Jaki laptop do 1500 zł kupić? Ranking 2021

Interesuje Cię dobry laptop do 1500? Zobacz nasz ranking i wybierz propozycję dla siebie.


Obecnie rynek laptopów oferuje sprzęt o bardzo zróżnicowanych cenach i możliwościach. Żeby móc ze sobą porównywać konkretne modele, najlepiej poruszać się w określonych widełkach cenowych. Dlatego dziś prezentujemy przegląd najlepszych laptopów, których wartość nie przekracza 1500 zł. Prosty laptop do podstawowych zadań można kupić już za 1000 zł, ale w tym zestawieniu zdecydowaliśmy się sięgnąć nieco głębiej do portfela, żeby poszukać tych urządzeń, które zaoferują więcej niż tablet. Wybrane laptopy do 1500 zł to propozycje, które sprawdzą się jako prezent dla ucznia albo studenta, narzędzie pracy dla tych, którzy pracują na arkuszach kalkulacyjnych czy w edytorach tekstu, albo po prostu dodatkowy komputer dla kogoś, kto na co dzień woli granie na konsoli. Jakie laptopy do 1500 umieściliśmy w tym rankingu? Zobacz przegląd najlepszych.


Jaki laptop do 1500 zł wybrać? Najważniejsze parametry


Szukając taniego laptopa do 1500 zł, należy dopasować swoje oczekiwania do budżetu. Komputer w takiej cenie na pewno będzie miał zintegrowaną kartę graficzną o ograniczonych możliwościach, maksymalnie 4-rdzeniowy procesor i nie więcej niż 4 GB pamięci operacyjnej RAM. To będą parametry w pełni wystarczające do pracy i nauki, a niekoniecznie do gier.


Co jednak może różnić poszczególne modele? Warto zwrócić uwagę na:


  • rozdzielczość ekranu,
  • czas pracy na baterii,
  • pojemność dysku SSD,
  • jakość wykonania – przede wszystkim klawiatury i touchpada, bo tych elementów nie sposób wymienić,
  • system operacyjny – obecnie można znaleźć sprzęt zarówno z Windows 10 S jak i Windows 10 Pro.


Patrząc między innymi na te kryteria, wyłoniliśmy w rankingu najlepsze laptopy do 1500 zł.


Ranking laptopów do 1500 zł - najlepsze modele


Ranking laptopów do 1500 zł na rok 2021


Laptop PEAQ Slim S130-CA464PT 13.3/N3350/4GB/64GB

Laptop z wyświetlaczem Full HD 13,3 cala, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Oferuje także możliwość podłączenia dodatkowego dysku M.2, dzięki czemu miejsce na dysku można rozszerzyć o dodatkowe 512 GB. Ma 2 porty USB i pojemny akumulator. Obudowana to połączenie aluminium i plastiku. Waga sprzętu nie przekracza 1,3 kg.


Laptop KIANO Elegance 14.2 Pro

Model zamknięty w aluminiowej obudowie. Wyświetlacz ma 14,1 cala i oferuje rozdzielczość Full HD. Zaletą jest także pojemny dysk na 120 GB. Za wydajność odpowiada 4 GB pamięci RAM i 4-rdzeniowy procesor Intel Pentium N4200 z kartą graficzną Intel HD 505. Czas pracy na baterii wynosi około 5 godzin. Bardzo dużą zaletą jest podświetlana klawiatura, co przy budżetowych laptopach należy do rzadkości.


Laptop TECHBITE Zin 2 FHD Celeron N3350/4GB/64GB

Komputer z procesorem Intel Celeron N3350 z 4 GB RAM i wyświetlaczem Full HD. Bateria w tym modele zapewnia aż 8 godzin korzystania z laptopa bez konieczności ładowania. Podobnie jak w modelu PEAQ Slim, tutaj także mamy możliwość instalacji dodatkowego dysku. Kolejną zaletą jest podświetlana klawiatura. Waga laptopa to niecałe 1,5 kg.