MediaMarkt - sklep internetowy - RTV, AGD, komputery

Wybieramy budżetowy laptop - najlepsze propozycje do 1500 zł

Obecnie rynek laptopów oferuje sprzęt o bardzo zróżnicowanych cenach i możliwościach. Żeby móc ze sobą porównywać konkretne modele, najlepiej poruszać się w określonych widełkach cenowych. Dlatego dziś prezentujemy przegląd najlepszych laptopów, których wartość nie przekracza 1500 zł. Prosty laptop do podstawowych zadań można kupić już za 1000 zł, ale w tym zestawieniu zdecydowaliśmy się sięgnąć nieco głębiej do portfela, żeby poszukać tych urządzeń, które zaoferują więcej niż tablet. Wybrane laptopy do 1500 zł to propozycje, które sprawdzą się jako prezent dla ucznia albo studenta, narzędzie pracy dla tych, którzy pracują na arkuszach kalkulacyjnych czy w edytorach tekstu albo po prostu dodatkowy komputer dla kogoś, kto na co dzień woli granie na konsoli. Jakie laptopy do 1500 umieściliśmy w tym rankingu? Zobacz przegląd najlepszych.


Ranking laptopów do 1500 zł na 2020 rok


Laptop LENOVO IdeaPad 120S


Ten laptop to ulepszona wersja budżetowego Lenovo IdeaPad 110S. Największe zalety tego modelu to niewielka waga i długość pracy na jednym ładowaniu. Na akumulatorze komputer może pracować nawet 8 godzin, a dzięki bardzo lekkiej obudowie, może spoczywać na kolanach i być towarzyszem w niejednej podróży. 14-calowy ekran w rozdzielczości Full HD jest idealnym kompromisem między małymi, 10-calowymi wyświetlaczami, a standardowymi laptopami mierzącymi 15-17 cali. Pochwalić należy także specyfikację – 4 GB pamięci DDR4, czterordzeniowy procesor Intel Pentium N4200 i 64 GB pamięci SSD do dobre parametry jak na tak niską cenę. Komunikację przewodową z innymi urządzeniami  zapewniają 3 porty USB, z których jeden to szybki port typu C.

Laptop do 1500 zł

Laptop PEAQ Slim S130-CG464PT N4000


To bardzo podobna propozycja, ale pod szyldem innego producenta. Tutaj także otrzymujemy dobry laptop do 1500 zł z ekranem Full HD poniżej 15 cali, który jest przede wszystkim lekki i poręczny. Niewielką różnicę stanowi zastosowanie procesora Celeron N4000 zamiast wspomnianego wyżej Pentium, a także 2 gniazd USB zamiast 3. To, co na pewno wyróżnia PEAQ na tle konkurencji, to bardzo prosty sposób na rozszerzenie dostępnej pamięci. Podobnie jak w modelu Lenovo, mamy tutaj dysk SSD o pojemności tylko 64 GB, niemniej tę wielkość możemy rozszerzyć w dowolnym momencie instalując dodatkowy dysk. Slot na drugi dysk jest łatwo dostępny w klapie na spodzie obudowie laptopa. Korzystając z tego rozszerzenia, można rozszerzyć pamięć do maksymalnie 512 GB. PEAQ może także przekonać do siebie wzornictwem. Oprócz tworzyw sztucznych, na obudowie pojawia się także aluminium znane raczej z laptopów z wyższej półki. Dzięki temu komputer prezentuje się bardzo elegancko.

Dobry laptop do 1500

Laptop HP 15-ra071nw N3710


Ta propozycja to już laptop o pełnych wymiarach (15 cali) oraz tradycyjnym dysku magnetycznym HDD o standardowej pojemności 500 GB. Dla tych, którzy lubią przechowywać wiele plików właśnie na dysku, a nie na przykład w chmurze, to model HP powinien być lepszym rozwiązaniem. Na jego korzyść przemawia także obecność napędu DVD. Mówi się, że napęd to już przeszłość, ponieważ ogromne pliki przesyła się przez internet lub przerzuca za pomocą USB, jednak to nie do końca prawda. Wciąż wiele programów, sterowników czy dodatków do gazet występuje jednak na płytach, a brak możliwości ich odtworzenia stanowi realne ograniczenie. Duży dysk twardy i obecność napędu mają jednak swoje konsekwencje. Laptop nie jest tak smukły, jak dwa wymienione wcześniej i ważny nieco więcej, bo ponad 2 kilogramy.


Laptop ASUS F540MA-DM248T N4000


Na koniec, wśród najlepszych laptopów do 1500 zł, warto wymienić propozycję od firmy Asus. 15.6 cala, dysk twardy 500 GB i napęd DVD świadczą o tym, że tak jak laptop HP, jest to raczej urządzenie do domu lub biura, niż do regularnej pracy w podróży. Mimo to, waga 1,9 kg jest akceptowalna pod warunkiem, że nie będziemy nosić takiego laptopa w plecaku lub torbie przez cały dzień. Oprócz bardzo standardowej specyfikacji (rozdzielczość Full HD, pamięć RAM 4 GB DDR4), warto podkreślić występowanie kilku ciekawych technologii firmy Asus, które zwiększają komfort jego użytkowania. Na pewno jako duży plus należy wskazać technologię chłodzenia, która sprawia, że nadgarstki zawsze będą chłodne z powodu nagromadzenia ciepła z dala od użytkownika, a także ograniczenie światła niebieskiego emitowanego przez ekran oraz technologię poprawy jakości obrazu – Splendid.

Laptop do 1500 zł 2020

Każdy z wymienionych w naszym rankingu laptopów do 1500 zł ma swoje zalety, jak i małe mankamenty, ponieważ producenci stawiają na różne technologie i warianty. Wybór jednej z tych opcji zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań. Wybierając laptopa trzeba sobie zadać pytanie, co jest priorytetem – wielkość dysku, długość działania, wygląd czy może mobilność. Pewnie jest to, że w przedziale cenowym do 1500 zł to są laptopy, które na pewno nie zawiodą.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]