Pomoc Infolinia 799 35 35 35

Test Infinix Hot 20 5G – Hot 5G Challenge

Test Infinix Hot 20 G5 wypada pozytywnie. Telefon za mniej więcej 700 zł nie wszystkim jeszcze znanej marki brzmi równie obiecująco, co niepokojąco. Uspokajamy i polecamy. Nasz „hot challenge” jednego z najtańszych modeli z modemem 5G obejmował proste testy fotograficzne, wydajnościowe oraz ergonomii nakładki systemowej XOS. Oto krótka recenzja Inifnix Hot 20 5G.


Test Infinix Hot 20 5G


Świat i sieć Infinixa


„Ładowarka i etui w zestawie” – jako jedno z głównych haseł zachęcających do zakupu telefonu nie jest dziś zaskakujące. Zwłaszcza jeśli to to model z niskiej półki, „entry level”. Od 350 do 2150 zł – to cenowa rozpiętość wszystkich modeli nowej marki Infinix.

Czy oby na pewno nowej? Infinix istnieje od dekady. „Czerpie pełnymi garściami z francuskiego nurtu, owocując niepowtarzalnym designem i stylem swoich inteligentnych urządzeń”. Fala francuska, w Paryżu są centrum rozwojowe i siedziba, marka założona przez firmę z USA, druga siedziba główna w Hongkongu. O historii Infinixa czyta się z ciekawością podróżnika – istotne przystanki w Nigerii, Indonezji, Kolumbii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Maroku…

W social mediach firmy też jest ciekawie. 13 mln fanów na Fejsie, recenzowany Infinix Hot 20 5G wspierają komunikaty młodzieżowe. „Nakarm swoich fanów wysokiej jakości storieskami z porannej rutyny – top quality śniadanko w 50 Mpix. Algorytm sztucznej inteligencji wykryje jedzenie”. Przejrzyj kolorowy profil Infinixa na Instagramie, to zrozumiesz, o co chodzi!

Testowany model dostępny jest w kilku wersjach:

Wszystkie w wersji z 4 GB RAM (+3 GB wirtualne) i 128 GB pamięci wewnętrznej, obsługą sieci 5G. Istnieją też inne odmiany Infinix Hot 20 – z 6 GB RAM (ale bez obsługi 5G) oraz najprostsza Hot 20i.


Co wyróżnia Infinix Hot 20 5G?


Co jeszcze jest wymieniane jako cechy wyróżniające premierowego Infinix Hot 20 5G? Co nie zawsze jest standardem w tej cenie?

 • Aparat główny 50 Mpix.
 • Lampa błyskowa także przy aparacie selfie – cecha charakterystyczna urządzeń tej marki.
 • Gamingowy ekran 120 Hz, HyperVision FHD+.
 • Wydajny procesor MediaTek Dimensity 810 obsługujący 5G.
 • NFC – ta cecha znalazła się nawet na pudełku, efektownym, jaskrawozielonym.
 • Ładowarka i etui w zestawie – o tym już wspominaliśmy. To nie jest standardem nawet najwyższej półce cenowej. Co więcej – dziś standardem jest brak ładowarki...

Od siebie dokładamy:

 • Gniazdo jack 3,5 mm – masz ulubione słuchawki z wyjściem jack i chciałbyś z nich korzystać na co dzień? Oto telefon dla Ciebie! Tego nie mają drogie flagowce.
 • Czytnik linii papilarnych w przycisku, to chyba najwygodniejsze rozwiązanie, oraz system rozpoznawania twarzy.

Infinix Hot 20 - system XOS


XOS – własna nakładka marki Infinix


Na pokładzie Infinix Hot 20 5G sporo aplikacji, które nie wydają się niezbędne albo są przewidziane na inne rynki. Sklep PalmStore, odtwarzacze Visha Player i Boomplay, przeglądarka HiBrowser, translator HiTranslatm, apka do zarządzania kompatybilnymi urządzeniami wearables i inteligentnym domem Welife i in. Nawigację po licznych – już po pierwszym uruchomieniu urządzenia – apkach ułatwia wypisany wzdłuż prawej krawędzi alfabet. Można skakać po literkach – przerzuci w odpowiednie miejsce.

Nie wszystkie systemowe aplikacje można usunąć, nie wszystkie da się wyłączyć, sugerujemy zgromadzić w jednym folderze – tak to wymyślono. Nawet jest gotowy taki folder – Rodzina XOS.

Co to za rodzina? Jak każdy poważny producent urządzeń mobilnych, Infinix ma także swój soft, w tym nakładkę systemową. Alfabet na ekranie z apkami jest jej przejawem.

Co umożliwia i przynosi XOS w wersji 10.6?

 • Wybór pojemności wirtualnej pamięci RAM, na stałe „pożyczanej” z pamięci SSD, niejako dodawanej do fizycznych 4 GB RAM-u. W ten sposób uzyskasz do 3 GB na zasoby operacyjne, czyli wspomagające płynne działanie.
 • XArena – centrum gamingowe, aplikacja z interfesjem sterującym, modyfikująca ustawienia kolorystyczne, optymalizująca działanie smartfona, wstrzymująca powiadomienia.
 • Profile dźwiękowe, a nawet systemowy korektor (equalizer). Tego nie ma większość konkurencji!
 • Smart panel – zestaw wybranych widżetów wysuwany z lewej krawędzi ekranu.

Robimy zdjęcia Infinix Hot 20 5G


Skoro już znamy smartfon, znamy jego system, czas na najważniejszy dla wielu użytkowników sprawdzian. Jak i jakie robi zdjęcia smartfon za 700 zł? Już na pierwszy rzut oka widać, że to model z 2023 r. Podstawowy tryb fotografii nazwano AI Cam – pracę aparatu wspomaga sztuczna inteligencja, analizująca scenografię, rozpoznająca ją i dopasowująca ustawienia. Rośliny, jedzenie, tekst itd. Dziś wsparcie sztucznej inteligencji powinno być dostępne nawet w tanim smartfonie!

Oczywiście optymalizacja parametrów jest ważna. Ale najważniejsze są matryca i obiektyw, czyli aparat. Domyślnie Infinix Hot 20 5G robi zdjęcia 12,5 Mpix, lecz rozdzielczość matrycy jest czterokrotnie większa, czyli 50 Mpix – i możesz wybrać zapis z taką „nadmiarową” rozdzielczością, zwłaszcza jeśli zamierzasz dokonywać potem obróbki. Przysłona f/1.6 – taki obiektyw w smartfonie możemy uznać za jasny. Jest jeszcze drugi obiektyw – ale tylko wspomaga, nie robi samodzielnie zdjęć, jego rozdzielczość określono jako QVGA. Należy go traktować jak czujnik głębi dla aparatu głównego, a nie niezależną jednostkę.


Inifnix Hot 20 5G - AI Cam


Test Infinix Hot 20 5G wykazuje, że w zupełności wystarczy do zdjęć w dziennym oświetleniu. To nie są arcydzieła sztuki fotografii mobilnej, ale nie w takim celu kupuje się smartfon za 700 zł. To są zdjęcia, które z powodzeniem można publikować w sieci i mediach społecznościowych!

Zadziwiająco dobrze działa tryb nocny (a nawet „supernocny”), użyliśmy go do poniższej fotografii. To efekt automatycznego nałożenia kilku ujęć – aparat trzeba trzymać przez chwilę nieruchomo – a następnie szybkiego automatycznego retuszu. Infinix Hot 20 5G na bieżąco informuje, że „ulepsza” zdjęcie. W ten sposób nawet foto z ISO 19000 może być pozbawione nieprzyjemnego szumu. Może być po prostu ładne!


Infinix Hot 20 5G


Wydajność i modem Infinix Hot 20 5G


Na koniec trochę liczb. Aby ocenić wydajność taniego telefonu, jakim jest Infinix Hot 20 5G, test musi polegać na włączeniu kilku wymagających gier i przeprowadzeniu benchmarków. Bez taryfy ulgowej! MediaTek Dimensity 810 nie ma oczywiście szans w pojedynku z najnowszymi i najmocniejszymi procesorami, ale to jednak jest osiem rdzeni. A łączna pojemność pamięć RAM-u (z dodatkiem wirtualnego) to 7 GB.

Ocena: można grać w gry 3D, nawet te najbardziej zaawansowane. „Mobile Legends: Bang Bang” z silnikiem Unity działa płynnie, bez zarzutu. „Diablo Immortal” i silnik Unreal? Równie sprawnie. „Asphalt 9: Legends”? Proszę bardzo, podobnie. Oczywiście, zawieszki są możliwe, a nawet oczywiste, wraz z upływem czasu, przybywającymi plikami i aplikacjami. Ale kupując dobry tani smartfon, nie jesteś wykluczony cyfrowo z czołowych gier i rozgrywek online.

Online – słowo klucz. Żadna z wymienionych gier nie zadziała bez dostępu do sieci. Żadna nie zadziała dzięki dostępowi do hotspotu o niskiej przepustowości. Po prostu, do takiego grania potrzeba szybkiego netu. Infinix Hot 20 5G to jeden z najtańszych smartfonów z modemem 5G. Prędkość transmisji wyświetla się na pasku na górze ekranu. Liczby zależą oczywiście od odległości od stacji bazowej z nadajnikiem 5G, zagęszczenia odbiorników, od operatora, czasem od taryfy. Mnie najbardziej zachwyca prędkość uploadu, dochodząca do kilkudziesięciu Mb/s. Do płynnego grania online wystarcz download na poziomie kilku megabitów na sekundę, pełnia satysfakcji to, powiedzmy, 25 Mb/s – z Infinix Hot 20 5G to też jest osiągalne!


Zobacz więcej

Test Infinix Hot 20 5G – Hot 5G Challenge Test Infinix Hot 20 5G – Hot 5G Challenge

Test Inifnix Hot 20 5G wypada pozytywnie. Telefon za mniej więcej 700 zł nie wszystkim jeszcze znanej marki brzmi równie obiecująco, co niepokojąco. Uspokajamy i polecamy. Nasz „hot challenge” jednego z najtańszych modeli z modemem 5G obejmował proste testy fotograficzne, wydajnościowe oraz ergonomii nakładki systemowej XOS. Oto krótka recenzja Inifnix Hot 20 5G.

Więcej

Samsung Galaxy A54 – test wysokości półki średniej Samsung Galaxy A54 – test wysokości półki średniej

Oto Samsung Galaxy A54 – premiera, która definiuje półkę średnią. Wyższą półkę średnią! Patrząc globalnie i lokalnie, kupujemy przede wszystkim tanie Androidy. Albo trochę droższe Androidy – wszystko idzie w górę, także granica ceny określającej „średniaki”, przesuwa się za 2000 zł. Tam właśnie znajduje się Samsung Galaxy A54. Recenzja powstała po kilku dniach użytkowania.

Więcej

Recenzja Samsung Galaxy S23 Ultra – test galaktyczny Recenzja Samsung Galaxy S23 Ultra – test galaktyczny

Początek roku tradycyjnie zdominowały smartfonowe premiery Samsunga. Galaxy S23 Ultra – recenzja najmocniejszego Androida świata to przyjemny dziennikarski obowiązek! Do jego realizacji należy wyjąć piórko i wykonać pracę manualną, pisanie ręczne jak sprzed Guttenberga. Najważniejsza zmiana technologiczna jest ukryta – koreański producent zrezygnował z własnego procesora, cały glob sprawiedliwie dostał po Snaprdargonie 8 Gen 2. Oto krótki test Samsung Galaxy S23 Ultra.

Więcej

Premiera Xiaomi 13 – test dzieła sztuki Premiera Xiaomi 13 – test dzieła sztuki

Flagowce tego producenta z wielkiej smartfonowej trójki już nie są zapowiedziami zaskakująco niskiej ceny, tylko gwarancją wysokiej jakości. Za nami premiera Xiaomi 13 – startujemy z poziomu 4799 zł. „Trzynastka” całą sobą pokazuje, że to model premium, który dołącza do elitarnego klubu urządzeń z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Oto nasza recenzja Xiaomi 13 po kilku dniach użytkowania.

Więcej

Kiedy premiera „Diablo 4”? Co wiemy o wymaganiach i otwartych beta testach gry? Kiedy premiera „Diablo 4”? Co wiemy o wymaganiach i otwartych beta testach gry?

Nadchodzi najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier komputerowych, czyli „Diablo 4”. Data premiery, beta testy, szczegóły techniczne i fabularne to tematy najczęściej poruszane przez fanów wirtualnej rozrywki. Postanowiliśmy zebrać wszystkie wiarygodne informacje w jednym miejscu. Odpowiemy na pytania, kiedy premiera „Diablo 4” i jakie są wymagania sprzętowe tej wersji. Opowiemy też o beta testach gry.

Więcej

iPhone czy Samsung – który jest lepszy? iPhone czy Samsung – który jest lepszy?

iPhone czy Samsung? To częsty dylemat, gdy szukamy dla siebie dobrego telefonu. Podobnych wyborów dokonują zresztą użytkownicy na całym świecie. Globalne wyniki sprzedaży z 2021 roku pokazują to wyraźnie. Dwie firmy, które prowadzą ze sporą przewagą nad resztą stawki, to właśnie Samsung i Apple. Bierzemy pod lupę urządzenia od tych producentów, żeby ustalić, który telefon bardziej się opłaca.

Więcej

Seria Need for Speed – ile ma części? Która jest najlepsza? Seria Need for Speed – ile ma części? Która jest najlepsza?

Seria Need for Speed stała się synonimem gier wyścigowych. To najpopularniejsza rodzina gier tego typu na świecie, sprzedająca się w setkach milionów egzemplarzy. Dla wielu graczy gry Need for Speed mają swoje specjalne miejsce w sercu – i nic dziwnego. Pod-powiemy dziś dlaczego!

Więcej

Marvel – filmy po kolei. Chronologia w uniwersum Marvel – filmy po kolei. Chronologia w uniwersum

Produkowane przez studio Marvel filmy przedstawiają po kolei losy superbohaterów i superboha-terek, znanych już od 1939 roku z komiksów Marvel Comics. Jeśli więc chcesz poznać ten wspaniały świat – przeczytaj nasz krótki artykuł, w którym wyjaśniamy, jak oglądać wszystkie filmy Marvela po kolei.

Więcej

Biomutant – data premiery za nami, czas na recenzję! Biomutant – data premiery za nami, czas na recenzję!

Długo przyszło nam czekać, ale w końcu na sklepowych półkach pojawił się Biomutant. Jak prezentuje się gra ze zmutowanymi zwierzakami w postapokaliptycznym świecie? Zobaczcie recenzję!

Więcej

Recenzja „Returnal” – jak prezentuje się najnowsza gra na PS5? Recenzja „Returnal” – jak prezentuje się najnowsza gra na PS5?

Siłą nowej konsoli Sony PlayStation 5 mają być gry na wyłączność, niedostępne na innych platformach, jak właśnie „Returnal”. Recenzja pokaże, czy faktycznie mamy tutaj do czynienia z atrakcyjnym tytułem, czy raczej przeciętną produkcją.

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]