Top 10 technologicznych prezentów na Dzień Dziecka

Tak to już jest, że dzieci znacznie szybciej od rodziców przyswajają sobie wszelkie nowe technologie. To, że pociecha sprawnie posługuje się smartfonem, tabletem czy innym urządzeniem, to przecież nic złego. Zamiast zabraniać i ograniczać, lepiej pokazać, jak w mądry sposób korzystać ze zdobyczy XXI wieku.

Top 10 technologicznych prezentów na Dzień Dziecka

Jakie technologiczne prezenty warto zafundować na Dzień Dziecka?


1. Czytnik ebooków


Każdy od czasu do czasu słyszy o alarmujących statystykach na temat spadającego czytelnictwa. Żeby człowiek chętnie czytał książki jako dorosły, należy wspierać pozytywne nawyki już od dziecka. Wtedy czytanie nie będzie się kojarzyło z nudnymi lekturami, a samodzielnie wybieranymi tytułami, które nasze dziecko interesują. Czytnik e-booków to dobry sposób na zachęcenie do regularnego czytania, tym bardziej, że ze względu na niewielką wagę i rozmiary, zawsze zmieści się w torbie lub plecaku.

2. Kamera sportowa


Jeśli dziecko lubi nurkowanie, jazdę na desce lub inny sport na pewno będzie chcieć uwieczniać swoje sukcesy i dzielić się przeżyciami z przyjaciółmi. Tam, gdzie normalny aparat cyfrowy lub smartfon byłby narażony na zniszczenie, doskonale sprawdzają się kamery sportowe. Jeśli nie mam pewności, czy dziecku spodoba się zabawa w filmowanie, nie musimy od razu kupować GoPro, zawsze można zacząć od tańszego modelu na próbę. Najbardziej podstawowe kamerki znajdziemy już za około 200 zł.

3. Słuchawki dla graczy


Dziecko spędza dużo czasu przed komputerem? Szlaban na gry może odnieść skutek odwrotny od zamierzonego. Może lepiej okazać zrozumienie dla pasji młodego człowieka i zamiast przeszkadzać – pomagać, kupując fajne słuchawki dla graczy. Przy okazji odgłosy wybuchów i muzyka nagle ucichną i pozostali domownicy odetchną z ulgą.

4. Dodatkowy pad do PS4 lub Xbox


Jak wyżej. Po co przesadnie ograniczać dostęp do konsoli? Lepiej kupić drugiego pada i zagrać czasem z dzieckiem!

5. Aparat cyfrowy


Jeśli dziecko ma smykałkę do fotografii i aparat w telefonie to już za mało, może warto zainwestować w cyfrówkę? To chyba dobrze, jeśli dziecko zrobi piękne zdjęcia podczas wakacji. Dobry aparat kompaktowy może okazać sie wymarzonym prezentem.

6. Lornetka


To jeden z gadżetów, które zachęcą dziecko do wyjścia z domu! Obserwowanie otoczenia z innej perspektywy na pewno będzie ciekawym doświadczeniem. W szczególności, jeśli obdarowany interesuje się przyrodą i lubi podglądać na przykład ptaki lub inne zwierzęta. No i na szkolnych wycieczkach szczęśliwy posiadacz lornetki zawsze będzie w centrum uwagi!

7. Opaska sportowa


Tyle się mówi o braku ruchu i problemach z otyłością wśród dzieci. Nie ma lepszego sposobu na zachęcenie do aktywności sportowej niż opaska, która pozwala monitorować codziennie ćwiczenia. Inteligentne opaski mierzące spalane kalorie, przebyty dystans i czas ćwiczeń kupimy stosunkowo tanio, wybierając takie marki, jak Mykronoz, Manta czy Prestigo.


8. Gra na konsolę lub PC


Pozornie banalnie prosty i oczywisty wybór. Warto jednak wziąć taki prezent pod uwagę. Szczególnie, jeśli sami wyjdziemy z inicjatywą. Wówczas może uda nam się zaproponować ciekawą grę na PC, konsolę Xbox One lub PlayStation 4, w której dziecko zmierzy się z logicznymi zagadkami, czegoś się dowie, a może nawet nauczy. Zawsze to lepsza opcja niż tłumaczenie, dlaczego dziecko nie może mieć tej strzelanki dozwolonej od 18 lat!

9. Odtwarzacz MP3/MP4


Po co dziecku odtwarzacz skoro ma muzykę w telefonie? Przede wszystkim po to, żeby go szybko nie rozładować. Na czas dłuższej podróży – na przykład wyjazdu na zagraniczny obóz lub kolonię, lepiej mieć osobno urządzenie muzyczne, które sprawi, że ulubiona playlista zawsze będzie pod ręką.

10. Powerbank


No właśnie, skoro już mowa o słabych bateriach w telefonie... Powerbanki - urządzenia, które przedłużą żywotność smartfona lub innego użądzenia ładowanego przez USB mogą być naprawdę na wagę złota.

Trzeba pamiętać, że podarowanie technologii wcale nie musi sprawiać, że dziecko będzie zamykać się w cyfrowym świecie.
Przeciwnie!
Wiele technologicznych prezentów z tej listy zachęci do aktywności offline i zdobywania nowych przyjaciół!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager')