Top 10 muzycznych prezentów na święta

Muzyka dla wielu osób jest niezwykle ważna. Nieprzypadkowo, choćby na samą świąteczną atmosferę składają się nie tylko świecące dekoracje, zapach piernika i śnieg prószący za oknem, ale także dźwięki kolęd czy radiowych hitów odświeżanych tuż przed Bożym Narodzeniem. Muzyka towarzyszy nam w wielu ważnych momentach życia – wywołuje pozytywne skojarzenie, koi nerwy, poprawia nastrój, inspiruje czy motywuje do działania. Właśnie z tego powodu, warto pomyśleć o obdarowaniu bliskich jakimś muzycznym prezentem. W artykule znajdziecie aż 10 konkretnych propozycji.


1. Muzyczna gra na konsolę

Gry video to nie tylko strzelanki, bijatyki i wyścigi. Są także gry, które z powodzeniem sprawdzą nasze poczucie rytmu i pozwolą się świetnie bawić w gronie znajomych. Dla tych, którzy lubią się ruszać, doskonałą propozycją będzie na przykład Just Dance 20182.            Gramofon

Moda na retro powraca, a powrót do łask gramofonów doskonale o tym świadczy. W erze łatwo dostępnej cyfrowej muzyki, nagle zaczęliśmy doceniać prawdziwą muzykę płynącą z obracających się powoli winyli. Jeśli chcemy, aby za sprawą prezentu ktoś cofnął się w przeszłość lub po prostu spróbował czegoś nowego, gramofon na pewno będzie dobrym pomysłem.


3.            Wieża stereo

Kiedyś wielkie, często niespełnione marzenie nastolatków. Obecnie miniwieże są łatwo dostępne i naprawdę bardzo tanie. Bardzo zmieniły się także ich możliwości. W dzisiejszych czasach, nowoczesna wieża umożliwia słuchanie muzyki nie tylko z anachronicznych kaset i płyt CD. Teraz z łatwością odtworzymy muzykę w wielu formatach za pośrednictwem USB albo bez użycia kabli, łącząc się z dowolnym urządzeniem przez Bluetooth.


4.            Słuchawki bezprzewodowe

Brak kłopotów z kablami, wygodne użytkowanie, możliwość używania bez wejścia jack – bezprzewodowe słuchawki cieszą cię coraz większą popularnością. Sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach – podczas treningu biegowego, podczas długiej podróży autokarem lub samolotem, a nawet podczas grania online.5.            Przenośny odtwarzacz

Odtwarzacze muzyczne w smartfonach to oczywiście standard. Niemniej jednak, czasem zamiast ułatwiać, utrudniają życie. Wiecznym problemem jest chociażby szybko rozładowująca się bateria telefonu, a także ograniczone miejsce na pliki muzyczne. Jeśli na telefonie mamy pomieścić jednocześnie ulubioną muzykę, tysiące zdjęć i filmów oraz ulubione aplikacje, to naprawdę nie jest łatwo! Dlatego nie brakuje argumentów za tym, że jednak wygodniej jest posiadać odtwarzacz muzyczny jako osobne urządzenie. Odtwarzacz MP3 to wygodny i niedrogi sprzęt, praktycznie na każdą kieszeń.


6.            Głośnik Bluetooth

Jeśli wolimy pozostać przy muzyce ze smartfona, zawsze możemy sprawić, że będzie można ją lepiej usłyszeć. Przenośny głośnik z technologią Bluetooth to jeden z najlepszych sposobów na to, aby dać innym usłyszeć swoją najlepszą playlistę z telefonu. Przenośne głośniki spokojnie kupimy za mniej niż 100 zł.


7.            Radio samochodowe lub głośniki do auta

Niektórzy zdecydowanie najwięcej muzyki słuchają jadąc samochodem. Zwłaszcza, jeśli droga do pracy jest długa, a na trasie panują korki. W takiej sytuacji pozostaje albo wybór stacji radiowych albo posiadanie pod ręką ulubionej składanki. Niezależnie od tego, którą opcję preferujemy, radio samochodowe może być trafionym prezentem – zwłaszcza dla początkującego kierowcy. A jeśli radio już jest, zawsze możemy sprezentować także zestaw głośników.


8.            Płyta z muzyką ulubionego wykonawcy

Teraz większość ulubionych utworów znajdziemy w rozmaitych aplikacjach – tanich i łatwo dostępnych. A jednak wciąż kupujmy także tradycyjne płyty. Muzyka na płytach CD to dobre rozwiązanie, gdy jesteśmy kolekcjonerami i lubimy mieć pod ręką fizyczne nośniki albo wtedy, gdy mamy specyficzny gust i cenimy na przykład muzykę filmową albo klasyczną, których dostępność w aplikacjach czy muzycznych serwisach bywa ograniczona.9.            Radiobudzik

Z pozoru stary i anachroniczny sprzęt. Okazuje się jednak, że w dobie muzyki ze Spotify albo iTunes i budzików w smartfonie, są także tradycjonaliści, których najlepiej budzi ulubiona stacja radiowa odpalona o konkretnej godzinie. A dodatkową zaletą jest duża i wyraźna godzina wyświetlana przez cały czas. Radiobudzik jest w sam raz na nocny stolik przy łóżku i kosztuje naprawdę niewiele. Spokojnie znajdziemy takie urządzenie w cenie poniżej 100 zł.


10.          Muzyczny smartwatch

Inteligentne zegarki  posiadają wiele funkcji, które ułatwiają życie. Podstawowe, to oczywiście przegląd powiadomień z telefonu oraz możliwość obsługi połączeń. W dalszej kolejności, producenci prześcigają się we wszystkich funkcjach treningowych. Tam gdzie mowa o treningu, często pojawia się także muzyka, która potrafili umilić ćwiczenia i zmotywować do wytężonej pracy. Jeśli chcemy obdarować kogoś, kto trenuje z muzyką, najlepiej wybrać taki smartwatch, który umożliwia także sterowanie odtwarzaczem muzycznym. Jeszcze lepiej, jeśli zegarek posiada własną pamięć na pliki muzyczne niezależną od telefonu, tak jak smartWatch Muzyczny smartwatch, który pomieści aż 8 GB ulubionych piosenek. 

Pomysłów na muzyczne prezenty nie brakuje. Mamy nadzieję, że ta lista to dobra inspiracja, która pozwoli właściwie dobrać upominek. Na pewno jest z czego wybierać!


powrót