Wieże z Wi-Fi – proste i przyjemne słuchanie muzyki

Powolna agonia i powrót do żywych

Mogłoby się wydawać, że posiadanie wieży Hi-Fi jeszcze nie tak dawno temu było marzeniem prawie każdego dziecka i niejednego dorosłego. Podczas gdy dziecięce zestawy świeciły się niemalże jak świąteczne choinki i robiły wrażenie równie duże, co generowane przez nie hałas, wieże starszych użytkowników wyglądały prawie zupełnie jak współczesne zaawansowane zestawy kina domowego. Stojaki i półki wręcz uginały się od kaset magnetofonowych i płyt kompaktowych, których słuchanie przypominało wręcz rytuał. Wraz z upływem czasu i rozwojem technologii, a zwłaszcza upowszechnieniem się szerokopasmowego Internetu, zarówno wieże, jak i tradycyjne płyty CD z muzyką sprzedają się coraz gorzej. Zmieniła się też kultura słuchania – obecnie coraz rzadziej słuchamy płyt w całości. Zdecydowanie częściej słuchamy pojedynczych utworów dużo większej liczby wykonawców. Muzykę kolekcjonujemy w postaci bibliotek plików MP3 lub korzystamy z serwisów podobnych do Spotify. Od zwykłych radiostacji zdecydowanie częściej słuchamy radia internetowego, które jest o wiele bardziej różnorodne. Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce dla wież Hi-Fi inne niż sypialnia audiofila? Wbrew pozorom zdecydowanie tak. Wszystko dzięki bogactwu funkcji, które oferują wieże z bezprzewodową łącznością WiFi.
Samsung Giga Sound MX-HS8000Wieże wyróżniające się na tle konkurencji

Skoro odtwarzanie płyt CD to za mało, to co powinna umożliwiać dobra wieża? Odtwarzanie MP3 z pamięci przenośnej podłączonej do portu USB? Nie dość, że pendrive’y mają dość ograniczoną pojemność, to w dodatku nawigowanie po folderach z muzyką jest dość mozolne, a samo rozwiązanie nie jest niczym nowym. Bluetooth? Miły dodatek, aczkolwiek odsłuch często traci przez niego sporo na jakości, podobnie jest zresztą z napędem DVD. Szeroki wachlarz odtwarzanych formatów powinien być obecnie standardem, a nie elementem wyróżniającym dany model spośród konkurencji.
Są nim natomiast rozbudowane funkcje internetowe, za które zdecydowanie warto dopłacić nawet kilkaset złotych. Wieże z WiFi po podłączeniu do sieci bezprzewodowej mogą odtwarzać dowolne utwory z naszego komputera stacjonarnego, notebooka, serwera NAS, tableta lub smartfona. Co więcej, dzięki aplikacjom stworzonym przez wybranych producentów za pomocą dwóch ostatnich urządzeń wieżę można w pełni kontrolować – od włączania i wyłączania, przez ustawienia korektora, a na edycji listy odtwarzania kończąc. Dostęp do Internetu stwarza też okazję do zapoznania się z niezliczonymi stacjami radiowymi nadającymi online. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Do zadowalającej jakości odsłuchu wystarczy przepustowość już na poziomie 128 kb/s. Radio internetowe bije tradycyjne stacje zarówno różnorodnością gatunków muzycznych oraz tematyki, jak i jakością dźwięku, który niesie ze sobą głosy ulubionych wykonawców lub dziennikarzy. Jak doskonale widać, wieże z WiFi gwarantują proste i przyjemne słuchanie muzyki, której odsłuch stoi na najwyższym poziomie.

Wieże z WiFi, które zdecydowanie warto kupić

Przede wszystkim dlatego, że modele mogące się poszczycić rozbudowanymi funkcjami internetowymi są produkowane przez renomowanych producentów, którzy wypuszczają na rynek jedynie sprzęt najwyższej klasy. W swojej ofercie mają je Denon, Panasonic, Pioneer oraz Sony i Yamaha. Wieże z WiFi nie należą do najtańszych modeli wymienionych marek, jednakże ogrom możliwości jakie dają w połączeniu z nadzwyczajną jakością dźwięku i wykonania sprawiają, że zdecydowanie warto rozważyć ich zakup i dać szansę na ponowne podbicie rynku audio przez wieże Hi-Fi. Dla zainteresowanych przedstawiamy poniżej listę jednych z najciekawszych propozycji w bogatej ofercie sklepu internetowego MediaMarkt.pl.
Denon CEOL N9  •  Denon CEOL N9
Niech nie zwiedzie nas minimalistyczny design tej wieży. Dysponuje ona aż 130 W mocy oraz umożliwia streaming muzyki, także w wysokiej rozdzielczości, poprzez Wi-Fi lub sieć Ethernet. Japoński producent gwarantuje, że jakość dźwięku jest równie oszałamiająca, co wygląd wieży skonstruowanej wyłącznie z materiałów najwyższej próby. Obsługa radia internetowego, technologii Bluetooth i NFC oraz Spotify Connect to kolejne z wielu zalet tego systemu. Wieżę można kontrolować za pomocą przycisków wbudowanych w dwuwarstwowy akrylowy panel i 3-liniowego wyświetlacza OLED lub przy użyciu najnowszej, dopracowanej pod każdym względem aplikacji New Hi-Fi Denon Remote App dostępnej całkowicie za darmo na urządzenia z system operacyjnym Android i produkty Apple.
Pioneer X-HM72  •  Pioneer X-HM72
Producent określa swój drugi, zaraz po flagowym X-HM82, najbardziej zaawansowany model jako absolutny kombajn multimedialny. Wieża jest wyposażona w wysokiej jakości wzmacniacz klasy D i głośniki o łącznej mocy 100 W. Stylowa aluminiowa jednostka centralna pasująca do każdego, nawet najbardziej nowoczesnego, wnętrza kryje w sobie niezwykle różnorodne funkcje sieciowe – łączność Wi-Fi, Bluetooth, radio internetowe Tuner, obsługę AirPlay dla urządzeń Apple oraz Spotify Connect dla użytkowników najpopularniejszego na świecie serwisu streamującego muzykę. Wieżę na tle konkurencji wyróżnia kolorowy, wyjątkowo funkcjonalny wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala. Pioneer przygotował również dla swoich klientów aplikację Control App, która umożliwia wygodne sterowanie tą nadzwyczaj interesującą wieżą.
Yamaha MCR-N560  •  Yamaha MCR-N560
Yamaha przyzwyczaiła miłośników japońskiej marki z tradycjami do wysmakowanego designu. Opisywany model z pewnością nie jest wyjątkiem od tej reguły. Jednostka centralna charakteryzuje się wysokogatunkowymi materiałami i eleganckim wzornictwem, podobnie jak duże, mocne i pięknie zaprojektowane głośniki o łącznej mocy 64 W. Wieża zapewnia dostęp do wielu źródeł dźwięku, zarówno tych tradycyjnych (CD, radio, USB), jak i tych najnowszych (DLNA dzięki łączności Wi-Fi, AirPlay, radio internetowe). Autorska aplikacja Network Player Controller przeznaczona na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi iOS i Android umożliwi wybranie źródła lub utworu, pobranie informacji o utworze, a także stworzenie sieci i dokonanie wielu innych ustawień.
Panasonic SC-PMX9  •  Panasonic SC-PMX9
Ostatni z prezentowanych modeli to luksusowy system Micro Hi-Fi, w którym najwyższej jakości dźwięk i wygoda idą w parze z zaawansowanymi rozwiązaniami w technologii audio i funkcjami internetowymi. Zestaw Panasonica wyróżnia się na tle konkurencyjnych modeli 3-drożnym systemem głośnikowym z obudową Bass-Reflex o łącznej mocy 120 W, który w parze z autorską technologią LincsD-Amp gwarantuje uzyskanie najczystszego dźwięku nieskalanego najmniejszymi zniekształceniami – od basów po wysokie tony. Wysokowydajny głośnik wysokotonowy (ang. Super Tweeter) reprodukuje dźwięki o częstotliwości przekraczającej nawet 20 kHz, co prowadzi do uchwycenia najmniejszych niuansów w odtwarzanych utworach, których selekcję można przeprowadzić dzięki aplikacji Panasonic Music Streaming.

Przedstawione modele japońskich producentów prezentują podobny, niezwykle wysoki poziom. Aby zdecydować się na zakup jednego z nich, gorąco polecamy indywidualny odsłuch w celu porównania oferowanych przez wieże możliwości.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]