakupie telewizora tej wielkości, ten tekst jest dla Ciebie.

Jak dużego telewizora będziesz potrzebować?

Telewizory o przekątnej 55 cali mają wymiary 122 na 69 centymetrów. To na tyle dużo, żeby cieszyć się obrazem na panoramicznym ekranie i jednocześnie nie mieć problemu ze zmieszczeniem sprzętu na ścianie. Taki rozmiar pasuje do większości salonów, czego nie można powiedzieć o znacznie większych modelach, dochodzących do 70 i więcej cali. Niezależnie od tego, jak daleko siedzimy od ekranu, na pewno dostrzeżemy dobre odwzorowanie kolorów i efekt HDR. Czy zdołamy jednak zawsze dostrzec różnicę między obrazem 4K i Full HD? To już zależy od odległości między ekranem a kanapą. Jeśli mamy dostrzegać wszystkie detale, optymalna odległość to w przypadku telewizorów 55-calowych między 1,1  a 2,3 metra. Warto także dodać, że telewizory 55 cali doskonale prezentują się nie tylko na stoliku telewizyjnym, ale także zawieszone na ścianie.

Jaki model telewizora wybrać i dlaczego?

Najważniejsze są oczywiście parametry związane z wyświetlanym obrazem. Konkretne telewizory, mimo tej samej rozdzielczości (Ultra HD), nie wyświetlają obrazu w identyczny sposób. Wybierając najlepsze rozwiązanie, powinniśmy patrzeć na jasność, technologie związane z lepszym odwzorowaniem ruchu oraz kontrastem. Telewizory mogą mieć także zestawy predefiniowanych ustawień lub inne ułatwienia dla miłośników konkretnych aktywności. Częstym udogodnieniem są specjalne tryby do gry albo do oglądania transmisji sportowych.

Warto także uwzględnić wygodne sterowanie. Oprócz używania pilota, możemy szukać też wygodniejszych rozwiązań, jak przełączanie programów za pomocą smartfona albo za pomocą komend głosowych czy gestów. Sam system smart TV także ma znaczenie. Niezależnie od tego, czy wybraliśmy Tizen, Android TV czy webOS, znajdziemy najważniejsze aplikacje, jak YouTube czy Netfilx, jednak wygoda może się różnić. To bardzo subiektywne, ale użytkownicy różnie odnajdują się w różnych systemach, najbezpieczniej zatem korzystać z tego, do którego już jesteśmy przyzwyczajeni. Jeśli planujemy łączyć telewizor przewodowo z innymi urządzeniami, jak odtwarzacz DVD, konsola, dyski przenośne czy laptop dobrze jest także zwrócić uwagę na liczbę i umiejscowienie portów. Najważniejsze to oczywiście USB i HDMI.

Top 3 telewizorów 55-calowych


Telewizor należy do serii OLED B8, co oznacza, że wyposażony jest w matrycę 4K Ultra HD. Doskonała czerń pozwala uzyskać gigantyczny kontrast. Tak duży kontrast zapewnia większą głębię kolorów oraz pozwala dostrzec szczegóły obrazu w jakości kinowej. Ponadto HDR pozwala na odwzorowanie obrazu niczym w rzeczywistości. Jednak szczególną cechą tego modelu jest wbudowana sztuczna inteligencja. Teraz można kontrolować telewizor, wyszukiwać interesujące treści, sterować ustawieniami obrazu, zapytać o pogodę, komunikując się z telewizorem w naturalny sposób za pomocą poleceń głosowych w języku polskim. Warto również wspomnieć o dźwięku. Dolby Surround zapewnia kinowe doświadczenia. Oczywiście telewizor wyposażony jest w funkcję Smart TV.

Pierwsze spostrzeżenie to wygląd - telewizora posiada smukłą i elegancką ramkę wykonaną z metalu. Od przodu wygląda dosyć ascetycznie, co zdecydowanie należy zapisać na jego korzyść. Zalet jest więcej chociażby procesor 4K HDR X1™ Extreme z funkcją przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym, który pozwala dostrzec najmniejsze szczegóły. Ponadto ruchome obrazy są precyzyjnie regulowane, by zapobiec zamazywaniu się. Nawet podczas najszybszych scen obraz nie traci nic ze swojej jasności. Telewizory 4K HDR firmy Sony doskonale współpracują z konsolami PlayStation4 i PlayStation4 Pro, co może mieć duży znaczenie dla zapalonych graczy. Telewizor Sony wyposażony jest w Android TV, dzięki czemu można uzyskać dostęp do nieograniczonych treści.

Wyłączony, jest piękny. Włączony, hipnotyzuje – to motto określające telewizor Philips.

Z telewizorem Philips OLED każda scena wydaje się imponująco prawdziwa. Każdy pojedynczy piksel może zostać przyciemniony bądź wyłączony dając głębsze czernie i żywe kolory. Dzięki szerokiej gamie dostępnych trybów systemu Ambilight, oglądanie telewizji staje się emocjonującym, wizualnym przeżyciem. Warto wspomnieć o procesorze P5, który sprawia, że kontrast jest czysty, że można poczuć każdy detal. Ruch jest płynny co jest bardzo ważne podczas oglądania filmów akcji. W telewizor wbudowany jest Asystent Googla, dzięki czemu można nim sterować za pomocą głosu.

Obecnie dla zdecydowanej większości gospodarstw domowych telewizor 55-calowy wydaje się najbardziej rozsądnym wyborem, bo stanowi kompromis między optymalną wielkością ekranu a rozsądną ceną. Taki telewizor zadowoli zarówno koneserów dobrego kina, jak również miłośników seriali czy kibiców piłkarskich.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }[/script]