Uchwyt do telewizora, czyli jak dobrze zamocować telewizor do ściany?

Wraz z rosnącą popularnością telewizorów o dużych gabarytach, coraz atrakcyjniejszą opcją wydaje się montaż na ścianie, zamiast ekspozycji na stoliku telewizyjnym. Wiszący telewizor to wygoda i więcej swobody w aranżacji wnętrza. Dzięki temu rozwiązaniu, znika także problem zmiany umeblowania salonu w przypadku zamiany telewizora na większy. Telewizory wiszące na ścianie to także większe bezpieczeństwo, gdy w domu są małe dzieci – lepiej żeby cenne urządzenie znajdowało się poza ich zasięgiem! O czym pamiętać, wybierając mocowanie do telewizora? Mamy dla Was kilka praktycznych rad. 


Co uwzględnić, kupując uchwyt do telewizora?


Zdecydowanie najbezpieczniej jest kupować odpowiedni uchwyt razem z telewizorem. Jeśli dokonujemy zakupu w sklepie stacjonarnym, najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego sprzedawcy, który powinien pomóc. Gdy jednak jesteśmy zdani sami na siebie, wybierać trzeba bardzo ostrożnie, aby zestaw montażowy był faktycznie kompatybilny z telewizorem. Na co zwrócić uwagę?

  • Wielkość i waga telewizora – uchwyty mają określone rozmiary oraz nośność. Zazwyczaj jest ona określona w formie szerokiego przedziału, niemniej nasz telewizor musi się zmieścić w tych podanych ramach. Przykładowo, uchwyt do telewizora SAMSUNG No Gap WMN-M15EA/XC przeznaczony jest do urządzeń o przekątnej ekranu pomiędzy 49 a 65 cali o maksymalnej wadze do 35 kg.
  • Rodzaj mocowania – ze względu na konstrukcję, wyróżnia się odmienne typy mocowania telewizora do ściany. Najczęściej spotykane rozwiązanie to uchwyt ścienny. Niemniej jednak, czasem stosuje się alternatywne wersje. Telewizor może być umieszczony na ruchomym ramieniu, a także mocowany do sufitu. Uchwyt do telewizora ARKAS ATC 88 pozwala przymocować pod sufitem duże i masywne telewizory nawet do 88 cali!
  • Regulacja położenia – już po zainstalowaniu, telewizor możemy zazwyczaj przesuwać tak, aby odpowiadało nam położenie ekranu. Konstrukcja uchwytu decyduje o tym, jak duża jest możliwość korekty. Przykładowo, uchwyt uchylny VOGELS W50810 umożliwia regulację w pionie do 15 stopni.
    W przypadku telewizorów z ruchomym ramieniem, można płynnie regulować jego długość. 
  • Odległość od ściany – może mieć znaczenie, bo będzie wpływać na odległość, z jakiej będziemy patrzyć na ekran. Niektóre modele pozostawiają dużo marginesu, inne -minimalistycznie - na przykład nie więcej niż 35 milimetrów. Taki detal wpływa też na estetykę całego wnętrza.Czy można kupić uchwyt na telewizor z zakrzywionym ekranem?


Telewizor z zakrzywionym ekranem to ciekawa opcja. Jeśli zdecydujemy się na taki model, mamy możliwość zamontowania go na ścianie, pod warunkiem, że wybierzemy specjalny zestaw do tego typu produktów. Potrzebny będzie uchwyt o różnym promieniu krzywizny wg standardu VESA. Przykład takiego modelu to HAMA 118634 LCD/LED z zakrzywionym ekranem VESA 600x400 Fullmotion.

Telewizor umieszczony w specjalnym uchwycie nie jest na pewno opcją dla wszystkich. To rozsądne rozwiązanie, gdy zdecydujemy się na duży ekran i nie planujemy w najbliższym czasie przeprowadzki, przemeblowania czy innych poważnych zmian związanych z aranżacją wnętrza.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]