Wybór laptopa konwertowalnego od A do Z. Na co zwrócić uwagę?

Mobilna symbioza


Laptopy konwertowalne sprawiły, że zjawisko znane z encyklopedii, podręczników do biologii i przyrody oraz samej natury z powodzeniem przeniosło się do świata elektroniki użytkowej. Dzięki swoistej symbiozie zarówno laptopy, jak i tablety dzięki swojemu współistnieniu odniosły wymierne korzyści. Laptopy zyskały odwracany lub odpinany ekran, dotykowy wyświetlacz, a tablety znacznie większą wydajność i znacznie większy komfort pracy. Laptopy konwertowalne to funkcjonalność niespotykana jak dotąd u żadnego z pojedynczych osobników. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać jak najlepszy model?
Notebook ASUS Transformer Book T300 Chi T300CHI(MS)-FL040H

Takie połączenie to wyłącznie korzyści


Laptopy konwertowalne umożliwiają bardzo wygodną pracę, m.in. dzięki możliwości obsługi za pomocą dotyku, w przeciwieństwie do większości tabletów bez problemu radzą sobie z oprogramowaniem napisanym z myślą o środowisku Windows, a ponadto cechują się bardzo dobrą wydajnością. Laptopy konwertowalne to idealne rozwiązanie nie tylko dla domu, ale i dla biznesu – wykonywanie codziennych czynności (przeglądanie stron internetowych, muzyka, filmy, najprostsze gry komputerowe i mobilne), czy prowadzenie prezentacji za pomocą obrotowego lub odłączanego dotykowego ekranu to w ich przypadku prawdziwa przyjemność. Ten jedyny w swoim rodzaju kompromis między mobilnością i komfortem tabletu a funkcjonalnością i wydajnością laptopa to rozwiązanie, które zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Co z tym ekranem? – Metody transformacji


Główną zaletą, która cechuje laptopy konwertowalne jest oczywiście funkcja ich błyskawicznej transformacji z laptopa w tablet. Obecnie na rynku można spotkać dwa najpopularniejsze sposoby jej przeprowadzenia. Pierwszy to ekran z możliwością odchylenia aż o 360 stopni. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy pełną swobodę ustawienia wyświetlacza. Najczęściej używane i najbardziej charakterystyczne pozycje to standardowe ułożenie znane z tradycyjnych laptopów, płaskie – jak tablet, a także swoisty „namiot” i pozycja odwrotna od „laptopowej”, dzięki której nasz laptop konwertowalny zamienia się w tablet na stylowej podstawie. Jeszcze bardziej funkcjonalny ekran odpinany, który umożliwia ułożenie wyświetlacza we wszystkich czterech pozycjach, a nawet jego odłączenie dzięki podziałowi danego modelu na dwie niezależne od siebie sekcje – ekran i jednostkę centralną wyposażoną w fizyczną klawiaturę. Laptopy konwertowalne znane są także jako tzw. laptopy hybrydowe. Zanim zdecydujemy się na wybór laptopa konwertowalnego warto zastanowić się, które rozwiązanie będzie dla nas najwygodniejsze.

To powinien mieć każdy laptop konwertowalny


Metoda transformacji to nie wszystko. Laptopy konwertowalne, które są zdecydowanie warte zakupu charakteryzują się wieloma innymi równie ważnymi cechami. Przede wszystkim – wydajność. Wybierzmy laptopa wyposażonego w jak najwydajniejszy procesor (od Intel Atom zdecydowanie wydajniejsza będzie rodzina Intel Core M oraz Intel Core i3, i5 i i7), w jak najwięcej pamięci RAM (2-4 GB to absolutne minimum) oraz w pojemny i szybki dysk twardy SSD. Wracając do ekranu – niezwykle istotna jest jego rozdzielczość i przekątna. Nie jest żadną tajemnicą, że najlepiej będzie nam się pracowało na wyświetlaczu mogącym wyświetlić obraz w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Co do przekątnej, to laptopy konwertowalne z ekranem w rozmiarze od 10 do 14 cali sprawdzają się zdecydowanie najlepiej. Przekątna ma także duży wpływ na wagę urządzenia, a ta nie powinna przekraczać 1,6 kg. Oczywiście im lżejszy nasz laptop konwertowalny, tym będzie on bardziej mobilny, a w końcu właśnie ze względu na mobilność decydujemy się na wybór laptopa konwertowalnego. Ostatnie na co musimy zwrócić naszą uwagę to jakość wykonania. Solidne, trwałe materiały, np. zawiasy wykonane z metalu będą z pewnością bardzo pożądane. Musimy pamiętać, że w ciągu jednego dnia będziemy co najmniej kilka razy obracać ekranem, a pisanie na klawiaturze ze słabej jakości plastiku uginającej się pod naciskiem naszych palców nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń i z pewnością nie świadczy o wysokiej klasie zakupionego przez nas urządzenia.

Przyszłość w Twoich rękach… i na Twoim biurku


Laptopy konwertowalne to prawdziwy strzał w dziesiątkę – nie tylko dla wypuszczających je na rynek producentów, ale także dla ich obecnych i przyszłych użytkowników. Wybór laptopa konwertowalnego prawdopodobnie rozegra się między rozwiązaniami marki Acer, Asus lub Lenovo. Modele takie jak np. Asus Transformer Book T300, Acer Aspire Switch 10 i Lenovo Yoga 3-14 to po prostu klasa sama w sobie i zdecydowanie warto rozpocząć poszukiwania właśnie od nich lub od laptopów konwertowalnych o podobnych konfiguracjach sprzętowych. Laptopy konwertowalne to unikalne, cieszące się coraz większą popularnością rozwiązania będące przyszłością mobilnej elektroniki użytkowej.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2021r. do 31.12.2021r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]