Top 5 aplikacji do biegania

Kiedyś jedynym urządzeniem elektronicznym przydatnym do biegania był zegarek ze stoperem. Dziś posiadając smartfona, mamy do dyspozycji wiele aplikacji o zróżnicowanych funkcjach. Korzystanie z nich nie tylko ułatwia monitorowanie odpowiedniej intensywności treningu, ale również motywuje do pracy i pozwala dzielić się osiągnięciami na portalach społecznościowych. Co warto wybrać? Czas na krótki przegląd!

Endomondo

W tej chwili najpopularniejsza aplikacja. Jeśli nasi znajomi biegają i chcą się tym pochwalić na Facebooku, najpewniej zrobią to właśnie za pośrednictwem Endomondo. Bardzo przejrzysty, intuicyjny interfejs sprawia, że aplikacja doskonale sprawdza się na Androidzie oraz iOS. Standardowo appka mierzy czas, dystans i spalone kalorie oraz pokazuje na mapie przebytą trasę. Proponuje także różne wyzwania treningowe. Dodatkowy plus za to, że równie dobrze jak dla biegaczy nadaje się dla rowerzystów.
Endomondo

Nike + Running

Bardzo przydatna aplikacja zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych biegaczy. Tak jak inne appki, posiada wszystkie najważniejsze opcje  - pomiar czasu, dystansu oraz liczby spalonych kalorii. Ale to nie wszystko. Nike + Running stosuje ponadto kilka sprytnych sztuczek, które mają nas zmotywować do poprawiania swoich osiągnięć. Osiągając lepszy wynik niż podczas poprzedniego treningu, zostajemy nagrodzeni wirtualnym medalem. Mamy także tryb wyzwań, w którym możemy rywalizować ze znajomymi. Dodatkową pomocą już podczas biegu jest asystent głosowy, który na bieżąco informuje o przebytym dystansie i naszym tempie. Program zawiera także plany treningowe przydatne podczas przygotowań do zawodów. Jedyny problem polega na tym, że dystanse w tych planach prezentowane są nie w kilometrach, tylko w milach.

Nike Running

Runkeeper

Bardzo rozbudowana aplikacja, która za darmo udostępnia to, co w wielu innych produktach jest dodatkowo płatne. W standardzie mamy tutaj nie tylko podstawowe funkcje opisywane wcześniej, ale także odtwarzacz muzyczny, rozbudowane statystyki każdego biegu, trenera audio i możliwość tworzenia własnych planów treningowych.

Run Keeper

Moje Trasy by Google

O ile poprzednia appka to produkt dla najbardziej wymagających, tak aplikacja Google skupia się na najbardziej podstawowych funkcjach. Jeśli potrzebujesz prostej aplikacji mierzącej czas, dystans i poziom nachylenia terenu, to będzie świetne rozwiązanie. Sprawdza się nie tylko dla biegaczy, ale także rowerzystów i miłośników jazdy na rolkach. Największy plus? Dokładność pomiaru. Moje Trasy w przeciwieństwie do innych aplikacji najbardziej precyzyjnie mierzą faktyczny czas treningu odliczając czas kiedy stoimy nieruchomo na przykład czekając na zmianę świateł, co ma niemałe znaczenie podczas treningów w mieście.

Moje Trasy Google

MapMyRide

To aplikacja dla tych, którzy chcą myśleć jednocześnie nie tylko o treningu, ale także o prawidłowym odżywianiu. Moduł diety pozwala zoptymalizować sposób odżywiania dzięki rejestrowaniu zjedzonych posiłków. Aplikacja tworzy dla nas bilans energetyczny zliczając spalone kalorie podczas treningu i te dostarczone wcześniej podczas posiłków w ciągu dnia.

Map My Ride

Która z tych aplikacji jest najlepsza?

Trudno powiedzieć. Najlepiej wypróbować kilka najpopularniejszych i zobaczyć po kilku treningach, która najbardziej nam odpowiada. Możemy także sugerować się wyborami znajomych – zawsze łatwiej nam będzie porównywać swoje osiągnięcia, jeśli korzystamy z tych samych narzędzi.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.inde