Pomoc Infolinia 799 35 35 35

„The Last of Us” na PC – kiedy premiera? Jakie są wymagania gry?

Postapokaliptyczne terytorium Stanów Zjednoczonych, poszukiwanie świeżych zapasów żywności oraz ciągła walka o przetrwanie – tak właśnie prezentuje się świat „The Last of Us”. Premiera PC tego kultowego konsolowego klasyka umożliwia w końcu zagranie w jeden z najgłośniejszych tytułów ubiegłej dekady także na komputerze. Poznaj samodzielnie rzeczywistość, która została znakomicie przedstawiona w serialu HBO.


The Last of Us na PC


„The Last of Us” PC – premiera długo wyczekiwanego konsolowego klasyka


Pierwsza część gry „The Last of Us” ujrzała światło dzienne w 2013 r., ukazując się na konsoli PlayStation 3. W sprzedaży dostępna jest również „The Last of Us Part II” na PS4 2020 r. Możesz także wybrać odnowioną wersję z dodatkiem „The Last of Us: Left Behind”, która ukazała się w 2014 r. Akcja wszystkich edycji rozgrywa się w nieodległej przyszłości na terytorium Stanów Zjednoczonych, które zmagają się z przerażającą pandemią spowodowaną grzybami Cordyceps. Są to niezwykle ekspansywne pasożyty, które w wyniku bezpośredniego kontaktu z człowiekiem całkowicie przejmują nad nim kontrolę.

Osoba zainfekowana Cordycepsem w krótkim czasie kompletnie traci panowanie nad swoim ciałem i zostaje nosicielem pasożyta. Staje się agresywna, a jej podstawowym odruchem jest atakowanie niezarażonych jeszcze ludzi. To powoduje lawinowe rozprzestrzenianie się infekcji i z dnia na dzień zwiększa liczbę chorych.

W grze „The Last of Us” na PC wcielasz się w Joela, który 20 lat po wybuchu pandemii zdołał na nowo poukładać swoje życie… choć tylko z pozoru. Jako przemytnik dostaje nowe zadanie – przeprowadzenie kilkunastoletniej Ellie przez pilnie strzeżoną strefę kwarantanny. W trakcie realizacji tego zlecenia Joel odkrywa na temat dziewczynki szokującą informację, która może okazać się kluczem do stworzenia szczepionki pozwalającej rozprawić się z globalną zarazą.

„The Last of Us” zostało fenomenalnie przyjęte zarówno przez graczy, jak i branżowych krytyków, zdobywając ponad 200 prestiżowych nagród. Produkcja została również okrzyknięta grą roku między innymi przez:

  • GameSpot;
  • Golden Joystick;
  • IGN;
  • Kotaku.

Pierwsza część „The Last of Us” uplasowała się na listach najlepszych gier zeszłej dekady publikowanych przez portale Gry-Online, Metacritic oraz VF247.

„The Last of Us” jest jednym z najlepiej sprzedających się tytułów w historii, tym bardziej cieszy, że teraz również pecetowcy będą mogli zagrać w część pierwszą. Premiera PC nie jest prostą konwersją na komputery osobiste, lecz kompleksowym odświeżeniem oryginału. Gra zostanie wydana w odświeżonej szacie graficznej, zapewniając pełne wsparcie dla monitorów 4K, technologii Ray Tracing oraz HDR. Warto zapamiętać, że po zakupie gra będzie dostępna tylko w wersji cyfrowej,      ponieważ producent nie przewidział pudełkowej wersji „The Last of Us”. Kolekcjonerzy pudełek muszą więc obejść się smakiem i skorzystać z cyfrowego odpowiednika.„The Last of Us” – kiedy na PC?


Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy Cię tym krótkim zestawieniem informacji dotyczących „The Last of Us”. Premiera na PC nastąpiła 28 marca. Pierwsze reakcje użytkowników są mocno mieszane, pojawiły się błędy, producent obiecuje oczywiście szybką naprawę bugów, przez które gra się crashuje. Oczekiwanie na fixy „The Last of Us” na PC możesz sobie umilić, oglądając kapitalny serial na jej podstawie, który powstał w 2022 r, o ile przypadkiem jeszcze go nie widziałeś. W pełni oddaje ducha gry – co jest ewenementem w tej kategorii sztuki filmowej. Pierwszy sezon dostępny jest na HBO Max, więc nie zwlekaj i już teraz poznaj tę niesamowitą historię. Dwa kolejne sezony wkrótce trafią do produkcji!


„The Last of Us” PC – wymagania sprzętowe


Przemierzając postapokaliptyczne regiony USA, będziesz naocznym świadkiem walki Matki Natury z upadającą cywilizacją. Mech porastający fasady budynków, bujna trawa przebijająca się przez betonowe płyty oraz woda forsująca sztuczne zapory mogą być wyzwaniem dla każdego urządzenia, na którym zainstalowano remake „The Last of Us” na PC. Wymagania sprzętowe dla tego tytułu są wysokie, ale pozycję tę można ograć na większości komputerów oraz laptopów.


Minimalne wymagania sprzętowe dla „The Last of Us” PC


Czytając poniższą listę, może Cię zaskoczyć minimalna ilość pamięci operacyjnej, jaką zaleca wydawca „The Last of Us” PC. Wymagania sprzętowe dla tego tytułu sugerują posiadanie przynajmniej 16 GB RAM, tym samym znacząco przewyższając rynkowe standardy. Tak wysoka ilość pamięci operacyjnej ma jednak pewne uzasadnienie. Jest nim zapewnienie najwyższej płynności rozgrywki oraz całkowita eliminacja zjawiska doczytywania się szczegółów świata gry.


Komputer odpowiadający powyższej specyfikacji pozwoli grać w „The Last of Us” w rozdzielczości 720p i niskich detalach graficznych przy zachowaniu stabilnego pułapu 30 kl./s.

Nie martw się też, jeśli Twój komputer posiada mniej niż 16 GB RAM-u. W takim przypadku najprawdopodobniej nadal możliwe będzie uruchomienie „The Last of Us” na PC, ale może się to wiązać z zauważalnym pogorszeniem płynności rozgrywki.


Zalecane wymagania sprzętowe dla „The Last of Us” PC


Remake pierwszej części „The Last of Us” na PC pozwolił studiu Naughty Dog w pełni rozwinąć skrzydła, co można dostrzec po wymaganiach sprzętowych. Potrzeba wydajnego komputera, aby odtworzyć liczne efekty cząsteczkowe, takie jak eksplozje granatów, koktajle Mołotowa czy rozbryzgujący się pod stopami bohaterów śnieg.

„The Last of Us” na PC w podobnie realistyczny sposób odtwarza fizykę wody oraz poruszających się po jej powierzchni obiektów. Imponuje również dynamiczne oświetlenie, które w połączeniu z monitorem HDR oraz kartą graficzną obsługującą Ray Tracing jest w stanie zaserwować niemal fotorealistyczną grafikę.Powyższe wymagania pozwolą na rozgrywkę w 60 kl./s na monitorze o rozdzielczości 1080p w wysokich ustawieniach graficznych. Nie da się zatem ukryć, że aby w pełni cieszyć się kunsztem „The Last of Us”, niezbędny będzie dobrej klasy laptop gamingowy lub komputer stacjonarny dla graczy.


Czytaj więcej

„Final Fantasy XVI” – kiedy premiera gry? W kogo wcieli się tym razem gracz? „Final Fantasy XVI” – kiedy premiera gry? W kogo wcieli się tym razem gracz?

Co wiadomo o „Final Fantasy XVI”? Premiera gry już niedługo. Najwyższa pora, aby przedstawić, co wiemy o kolejnej odsłonie serii. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj nowych grywalnych bohaterów. Dowiedz się też, wokół jakich wydarzeń koncentruje się fabuła, kiedy nastąpi premiera tytułu i co wyróżnia go na tle poprzedników.

Więcej

„The Last of Us” na PC – kiedy premiera? Jakie są wymagania gry? „The Last of Us” na PC – kiedy premiera? Jakie są wymagania gry?

Postapokaliptyczne terytorium Stanów Zjednoczonych, poszukiwanie świeżych zapasów żywności oraz ciągła walka o przetrwanie – tak właśnie prezentuje się świat „The Last of Us”. Premiera PC tego kultowego konsolowego klasyka umożliwia w końcu zagranie w jeden z najgłośniejszych tytułów ubiegłej dekady także na komputerze. Poznaj samodzielnie rzeczywistość, która została znakomicie przedstawiona w serialu HBO.


Więcej

„The Sims 4: Razem raźniej” – premiera nowego dodatku! Jak zmieni grę? „The Sims 4: Razem raźniej” – premiera nowego dodatku! Jak zmieni grę?

„The Sims 4: Razem raźniej” – premiera dodatku miała miejsce w marcu tego roku. Nowa część gry stawia na więzi rodzinne i rozwój relacji między domownikami. Dodatek wprowadza też szereg mniejszych zmian, które spodobają się zarówno graczom nowym w świecie „The Sims”, jak i osobom dopiero zaczynającym przygodę z komputerową symulacją życia. Przeczytaj, jak zmieniła się gra, która od wielu lat ma ogromne grono zwolenników na całym świecie i sprawdź, czy razem rzeczywiście jest raźniej!

Więcej

„The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” – na jakiej platformie będzie dostępna gra? „The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom” – na jakiej platformie będzie dostępna gra?

Fani gier przygodowo-zręcznościowych z pewnością nie mogą już doczekać się „The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom”. Premiera kolejnej części japońskiego cyklu pozwoli ponownie odwiedzić Hyrule, stawiając przed graczem zadanie uratowania królestwa przed siłami zła. Wydawca produkcji celowo nie zdradza szczegółów fabuły, obiecując jednak możliwość przeżycia kolejnej niezapomnianej podróży.

Więcej

„Star Wars Jedi: Ocalały” – kiedy premiera gry? Jakie są wymagania sprzętowe? „Star Wars Jedi: Ocalały” – kiedy premiera gry? Jakie są wymagania sprzętowe?

O czym jest gra „Star Wars Jedi: Ocalały”? Premiera tego tytułu to wydarzeniem wyczekiwane przez wielbicieli przygód, które miały miejsce dawno dawno temu w odległej galaktyce. Dowiedz się, kiedy odbędzie się zapowiadana premiera i sprawdź, jakie wymagania sprzętowe trzeba spełnić, aby zagrać w „Star Wars Jedi: Ocalały”.

Więcej

Watch Dogs: Legion – jakie są wymagania sprzętowe? Watch Dogs: Legion – jakie są wymagania sprzętowe?

„Watch Dogs: Legion” to kolejna odsłona dystopijnego cyklu gier Ubisoftu. Trzecia część serii z 2020 roku koncentruje się na poczynaniach grupy hakerskiej DedSec. Dowiedz się, czy Twój komputer spełnia wymagania sprzętowe dla wejścia w otwarty świat „Watch Dogs: Legion”.

Więcej

Star Wars Jedi: Fallen Order (Upadły Zakon) – wymagania gry Star Wars Jedi: Fallen Order (Upadły Zakon) – wymagania gry

„Star Wars Jedi: Fallen Order” to gra, której wymagania nie należą do szczególnie wysokich. Akcja gry rozpoczyna się po wydaniu przez Imperatora Palpatine nakazu zgładzenia wszystkich Jedi, czyli po trzeciej filmowej części z uniwersum Gwiezdnych Wojen (Zemsta Sithów). Sprawdź, jak wyglądają wymagania „Star Wars Jedi: Fallen Order” – minimalne i rekomendowane.

Więcej

„Resident Evil 4: Remake” – kiedy premiera? „Resident Evil 4: Remake” – kiedy premiera?

„Resident Evil 4: Remake” – premiera zmienionej gry z 2005 r. już dostępna! Cierpliwym fanom survival horroru twórcy przedstawiają odświeżoną wersję tego tytułu. Zachowała ona w dużej części pierwotną fabułę, zyskała m.in. nową oprawę audiowizualną. Dowiedz się, jakie zmiany zaproponowało studio Capcom, jeśli chodzi o przygody Leona S. Kennedy’ego.

Więcej

Rust – jakie ma minimalne wymagania sprzętowe? Rust – jakie ma minimalne wymagania sprzętowe?

Stawiane przez grę Rust wymagania nie należą do najniższych, jednak to, co otrzymujemy w zamian, całkowicie rekompensuje nam wszystkie trudy. Olbrzymi sandbox inspirowany największymi tytułami gatunku to gratka dla fanów survivali oraz gry sieciowej. Sprawdź, czy Twój komputer poradzi sobie z Rust i poznaj kilka szczegółów na temat rozgrywki!

Więcej

Just Cause 4 – jakie ma wymagania sprzętowe? Just Cause 4 – jakie ma wymagania sprzętowe?

Jedną z najbardziej wyczekiwanych gier 2018 roku było Just Cause 4. Wymagania tego tytułu mogą niektórych graczy solidnie zaskoczyć, choć od jego premiery minęło sporo czasu. Nie powinno to jednak nikogo dziwić – pomimo upływu lat gra nadal prezentuje się świetnie i przyciąga do siebie kolejne osoby!

Więcej

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]