The Elder Scrolls V: Skyrim – jakie są wymagania sprzętowe dla gry?

The Elder Scrolls V: Skyrim to najnowsza z dotychczasowo opublikowanych gier legendarnej serii TES. Podczas gdy prace nad jej kontynuacją – szóstą częścią cyklu – trwają w najlepsze, wielu graczy postanawia odświeżyć sobie kultowego klasyka. Jaki wymagania ma Skyrim? Na jakich platformach jest dostępny poza PC? Co dzieje się w fabule? Na te i inne pytania odpowiemy w tym artykule!

The Elder Scrolls V: Skyrim – wymagania


Jego kultowość – Skyrim


The Elder Scrolls V: Skyrim to piąta i jednocześnie najnowsza z dostępnych część serii The Elder Scrolls, opowiadających o wydarzeniach na kontynencie Tamriel. Serię cechuje olbrzymi otwarty świat, który można bez przeszkód eksplorować. Nie do podrobienia jest również porywająca fabu-ła. Pierwsza część serii trafiła na urządzenia z systemem operacyjnym MS-DOS w 1994 roku.


Skyrim to gra z 2011 roku. Początkowo dostępna była na komputery PC z systemem Windows, PlayStation 3 oraz Xbox 360. Dzięki wykorzystaniu całkowicie nowego silnika graficznego Skyrim wyróżniał się wizualnie na tle poprzedników oraz konkurencyjnych tytułów.


Piąta część cyklu doczekała się specjalnego wydania w 2016 roku. O tym powiemy jednak w dalszej części. Do gry wydano także trzy dodatki.


Fabuła gry opowiada o toczącej się w królestwie wojnie domowej pomiędzy elfami a siłami nowego cesarza. Zadaniem gracza będzie ocalenie Tamriel od zniszczenia. Po drodze nie zabraknie oczy-wiście wielu odrębnych przygód.


The Elder Scrolls V: Skyrim – wymagania sprzętowe


Zastanawiasz się, jakie wymagania ma Skyrim i czy Twój komputer poradzi sobie z grafiką rozbudo-wanego świata? Piąta część The Elder Scrolls, jak na grę z 2011 roku przystało, nie powinna spra-wiać kłopotów współczesnym „pecetom” – szczególnie tym gamingowym. Z rozgrywką na mniej zaawansowanych ustawieniach graficznych powinny poradzić sobie także mnie wydajne urządze-nia.


Skyrim – wymagania sprzętowe PC


Wymagania sprzętowe dla gier są zazwyczaj znane na chwilę przed premierą tytułu. Gracze czekają na nie tak samo niecierpliwie jak na oficjalną datę premiery czy nowy gameplay od studia. Użyt-kownicy komputerów na chwilę przed premierą Skyrima byli nieco zawiedzeni. Studio poinformo-wało bowiem, że gra będzie tak zwanym portem, czyli przekonwertowaną na format PC grą konso-lową. Co to oznacza? W większości przypadków gry powstające w ten sposób nie potrafiły maksy-malnie wykorzystać potencjału kart graficznych. Pojawiało się w nich również sporo błędów. Piąta część The Elder Scrolls okazała się jednak szalenie grywalna – zarówno na konsolach, jak i komputerach PC.

Jakie wymagania ma Skyrim?


Skyrim – wymagania sprzętowe minimalne


Do podstawowej rozgrywki w Skyrim potrzebny będzie jedynie komputer z dwurdzeniowym procesorem (dowolnym!), system operacyjny Windows od wersji XP, 2 GB pamięci RAM i karta gra-ficzna obsługująca DirectX9c (minimum 512 MB VRAM). Oznacza to, że grą Skyrim możemy cieszyć się nawet na stosunkowo prostych współczesnych laptopach.


Skyrim – wymagania sprzętowe ultra


Jeśli zechcemy wycisnąć z gry ostatnie soki i cieszyć oczy doskonałą grafiką przedstawionego świata, nasz komputer powinien zawierać w obudowie co najmniej czterordzeniowy procesor, 6 GB pa-mięci RAM oraz kartę graficzną obsługującą DirectX9c z co najmniej 1 GB VRAM. Niezależnie od poziomu szczegółów gracze potrzebują także 6 GB wolnej przestrzeni dyskowej do zainstalowania gry.


Skyrim: Special Edition – wymagania


Nieco innymi wymaganiami cechowała się wydana w 2016 roku specjalna edycja kolekcjonerska. Studio postanowiło poprawić w niej detale grafiki oraz rozdzielczość tekstur. Gra zyskała odświe-żony wygląd, co zaczęło stanowić też większe obciążenie dla komputera. Oprócz tego gracze w pu-dełku znaleźli także wszystkie dostępne dodatki do gry.

Oto wymagania minimalne Skytim: Special Edition:

  • Do rozpoczęcia gry w odświeżoną edycje Skyrim potrzebny będzie procesor Intel i5-750 lub AMD Phenom II X4-945, a do tego co najmniej 8 GB RAM i 12 GB miejsca w przestrzeni dys-kowej oraz karta graficzna na poziomie NVIDIA GTX 470 1GB lub AMD HD 7870 2GB.

Wymagania zalecane:

  • Procesor co najmniej Intel i5-2400 lub AMD FX-8320, wolne 8 GB RAM i 12 GB miejsca na dysku. Do tego karta graficzna na poziomie NVIDIA GTX 780 3GB VRAM lub konkurencyjna AMD R9 290 4GB VRAM.

Czytaj więcej

Far Cry 6 – wymagania sprzętowe dla PC Far Cry 6 – wymagania sprzętowe dla PC

Seria gier Far Cry już od pierwszej odsłony wzbudza spore zainteresowanie. Wpływ mają na to do-pracowanie, grywalność, świetna grafika oraz wciągająca fabuła. Sprawdź, czy zagrasz w najnowszą część na swoim sprzęcie!

Więcej

Farming Simulator 22 – jakie są wymagania gry? Farming Simulator 22 – jakie są wymagania gry?

Najnowszy i najbardziej dopracowany symulator prowadzenia gospodarstwa rolnego nie przestaje przyciągać graczy spragnionych wiejskiego życia. Sprawdź, jaki sprzęt jest potrzebny, do płynnej gry pełnej detali!

Więcej

Jaką kierownicę do PC wybrać? Ranking kierownic do gier Jaką kierownicę do PC wybrać? Ranking kierownic do gier

Myślisz, jaka kierownica do PC będzie odpowiednia? Dla wielu osób wybór kierownicy do gier to równie ważna sprawa co wybór prawdziwego auta, więc podchodzą do tematu z dużą starannością. Tylko zainwestowanie w dobrą kierownicę pozwoli cieszyć się realistyczną symulacją i osiągać satysfakcjonujące rezultaty. Jaką kierownicę do gier więc wybrać? Sprawdź ranking poniżej

Więcej

The Elder Scrolls V: Skyrim – jakie są wymagania sprzętowe dla gry? The Elder Scrolls V: Skyrim – jakie są wymagania sprzętowe dla gry?

The Elder Scrolls V: Skyrim to najnowsza z dotychczasowo opublikowanych gier legendarnej serii TES. Na jakich platformach jest dostępny poza PC? Co dzieje się w fabule? Na te i inne pytania odpo-wiemy w tym artykule!

Więcej

GTA 5 – jakie są wymagania gry? GTA 5 – jakie są wymagania gry?

Grand Theft Auto 5 to najnowsza z gier tej serii studia Rockstar Games. Fani konsol na całe szczęście wcale nie muszą się tym przejmować.

Więcej

Gry podobne do GTA – 5 tytułów Gry podobne do GTA – 5 tytułów

GTA to skrót od określenia Grand Theft Auto, którym amerykańscy policjanci określają kradzież samochodu w brutalny i brawurowy sposób. Jeśli jednak cała seria już za tobą, być może szukasz gier podobnych do GTA. Przychodzimy z pomocą – oto 5 propozycji!

Więcej

Seria Need for Speed – ile ma części? Która jest najlepsza? Seria Need for Speed – ile ma części? Która jest najlepsza?

Seria Need for Speed stała się synonimem gier wyścigowych. To najpopularniejsza rodzina gier tego typu na świecie, sprzedająca się w setkach milionów egzemplarzy. Dla wielu graczy gry Need for Speed mają swoje specjalne miejsce w sercu – i nic dziwnego. Pod-powiemy dziś dlaczego!

Więcej

Seria Call of Duty – wszystkie części chronologicznie Seria Call of Duty – wszystkie części chronologicznie

Seria Call of Duty to prawdopodobnie najpopularniejsza rodzina gier typu FPS, utrzymanych w rea-liach wojennych. Która z części zaskarbiła sobie najwięcej serc? W jakiej kolejności najlepiej poznawać serię Call of Duty? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w tym artykule!

Więcej

Jak połączyć telefon z komputerem? Instrukcja krok po kroku Jak połączyć telefon z komputerem? Instrukcja krok po kroku

Podłączenie telefonu do komputera daje wiele potencjalnych korzyści. Zobacz 3 instrukcje krok po kroku.

Więcej

Dlaczego nie działa klawiatura w laptopie? 5 możliwych przyczyn Dlaczego nie działa klawiatura w laptopie? 5 możliwych przyczyn

Trudno bowiem korzystać z komputera, nie mogąc wciskać klawiszy! Co robić, gdy nie działa klawiatura w laptopie? Zobacz poradnik!

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]