Widziałeś te filmy? Teraz możesz kupić soundtrack - największe kinowe hity!

Dobra muzyka potrafi w niesamowity sposób zbudować napięcie, wyeksponować emocje, zaintrygować, zaciekawić albo po prostu rozśmieszyć. Często utwory, które były tylko tłem dla poszczególnych scen w filmie, chodzą za nami i pozostają w pamięci znacznie dłużej niż obrazy. Jeśli lubisz słuchać muzyki filmowej podczas pracy, ćwiczeń, domowych porządków lub innych codziennych aktywności, warto poszukać odpowiedniej składanki dla siebie. Za nami wiele interesujących premier, i - co za tym idzie - na rynku pojawiło się wiele płyt ze znajomym soundtrackiem. Na co warto zwrócić uwagę? Zobacz krótki przegląd najciekawszych płyt!


Muzyka dla dzieci


Czy pamiętacie jeszcze fabułę „Krainy Lodu”? Bardzo możliwe, że nie, ale kultową piosenkę „Mam tę moc” naprawdę trudno zapomnieć! Ten kawałek robi prawdziwą furorę wśród dzieci, na jego punkcie oszalało także wielu dorosłych, przygotowując własne alternatywne wersje. Jednak Kraina Lodu to nie tylko ten jeden utwór. Warto poznać wszystkie utwory, których jest ponad 30. Wśród nowszych bajek, warto natomiast zwrócić uwagę na płytę Vaiana: Skarb Oceanu. Animacja Disneya zdobyła nawet nominację do Oskara za utwór „How Far I'll Go”. Kolejne propozycje pewnie dobrze znane najmłodszym to muzyka z filmów „Trolle” oraz „Elena z Avaloru”.Gwiezdne wojny


Kultowa saga wróciła w świetnym stylu na ekrany kin, a ulubione motywy przewodnie znów wpadają widzowi w ucho. Trzeba przyznać, że „Przebudzenie Mocy” i „Łotr 1” to dwa obrazy inne pod każdym względem. I ma to przełożenie także na ścieżkę dźwiękową. Klasyczne Gwiezdne Wojny w wersji Johna Williamsa czy mroczne i niepokojące rytmy „Rogue One: A Star Wars Story”? Jeśli nie możemy się zdecydować, to najlepiej sięgnąć po obie płyty.Assassin's Creed


Jedna z najdłużej oczekiwanych premier w kategorii filmów na podstawie popularnych gier video. Historia Asasynów i Templariuszy nie zawiodła – zarówno na ekranie, jak i w kwestii udźwiękowienia. Znajdziemy tutaj wiele kawałków, idealnie nadających się na sesję RPG albo do czytania ulubionej książki historycznej czy ze świata fantasy.


La La Land


Jeden z największych wygranych oskarowej nocy! Nie można przejść obojętnie wokół głośnego musicalu, który zachwycił widzów na całym świecie. La La Land (Edycja polska) to 15 wspaniałych utworów muzycznych, w tym kultowe City of Stars!


Fifty Shades Darker


Na temat tego filmu pojawiło się wiele skrajnych opinii, podobnie zresztą było w przypadku pierwszej części filmu na podstawie bestsellerowej książki. Greya na pewno nie należy lekceważyć! Nawet jeśli fabuła wydaje nam się kontrowersyjna, a aktorstwo nie w naszym stylu, nie da się ukryć, że ścieżka dźwiękowa Fifty Shades Darker to po prostu dobry zestaw utworów na wieczór we dwoje.RMF Classic - Najpiekniejsza Muzyka Filmowa


Co jeśli lubisz muzykę z różnych filmów i po prostu nie możesz się zdecydować, czego chcesz posłuchać? W takiej sytuacji, najlepszą propozycją będzie składanka. Wydawca zadbał o to, żeby przekrój był bardzo szeroki. Dlatego na płycie znajdziemy zarówno popularne motywy z filmów, które w kinach były niedawno (Birdman, Igrzyska Śmierci, Incepcja), jak również wiele klasyki (Cztery Wesela i pogrzeb, 2001: Odyseja kosmiczna, Śniadanie u Tiffany’ego, Forrest Gump). Przesłuchanie tych wszystkich utworów to naprawdę niezła podróż w czasie przez wiele niesamowitych filmów, o których być może już zapomnieliśmy.

Muzyka z najgłośniejszych filmów z ostatnich lat na pewno zasługuje na miejsce honorowe na domowej półce. W końcu udany film to nie tylko dzieło reżysera, scenografa czy aktorów. To ścieżka muzyczna często odgrywa kluczową rolę i sprawia, że film pamiętamy przez długie lata. Muzyka z ulubionego filmu to idealny pomysł na prezent!

powrót