Wybieramy ekspres do kawy. Ranking 5 najlepszych propozycji dla kawoszy

Dlaczego warto pić kawę?


Jeżeli należymy do grona miłośników kawy i dorzucamy kilkaset kaw rocznie do aż 400 miliardów filiżanek wypijanych na całym świecie w przeciągu 12 miesięcy, to na pewno przyda nam się dobry ekspres do kawy. Na jaki rodzaj tego urządzenia postawić? Do wyboru mamy ekspresy przelewowe, ekspresy na kapsułki i ekspresy ciśnieniowe. Kawa to współcześnie główne źródło kofeiny i jedna z najpopularniejszych używek na całej kuli ziemskiej. Jej doskonały aromat i smak to nie wszystko, co ma do zaoferowania. Kawa działa pobudzająco i orzeźwiająco, może nawet przyspieszyć przemianę materii i dostarczyć organizmowi dużą liczbę przeciwutleniaczy. Jaki wybrać ekspres do kawy, aby jak najprędzej zacząć cieszyć się tymi wszystkimi zaletami jednego z najpopularniejszych napojów na świecie?

Philips HD 7546/20


Ekspresy przelewowe, czyli najprostsze i najtańsze rozwiązanie, które robi prawdziwą furorę w Europie i Ameryce, są bardzo proste w obsłudze. Aby przyrządzić filiżankę kawy, wystarczy najpierw włożyć filtr do pojemnika, a potem wsypać do niego kawę. Woda ze zbiornika zagotowana w komorze grzewczej jest doprowadzana do pojemnika z kawą… i gotowe! Jednym z najbardziej docenionych ekspresów przelewowych przez kawoszy jest metalowy Philips HD 7546/20. Dzięki jego nietłukącemu się termicznemu dzbankowi z podwójną ścianką kawa może na dłużej pozostać aromatyczna i gorąca. Jeżeli zależy nam na czasie, to przy pomocy ekspresu niderlandzkiego producenta o mocy 1000 W i pojemności 1,2 litra szybko przygotujemy od 10 aż do 15 filiżanek kawy. Philips HD 7546/20 ma również niecodzienny wskaźnik poziomu wody. Jego jednostką miary nie są mililitry i litry, ale liczba filiżanek, które możemy zaparzyć przy aktualnym poziomie wody. Kolejne rozwiązania, takie jak odłączany ruchomy uchwyt filtra, blokada kapania, czy automatyczne wyłączanie, dają pewność, że nasz nowy ekspres do kawy będzie bezpieczny i prosty w użyciu.

Ekspres PHILIPS HD 7546/20

Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP 1000


Ekspresy na kapsułki na pierwszym miejscu stawiają prostotę obsługi. Jeżeli w naszej kuchni znajdzie się jedno z tego rodzaju urządzeń, to będziemy mogli szybko zapomnieć o konieczności jakiegokolwiek eksperymentowania z ustawieniami ekspresu, czy poszczególnymi rodzajami kawy. Ekspresy na kapsułki są przykładami tzw. systemów wewnętrznych. Co to dokładniej oznacza dla przeciętnego użytkownika? Na co dzień może on wybierać jedynie spośród rozwiązań Nespresso, Dolce Gusto, Tassimo lub Cafissimo. To jednak tylko pozorne ograniczenie. Ekspresy na kapsułki potrafią przygotować dla swoich użytkowników czekolady, herbaty, zimne kawy i napoje oraz espresso, cappuccino, latte, lungo, grande i inne białe i czarne kawy. Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP 1000 to jeden z najchętniej wybieranych i najlepiej ocenianych ekspresów kapsułkowych o pojemności 0,6 litra, mocy 2500 W i ciśnieniu 15 barów. Mimo swoich wyjątkowo kompaktowych rozmiarów, błyskawicznie przygotuje cały wachlarz doskonałych kaw o wspaniałym aromaciei z delikatną pianką. Jeżeli podobają nam się jeszcze nowocześniejsze rozwiązania, to możemy zwrócić naszą uwagę na takie ekspresy na kapsułki, jak np. Krups Dolce Gusto II Mini KP161M, czy Krups Dolce Gusto KP350B Drop.

De Longhi Dedica EC 680M


Ekspresy ciśnieniowe to trzeci, ostatni typ ekspresów do kawy. Według wielu opinii kawoszy z całego świata tylko one są w stanie zapewnić prawdziwy aromat i zaskakującą intensywność kawy. Przygotowany przez ekspres ciśnieniowy gorący napój z palonych ziaren kawy jest też dużo lepiej przyswajalny i może poszczycić się perfekcyjną, idealną pianką. W jaki sposób ekspresy ciśnieniowe wydobywają z palonych ziaren kawy wyłącznie to, co najlepsze w kawie? Dzieje się to dzięki wysokiemu ciśnieniu. Zagotowana woda jest dozowana przez specjalną pompę do pojemnika z kawą, a ta trafia na koniec prosto do filiżanki. Ręczny ekspres ciśnieniowy, taki jak np. sprawdzony model De Longhi Dedica EC 680M, to wybór przede wszystkim dla tych kawoszy, którzy chcą zamienić parzenie kawy w swego rodzaju rytuał. Skrupulatne przygotowywanie naszego ulubionego gorącego napoju może przynieść naprawdę dużo frajdy. De Longhi Dedica EC 680M ma tylko 15 cm szerokości, a jego metalowa obudowa i chromowe wykończenie jasno pokazują, że to właśnie ten ekspres ciśnieniowy jest spadkobiercą najlepszych baristycznych tradycji. O to, aby zaparzona kawa była przepyszna i cechowała się najlepszą temperaturą zadba innowacyjny system grzewczy Thermoblock, a szybki czas nagrzewania, funkcja zatrzymania przepływu wody, panel z trzema podświetlanymi przyciskami, podgrzewanie filiżanek oraz sygnał przypominający o odkamienianiu i system zapobiegania kapaniu uproszczą obsługę urządzenia.

Saeco HD 8750/99 Intuita i De Longhi ECAM 25.462.B


Jeżeli jednak zależy nam przede wszystkim na jak największej wygodzie i oszczędności czasu, to zdecydowanie najlepszym wyborem będą automatyczne ekspresy ciśnieniowe. Urządzenia te łączą wszystkie zalety tradycyjnych ekspresów ciśnieniowych z nieskomplikowaną i zauważalnie mniej czasochłonną obsługą. Saeco HD 8750/99 Intuita ma m.in. automatyczny spieniacz do mleka, uniwersalny kranik, 5-stopniowy, regulowany młynek i pozwala na parzenie trzech rodzajów kawy, praktycznie filiżanka za filiżanką. Dzięki prostej regulacji bez problemu ustawimy moc aromatu. Automatyczne czyszczenie obiegu i wyjmowany blok zaparzający sprawiają, że tak samo nieskomplikowane jest dbanie o czystość urządzenia. Przygotowywana w nim kawa za każdym razem będzie oczarowywała tym samym świeżym smakiem, a dzięki ceramicznym młynkom nigdy nie uświadczymy choćby najdelikatniejszego posmaku spalonych ziaren. Saeco HD 8750/99 Intuita może również zapamiętać za nas nasze ulubione ustawienia długości parzenia i mocy kawy.

Ekspres DE LONGHI ECAM 25.462.B
De Longhi ECAM 25.462.B to prawdopodobnie najlepszy wybór dla miłośników białej kawy. Nowy system spieniania mleka, unikalny system zaparzania kawy i menu My Milk pozwolą nam na przyrządzenie perfekcyjnego cappuccino, latte macchiato, cafe latte, flat white lub mleka. Włoski automatyczny ekspres przelewowy posiada też funkcję automatycznego czyszczenia. Własne ustawienia ilości i mocy kawy, statystyki dotyczące np. liczby zaparzonych kaw, podgrzewanie filiżanek… Liczba funkcji, które posiada De Longhi ECAM 25.462.B z pewnością zrobi wrażenie na każdym kawoszu.

Jaki ekspres dla miłośnika kawy?


Jeżeli jesteśmy kawoszami lub dopiero chcemy dołączyć do tego elitarnego grona, nie obejdziemy się bez dobrego ekspresu do kawy. W przypadku, gdy zależy nam na rozwiązaniu o jak najlepszym stosunku jakości do ceny, postawmy na ekspresy przelewowe. Ekspresy na kapsułki to jeszcze większa prostota obsługi i wybór spośród dużej liczby różnych rodzajów kaw i innych gorących napojów. Najlepszą kawę o niepowtarzalnym aromacie i intensywności zaparzą jednak wyłącznie automatyczne i ręczne ekspresy ciśnieniowe. Każdy z tych trzech sposobów jest dobry. Najważniejsze to móc delektować się perfekcyjnie przyrządzoną, pobudzającą kawą.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]