Szukaj 0 Koszyk
Menu
Produkty
Komputery i Tablety
AGD małe

Wymarzona zmywarka. Jaki wymiar wybrać 40 , 45 czy 60 cm?

Posiadanie zmywarki znacznie ułatwia wykonywanie domowych obowiązków. Urządzenie to jest szczególnie doceniane przez duże rodziny, osoby towarzyskie, często urządzające spotkania w gronie rodziny czy znajomych. Sama decyzja o konieczności zakupu zmywarki jest prosta. Problem pojawia się w jednak momencie wyboru konkretnego modelu. Jakimi względami sugerować się podczas zakupu? Jaki rozmiar będzie najlepszy?Kluczowe czynniki wyboru zmywarki


Myśląc o zakupie zmywarki, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii i nie dać się skusić licznym promocjom. Najlepsze urządzenie to takie, które w maksymalnym stopniu będzie spełniać oczekiwania przyszłych użytkowników. Koniecznie zatem trzeba zwrócić uwagę na takie kwestie jak:


Klasa energetyczna 


Zmywarka kupowana jest zwykle z myślą o wygodzie i oszczędności czasu. Warto jednak zadbać o to, by luksus ten nie był okupiony zbyt wysoką ceną. Wybór modelu o niskiej klasie energetycznej może bardzo niekorzystnie wpłynąć na wysokość comiesięcznych rachunków. Dostępne w sprzedaży zmywarki mieszczą się zwykle w klasie energetycznej od A do B. Najbardziej ekonomiczne modele posiadają oznaczenie A+++, dlatego one powinny być celem poszukiwań. Oczywiście nie należy automatycznie odrzucać modeli, które zużywają nieco więcej energii, gdyż mogą to rekompensować innymi zaletami.


Zużycie wody


Kolejny istotny parametr, który wpływa na wysokość rachunków, to wskaźnik zużycia wody. Ręczne zmywanie skutkuje zużyciem jej w znaczne większej ilości aniżeli w przypadku zmywania naczyń w zmywarce, dlatego sam zakup jest jak najbardziej rozsądny z punktu widzenia oszczędności. Są jednak modele, które pod względem zużycia wody pozostawiają konkurencję daleko w tyle. Niewiele nowoczesnych zmywarek zużywa więcej niż 15 litrów, jednak jest sporo modeli, które niebezpiecznie zbliżają się do tej granicy. Najbardziej ekonomiczne modele zużywaj zaledwie 6 litrów, co stanowi znaczną różnicę i istotnie przekłada się na potencjalne oszczędności w skali roku.


Poziom hałasu


Cykle zmywania naczyń mogą być naprawdę długotrwałe, dlatego należy zwrócić uwagę również na poziom hałasu generowany przez urządzenie. Szczególnie jest to istotne w przypadku właścicieli mieszkań, w których salon jest połączony z aneksem kuchennym. By urządzenie nie zakłócało relaksu przed telewizorem lub spotkania z bliskimi, warto wybrać możliwie najcichszy model. Zmywarki uznawane za ciche emitują najczęściej około 40 dB.


Programy i funkcje dodatkowe


Poszukując idealnej zmywarki należy zwrócić uwagę również na oferowane programy i dodatkowe funkcje. Dlaczego? Gdyż powinny być one dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Dla rodziców małych dzieci interesujące będą modele z programami do wyparzania smoczków i butelek czy mycia plastikowych zabawek. Singiel wybierze zmywarkę z funkcją mycia połowy wsadu, a duża rodzina z licznymi programami do mycia naczyń zarówno lekko jak i mocno zabrudzonych. Każdorazowo jest to kwestia mocno indywidualna.


Rodzaj zmywarki


Istotną kwestią jest wybór samego rodzaju zmywarki. Dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno modele wolnostojące jak i przeznaczone do zabudowy. Zarówno jedne jak i drugie mają swoje wady i zalety, dlatego warto się dobrze nad tym zastanowić. Ogromny wybór zarówno wolnostojących jak i przeznaczonych do zabudowy modeli sprawia, że znalezienie urządzenia spełniającego indywidualne wymagania nie stanowi większego problemu. Modele wolnostojące wybierają zwykle osoby, które nie planują generalnego remontu kuchni. Wymieniając meble większość decyduje się na zmywarki do zabudowy, co pozwala na uzyskanie spójnej, nowoczesnej aranżacji wnętrza.


Czy rozmiar ma znaczenie?


Zdecydowanie! Często nasz wybór ograniczony jest wielkością kuchni i jej możliwościami aranżacyjnymi, jednak nie jest to zasadą. Jeśli dysponujemy niezbędną przestrzenią, zastanawiamy się zwykle, czy mimo wszystko najlepsza będzie kompaktowa, 40-cenymetrowa zmywarka czy może coś większego. Podobnie jak w przypadku wielu innych parametrów, jest to kwestia zindywidualizowana. Każdorazowo należy rozpatrywać zasadność wyboru uwzględniając swoje obecne potrzeby oraz ich możliwą zmianę w niedalekiej przyszłości.


Zmywarka 40-centymetrowa zajmuje niewiele miejsca, ale też nie jest zbyt praktyczna. Sprawdza się w przypadku singli, młodych małżeństw lub rodzin, które często stołują się na mieście. Bardzo podobnie jest w przypadku modeli mierzących 45 centymetrów. W tym przypadku pojemność jest nieco większa, jednak mimo wszystko umycie naczyń potrzebnych do przygotowania posiłku (np. garnków, patelni czy żaroodpornej formy) może być dość kłopotliwe. Podobnie będzie w przypadku chęci umycia większej ilości kompletów naczyń, na przykład po rodzinnej imprezie lub spotkaniu ze znajomymi.


O ile jest taka możliwość, zdecydowanie rozsądniejszy wybór stanowi zmywarka o szerokości 60 centymetrów. Dzięki dużej pojemności pozwala ograniczyć częstotliwość zmywania i tym samym niemało zaoszczędzić. Bez problemu zmieści również garnki i patelnie o znacznych rozmiarach i nawet kilkanaście kompletów naczyń. Wiele osób rezygnuje z zakupu dużej zmywarki, gdyż obawiaj się, że koszty jej eksploatacji będą zbyt wysokie. Często wybór mniejszego urządzenia tłumaczony jest również tym, że napełnienie 60-centymetrowej zmywarki wymaga posiadania dużej ilości naczyń. Warto jednak zaznaczyć, że większość nowoczesnych modeli oferuje możliwość mycia połowy wsadu, co pozwala na rozwiązanie tego problemu.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane do 31.12.2019r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]