Top 5 oryginalnych akcesoriów do smartfona, które ułatwią Ci życie

Kto nie słyszał o kijku do selfie, słuchawkach do biegania albo szkle ochronnym zakładanym na ekran smartfona? Coraz cześciej staramy się podrasować nasze telefony tak, aby jeszcze lepiej spełniały swoje zadanie. Są jednak takie gadżety do smartfona, które raczej nie są w powszechnym użytku. Jakie? Zobaczcie zestawienie kilku najciekawszych!


Gamepad do smartfonów


Sprawdzanie e-maili, korzystanie z portali społecznościowych, robienie selfies, kręcenie video – często wymieniając wszystkie ważne funkcje smartfona zapominamy o grach. A jednak często poświęcamy chwilę czasu na rozgrywkę na małym ekranie telefonu – szczególnie jeśli mamy chwilę czasu stojąc w kolejce czy oczekując na autobus. Wiadomo jednak, że dotykowy ekran nie jest idealnym narzędziem do sterowania, w szczególności w zręcznościówkach. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest gamepad. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla konsolowych graczy, którzy do padów są przyzwyczajeni.


Lokalizator


Zagubiony telefon stosunkowo łatwo znaleźć. Zazwyczaj wystarczy wybrać numer z innego smartfona, żeby usłyszeć znajomy dzwonek lub wibracje. A co z innymi przedmiotami, które w domu mogą łatwo zaginąć? Portfel, klucze, karta magnetyczna? Tutaj pomoże specjalny brelok wyposażony w technologię Bluetooth, który połączy się ze smartfonem. Alert dźwiękowy pojawi się wtedy, gdy za bardzo oddalimy się od wybranego przedmiotu – na przykład wyjdziemy z domu nie zabierając kluczy do auta, do których zamocowany jest breloczek. W przypadku zgubienia łączności z przedmiotem, aplikacja wskaże nam miejsce, w którym została przerwana łączność. Genialna pomoc dla wiecznych zapominalskich i bałaganiarzy. Albo po prostu dla przezornych.


Obiektywy fotograficzne


Smartfony z powodzeniem wypierają z rynku aparaty cyfrowe, jednak mimo coraz lepszych kamer, wciąż mają swoje ograniczenia. Fotograf może znacznie więcej choćby dlatego, że ma do dyspozycji zestaw różnych obiektywów. Okazuje się jednak, ze nie tylko. Mając smartfona, także można dokupić zestaw obiektywów, żeby z powodzeniem robić zdjęcia z efektem rybiego oka, makro, czy w dużym przybliżeniu.


Samsung Gear VR


Zastosowanie wirtualnej rzeczywistości to na razie jeszcze tylko ciekawostka, a nie prawdziwy przełom na rynku, niemniej posiadacze wybranych smartfonów i tabletów mają szansę zobaczyć jak to działa. Specjalne gogle pozwalają oglądać filmy najwyższej jakości w wersji 360 stopni. Sferyczny obraz umożliwia odwracanie się w każdym kierunku i zapewnia poczucie, że jest się w samym centrum wydarzeń. Kolejne możliwości otwiera zastosowanie VR w grach, gdzie na przykład możemy sterować samymi ruchami głowy. Ergonomiczne i wygodne urządzenia póki co jeszcze wyprzedzają swoja epokę, ale udoskonalone w przyszłości może kiedyś staną się powszechniejsze.Adapter do udostępniania ekranu


To rozwiązanie, które będzie się przydawać szczególnie w domu. Przenośny dysk NFC umożliwia nawiązanie połączenia, a następnie wyświetlanie zawartości ekranu z wygodnego fotela lub kanapy Nie trzeba kłaść smartfonu obok telewizora. Sprzęt pasuje do smartfonów Lumia.


Choć smartfon już po wyjęciu z pudełka spełnia dużą ilość funkcji, jak widać można go jeszcze bardziej udoskonalić za pomocą kilku gadżetów. Każdy z nich jest niepowtarzalny!

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel