The Inner World - przygodówka w starym dobrym stylu

Gra The Inner World jest produktem młodego niemieckiego studia Fizbin. Troje młodych ludzi podczas szkolenia wpadło na pomysł przygotowania przygodówki w starym dobrym stylu. Swój pomysł postanowili wcielić w życie i tak powstała gra "The inner world". Na początku gra ukazała się w ojczystym języku twórców, by szybko zostać przetłumaczoną na angielski, a po ponad półrocznej przerwie, dzięki staraniom firmy Techland, gra ukazała się w serii Dobra Gra, na naszym rodzimym rynku. W związku z tym fani przygodówek w stylu "point and click" mogę nie tylko cieszyć się z wyjątkowo niskiej ceny, ale również z polskiej wersji językowej gry. Dodatkowo wraz z grą cyfrowy artbook prezentujący szkice koncepcyjne z gry oraz zestaw cyfrowych pocztówek.
The Inner World dobra graFabuła gry przenosi nas do tajemniczej krainy Aposia, która to znajduje się głęboko pod ziemią. Istnienie samej krainy uzależnione jest od trzech fontann boskich wiatrów dzięki którym w krainie zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Niestety z niewyjaśnionych przyczyn fontanny te "wysychają". Gracz wciela się w rolę Roberta, nowicjusza zatrudnionego w Centrum ds. Nieoczekiwanych zdarzeń. Na jego barkach spoczywa rozwiązanie tajemniczej zagadki wysychających fontan, a w związku z tym uratowania wszystkich mieszkańców Aposii. W dojściu do celu pomaga mu tajemnicza złodziejka Laura.

Jako że Robert do tej pory nie miał styczności z zewnętrznym światem, gdyż był wychowywany w zamku przez swojego przybranego ojczyma Conroya - mnicha przy ostatnim źródle wiatru - będziemy wraz z nim poznawać całą krainę Aposii. W sumie jest to całkiem sprytny wybieg zastosowany przez twórców aby tłumaczenie co jest czym miało większy sens dla gracza.
The Inner World screenSama gra raczej nie odbiega od standardowych schematów przygodówki point and click. Naszym głównym zadaniem będzie eksploatowanie dostępnych lokacji, rozmawianiem z bohaterami niezależnymi, poszukiwaniu przedmiotów do wykorzystania oraz manipulowaniu nimi. Zagadki przygotowane przez twórców nie należą do najłatwiejszych więc umiejętności logicznego myślenia oraz spostrzegawczość stanowią tutaj kluczowy element do ukończenia gry. Praktycznie zawsze będzie towarzyszył nam humor który to zawdzięczamy Robertowi, a właściwie jego naiwności w stosunku do otaczającego go świata. Natomiast jeżeli twoja spostrzegawczość nie należy do najlepszych z pomocą przyjdzie ci "system pomocy" który to podpowie co należy robić dalej.

Chłopaki ze studia projektując graficznie grę wykazali się świetnym kunsztem zapewniając grze nietuzinkową oprawę wizualną jak i dźwiękową. Całość gry przypomina  film animowany, co bardzo dobrze sprawdza się podczas zabawy. Gra zapewni nam naprawę miło spędzony czas o ile nigdzie nam się nie spieszy. Mnogość zagadek i łamigłówek przykuje nas do monitora, a szczypta dobrego humoru. oraz jeden z najlepszych systemów pomocy dla casualowców zapewni, że czas ten nie będzie czasem straconym.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel