Xiaomi Mi Mix 2s oficjalnie w Polsce!

Smartfony Xiaomi już na dobre rozgościły się na polskim rynku. Możemy je znaleźć w ofercie operatorów sieci komórkowej, w sklepach, a także na wielu forach wskazywane jako sprawdzone modele w przystępnej cenie, które są godne polecenia. Jak tak dalej pójdzie, chińska marka już za chwilę zyska taką renomę, jak Huawei czy LG, i stanie się równie częstym, naturalnym wyborem. Kolejnym modelem, który ma nas przekonać do tej marki, jest Xiaomi Mi Mix 2S, który właśnie pojawił się na polskim rynku.

Specyfikacja Xiaomi Mi Mix 2s

Mi Mix 2S to flagowy model w bardzo korzystnej cenie względem głównych konkurentów, który bardzo mocno stawia na mobilną fotografię. W wyglądzie tego telefonu znajdujemy wszystkie cechy charakterystyczne dla wiodących smartfonów, jak chociażby ramki ograniczone do minimum, czy proporcje ekranu 18:9. Ekran o przekątnej 5,99 cala ma rozdzielczość Full HD. Nie ma tu wprawdzie panelu OLED, niemniej jednak IPS także zapewni bardzo dobrą jakość, a cena jest dzięki temu znacznie niższa.

W porównaniu z poprzednikiem, smartfon Xiaomi ma znacznie lepszy podwójny aparat fotograficzny. Podstawę stanowi sensor Sony IMX363 o rozdzielczości 12 MP, z dużymi pikselami (1.4 μm), światłem f/1.8. Mamy tu także optyczną stabilizację obrazu na wysokim poziomie. Dodatkowy aparat jest natomiast teleobiektywem. Xiaomi wykorzystuje sztuczną inteligencję - aparat sam rozpoznaje obiekty i scenerie, i na tej podstawie dobiera odpowiednie parametry, umożliwiające wykonanie jak najlepszej fotografii. Co ciekawe, nowoczesna technologia umożliwia także korektę zdjęć już po ich wykonaniu – chociażby wyostrzenie tekstu, który znajduje się na zdjęciu!

Wysoką jakość fotografii z aparatu Mi Mix 2S potwierdza doskonały wynik 101 punktów w prestiżowym teście fotograficznym DxOMark. To drugi najlepszy wynik dla aparatu w smartfonie, uzyskany w badaniu firmy zajmującej się oceną jakości zdjęć z profesjonalnych aparatów i telefonów.

Wśród innych zalet należy wymienić na pewno możliwość ładowania bezprzewodowego, solidne wykonane z wykorzystaniem aluminium, szkła i ceramiki a także bardzo silny procesor i układ graficzny.

Xiaomi Mi Mix 2s w Polsce

W naszym kraju dostępne są wersje z pamięcią 64GB i 128 GB. Do wyboru są także dwie wersje kolorystyczne – czarna oraz biała. Cena 2599 lub 2799 jest bardzo atrakcyjna, jeśli zestawimy ją z cenami innych flagowych smartfonów. 

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.