Udane zakupy, czyli tablet do 400 zł

Tablety można kupić już za niecałe 200 złotych. Najczęściej są to jednak modele prostsze i uboższe w funkcje, jak i posiadające dość długi staż na rynku i mogą nam się wkrótce wydać przestarzałe i nie będą spełniały naszych oczekiwań. Aby uniknąć takich problemów, lepiej uzbroić się w trochę cierpliwości, odłożyć więcej pieniędzy i zainwestować w droższy tablet, który lepiej się sprawdzi. Naprawdę rozsądne modele można kupić już w przedziale cenowym od 350 do 400 zł lub za nieco ponad 400. Co prawda trzeba się w ich przypadku liczyć z tym, że nie będą to gorące premiery, ale nie znaczy to, że nie znajdziemy wśród nich urządzenia z ekranem IPS oraz przynajmniej 8 GB pamięci wbudowanej. Tego typu wyświetlacz daje nam ładniejszy obraz w żywych kolorach, natomiast pojemny dysk wewnętrzny spokojnie pomieści potrzebne nam aplikacje.

Wybierając tablet, należy zwrócić szczególną uwagę także na pamięć operacyjną. Ważne jest, aby nie była ona mniejsza niż 512 MB, gdyż zbyt mała przestrzeń może prowadzić do zacinania się systemu. Lepiej będą sprawdzać się tablety z większą pamięcią RAM o pojemności  co najmniej 1, a najlepiej 2 GB. W kwestii baterii natomiast, może być różnie, dlatego warto poczytać opinie i wyniki testów. A teraz przyjrzyjmy się kilku modelom tabletów, które kupimy za około 400 zł.

Tablet KIANO SlimTab 8 3GR

Tablet Manta MID713S


Tablet Manta MID713S jest korzystną cenowo propozycją dla użytkowników, którym bardzo zależy na stałym dostępie do Internetu i komforcie, zwłaszcza w podróży, a także na niskiej cenie. Ma wbudowany modem 3G, łączność WiFi, funkcję Dual SIM pozwalającą korzystać z numeru prywatnego i służbowego oraz wyrazisty 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480. Dzięki wydajnemu, czterordzeniowemu procesorowi urządzenie szybko wykonuje zadania. Wbudowana pamięć wynosi w nim 4 GB, co pozwoli przechowywać dane, zdjęcia, filmy oraz aplikacje. Kamera 0.3 Mpix umożliwia przeprowadzanie wideorozmów. System operacyjny Android 4.4.2 odpowiada za stabilne i zoptymalizowane działanie tabletu.


Tablet Cavion Base 10 3G


Tablet Cavion Base 10 3G jest uniwersalnym urządzeniem, pozwalającym korzystać na co dzień z Internetu, poczty elektronicznej, e-booków, jak i słuchać muzyki, grać w gry czy oglądać filmy. Tablet ma ekran o przekątnej 10", który gwarantuje wygodę użytkowania oraz pełną mobilność. Dwurdzeniowy procesor zapewnia bardzo wydajne działanie multimediów, szybkie ściąganie plików, płynne odtwarzanie filmów Full HD, a także komfortowe przeglądanie stron internetowych oraz plików PDF. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest 8 GB pojemności wewnętrznej, co pozwala przechowywać pliki tekstowe, muzyczne, gry oraz wiele innych aplikacji. Aparat o rozdzielczości 2 Mpx umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów. Tablet posiada wbudowany modem 3G oraz Bluetooth pozwalający na szybki i bezpłatny transport danych pomiędzy urządzeniami. Warto także wspomnieć o wbudowanym czytniku kart microSD, umożliwiającym szybką wymianę plików pomiędzy tabletem a innymi urządzeniami korzystającymi z tego typu kart pamięci oraz o module GPS, pozwalającym zmienić tablet w nawigację samochodową. Tablet działa w oparciu o system Android 4.4 o imponującej szybkości działania. Jest więc doskonałym urządzeniem do pracy i rozrywki, które można w pełni konfigurować pod konkretne wymogi użytkownika.

Tablet Kiano SlimTab 8 3GR


Tablet Kiano SlimTab 8 3GR to stylowy model z ekranem doskonałej jakości. Dzięki matrycy IPS o wysokiej rozdzielczości urządzenie zapewnia wysoki komfort oglądania, szeroki kąt widzenia, wierne odwzorowanie barw, dużą szczegółowość oraz wyraźny tekst. Dwurdzeniowy procesor odpowiada za sprawne działanie wszystkich multimediów, sprawne przeglądanie stron internetowych, szybkie ściąganie plików oraz płynne odtwarzanie filmów HD, natomiast 8 GB szybkiej pamięci umożliwia bezproblemowe przechowywanie nawet tysiąca plików tekstowych, muzyki, gier i innych aplikacji. Czterordzeniowy procesor Intel Atom 1.2 GHz pozwala na pracę szybką i wydajną. Posiada interfejs Wi-Fi 802.11b/g/n oraz modem 3G, dzięki czemu możliwe jest połączenie z Internetem praktycznie wszędzie. Zaletą modelu jest także system Android 5.1.

Tablet Lenovo A7-30H


Marka Lenovo ma w swojej ofercie tablety w każdym przedziale cenowym, w tym również w zbliżonym do naszej tytułowej kwoty 400 złotych. Tablet Lenovo A7-30H kosztuje niecałe 400 złotych i jest naprawdę godny polecenia, gdyż jest to naprawdę atrakcyjny model dla osób, którym zależy na urządzeniu podstawowym, ale wysokiej jakości. Tablet ten ma 7-calowy wyświetlacz, czterordzeniowy procesor oraz 1 GB pamięci RAM. Dużą zaletą modelu jest wbudowany modem 3G oraz pojemna bateria, która według producenta umożliwia nawet 8 godzin ciągłej pracy.

Podsumowując


Tablety w przedziale cenowym do 400 zł posiadają zwykle 7-calowe ekrany, system Android 4.2 lub wyższy oraz dwu- lub czterordzeniowe procesory. Wiele modeli ma także wbudowane modemy 3G oraz WiFi. Nie brakuje tutaj także urządzeń z zainstalowanymi aplikacjami edukacyjnymi, które przygotowane są specjalnie dla najmłodszych użytkowników.

powrót