TV box – ranking 2021. Jaką przystawkę smart TV wybrać?

Zwykły telewizor także może zapewnić dostęp do sieciowych aplikacji. Wystarczy zakupić odpowiedni smart TV box. Ranking tych urządzeń na pewno przyda się każdemu, kto chce niskim kosztem zyskać nowe możliwości! Jaką przystawkę do smart TV więc wybrać?


Smart TV box – co to jest?


Urządzenia multimedialne pozwalają na uruchamianie aplikacji internetowych na zwykłym telewizorze bez funkcji smart TV. Taki sprzęt może mieć formę zbliżoną do dekodera lub rozmiarami przypominać pendrive. W tym drugim przypadku czasami sprzęt tego typu nazywa się po prostu TV stick. Urządzenie podłącza się do telewizora. Do sterowania w podstawowych modelach służy pilot, w tych nowocześniejszych – możliwe jest także sterowanie głosowe.


Smart TV box – jaki wybrać?


Najlepsza przystawka smart TV – na co zwrócić uwagę?


Zazwyczaj sprzęt tego rodzaju kosztuje między 100 a 400 zł, więcej zaś – w przypadku modeli firmy Apple. Z czego wynikają różnice? Zanim przejrzycie nasz ranking TV box, zobaczcie najważniejsze parametry decydujące o cenie i możliwościach.


  • Obsługiwany format – decyduje, w jakiej maksymalnie rozdzielczości zobaczymy dostępne materiały filmowe. Obecnie większość urządzeń na rynku obsługuje format 4K, inne – Full HD. Warto jednak pamiętać o tym, że analogiczny format musi obsługiwać także nasz telewizor.


  • Dostępne aplikacje – podobnie jak w przypadku smart TV warto przed zakupem dokładnie sprawdzić, co odtwarza nasz TV box. Praktycznie każdy model umożliwi korzystanie z Netflixa czy YouTube. Jeśli natomiast chcemy skorzystać z Amazon Prime czy Ipla, lepiej upewnić się, że na pewno zadziała.


  • Łatwa, intuicyjna obsługa – im bardziej intuicyjne sterowanie, tym przyjemniej korzysta się ze sprzętu. Na pewno atrakcyjne może się okazać sterowanie głosem albo z poziomu aplikacji w smartfonie.


  • Dobre opinie użytkowników – warto ich szukać, aby wyłapać to, co wprost nie wynika ze specyfikacji sprzętu. Na forach czy grupach w mediach społecznościowych czasem wystarczy spytać: „jaki TV box polecacie”, aby uzyskać wiele cennych rad i recenzji od osób korzystających z różnych przystawek.