Xbox Scarlett czyli następca Xbox One X – co warto wiedzieć o nowej konsoli?

Wiadomo już od pewnego czasu, że to rok 2020 będzie w końcu tym rokiem, kiedy pojawią się na rynku konsole dziewiątej generacji. Producenci stopniowo ujawniają coraz więcej informacji, więc powoli można już zbierać pieniądze na kosztowny zakup i zastanawiać się, czy lepiej zainwestować w Playstation 5, czy jednak w nową konsolę Microsoftu. W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat następcy Xboxa One X czyli Microsoft Scarlett.


Specyfikacja nowej konsoli Microsoft


Dokładnych parametrów nowej konsoli oczywiście jeszcze nie znamy, natomiast twórcy dość chętni opowiadali o jej potencjalnych możliwościach technicznych. Te naturalnie muszą robić wrażenie! Nowe dziecko Microsoftu ma być cztery razy wydajniejsze od aktualnie najmocniejszej konsoli na rynku. W konsoli Microsoft Scarlett znajdziemy układ graficzny Radeon NAVI, który ma być zdolny do bezproblemowego wyświetlania rozgrywki w rozdzielczości 8K. Podobnie jak w PS5, odnajdziemy tutaj także dysk SSD odpowiedzialny za wyraźne skrócenie czasu ładowania gier. Zapowiadane jest także wsparcie dla technologii Ray Tracing, która polega na generowaniu fotorealistycznych trójwymiarowych obrazów w oparciu o analizę promieni świetlnych. Wiemy, że nowa konsola na pewno będzie posiadała napęd optyczny oraz pamięć RAM GDDR6.Tradycyjnie, konsola będzie kompatybilna z poprzednią, dzięki czemu już na start zaoszczędzimy sporo, bo nie trzeba będzie kupować dodatkowych padów, a w razie potrzeby - odpali się także stare gry.


Kiedy premiera Microsoft Scarlett i ile będzie kosztować?


Nie jest znany jeszcze konkretny dzień premiery, niemniej zapowiedziano, że stanie się to pod koniec roku. Z pewnością Microsoft pojawi się na tyle wcześnie, aby zachęcić do zakupu przed świętami Bożego Narodzenia. Xbox One pojawił się na rynku 22 listopada 2013, więc można się spodziewać bardzo podobnej daty w 2020 roku. Szacuje się, że cena w dniu premiery powinna wynosić około 500 dolarów. 


Czy nazwa konsoli się zmieni?


Prawdopodobnie tak. Wydaje się, że kolejny raz stosuje tymczasową nazwę, która w dniu premiery będzie brzmiała zupełnie inaczej. Tak było w przypadku Xboxa One, który w wersji roboczej nazywał się Project Scorpio. 


Microsoft Scarlett czy Playstation 5?


Która konsola będzie lepsza? Na ten moment nie da się tego rozstrzygnąć, ale wiele wskazuje na to, że znów gracze dostaną dwa bardzo podobne do siebie produkty - tak jak to jest w przypadku Xboxa One i Playstation 4. Dla wielu osób kluczowe dla podjęcia decyzji może być siła przyzwyczajenie i przywiązanie do konkretnej marki,  a także katalog gier – zwłaszcza tych na wyłączność. Na razie praktycznie nic nie wiemy o wizualizacjach, a wygląd też na pewno będzie miał jakiś wpływ na to, która konsola będzie się cieszyć większą popularnością.


powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel