Yakuza 6 – recenzujemy i przypominamy bestsellerową grę

Trudno przejść obojętnie obok takiego hitu jak Yakuza 6. Recenzja nie pozostawia wątpliwości – to wartościowy, ciekawy i bardzo wciągający tytuł. Po wielu latach obecności tylko na konsolach PlayStation gra pojawi się także na innych platformach – PC oraz Xbox.


Yakuza to popularna seria gier, w których możemy poznać od środka kulisy działania japońskiej mafii. Historia Yakuzy jest dość długa, bo pierwszą grę wydano w 2005. Od tego czasu, licząc rożne aktualizacje i dodatki, ukazało się 14 odsłon. W styczniu 2021 udostępniono na komputery PC i konsole Xbox części 3–5 jako Yakuza Remastered Collection, a w marcu 2021 najnowszą Yakuza 6.


W szóstą część najprzyjemniej się gra, mając w pamięci poprzednie gry, niemniej jednak rozpoczęcie przygody bez znajomości wcześniejszej historii także jest możliwe.


Jak grać w Yakuza 6?


Fabuła Yakuza 6


Nawet gdy nie znamy innych przygód, fabuła od początku może się wydawać intrygująca. Główny bohater, Kazuma Kiryu, 3 lata po dramatycznych wydarzeniach z Yakuza 5 wychodzi z więzienia i próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Okazuje się, że Haruka, będąca dla naszego bohatera przybraną córką, zostaje potrąca przez samochód i zapada w śpiączkę. Co więcej, okazuje się, że dziewczyna pozostawia małe dziecko. Kiryu ma za zadanie odkryć okoliczności wypadku, a także odnaleźć ojca malucha. Jak zatem łatwo się domyślić, na pierwszym planie będą tutaj sprawy rodzinne.


W porównaniu z poprzednimi częściami najnowsza Yakuza bardzo rozwinęła się pod względem grafiki i szeroko pojętej konstrukcji świata. Teraz można odnieść wrażenie, że miasto nie jest zbiorem lokacji, a jedną żywą całością. Możemy płynnie przenosić się z miejsca na miejsce, wchodzić na kolejne piętra budynków, schodzić po drabinach, zeskakiwać z dachów czy używać elementów otoczenia do walki z przeciwnikami. Nie rozczarują się też fani bijatyk na pięści. Walki z przeciwnikami będzie tu całkiem sporo, dzięki czemu Kiryu, zwany Smokiem Dojimy, będzie miał szansę udowodnić, że wcale nie wyszedł z wprawy!Jak grać w Yakuza 6?


Yakuza 6 oferuje wiele standardowych rozwiązań, od lat stosowanych w grach RPG. Podstawową naszego działania i odkrywania kolejnych części fabuły jest wykonywanie zadań. Ukończenie głównego wątku fabularnego powinno zająć około 20 godzin. Oprócz tego znajdziemy wiele wątków podocznych i aktywności specjalnych, które sprawią, że będziemy mogli cieszyć się grą i odkrywać wszystkie smaczki co najmniej dwa razy dłużej. Wśród niestandardowych wyzwań warto wymienić chociażby gaszenie pożaru czy dostarczanie chorym lekarstw. W związku z tym, że nasz bohater ma smartfona, zabawimy się również w robienie zdjęć. Nie zapomniano także o minigrach.


Chociaż zabrakło popularnego wcześniej łowienia ryb, mamy szereg innych aktywności takich jak:


  • karaoke,
  • rzutki,
  • trenowanie drużyny baseballowej (!),
  • zabawa na automatach w salonie gier.


Czy warto kupić Yakuza 6?


Na pewno warto, aby po grę sięgnęli posiadacze PC i konsol Xbox, którzy wcześniej nie mieli takiej możliwości. To dobra gra akcji, z ciekawą historią i dynamiczną akcją. Dobrze zachowano tu proporcje między elementami zręcznościowymi a fabułą. Bez wątpienia gra spodoba się także osobom zafascynowanym kulturą Japonii. Yakuza w brawurowy sposób pokazuje atmosferę i realia panujące w kraju kwitnącej wiśni. Warto zatem sięgnąć po odświeżoną grę, chociażby ze względu na klimat.


Zobacz więcej

Biomutant – data premiery za nami, czas na recenzję! Biomutant – data premiery za nami, czas na recenzję!

Długo przyszło nam czekać, ale w końcu na sklepowych półkach pojawił się Biomutant. Jak prezentuje się gra ze zmutowanymi zwierzakami w postapokaliptycznym świecie? Zobaczcie recenzję!

Więcej

Recenzja „Returnal” – jak prezentuje się najnowsza gra na PS5? Recenzja „Returnal” – jak prezentuje się najnowsza gra na PS5?

Siłą nowej konsoli Sony PlayStation 5 mają być gry na wyłączność, niedostępne na innych platformach, jak właśnie „Returnal”. Recenzja pokaże, czy faktycznie mamy tutaj do czynienia z atrakcyjnym tytułem, czy raczej przeciętną produkcją.

Więcej

Resident Evil Village – recenzja po premierze! Jak prezentuje się 8. część? Resident Evil Village – recenzja po premierze! Jak prezentuje się 8. część?

Kto z Was czekał na Resident Evil Village? Recenzja gry na pewno zainteresuje tych, którzy myślą o zakupie PlayStation 5 albo gamingowego komputera.

Więcej

Recenzja Disco Elysium: The Final Cut Recenzja Disco Elysium: The Final Cut

Jedna z najbardziej oryginalnych i zaskakujących gier 2019, będzie jeszcze lepsza – hit powraca na salony jako Disco Elysium: The Final Cut.

Więcej

Yakuza 6 – recenzujemy i przypominamy bestsellerową grę Yakuza 6 – recenzujemy i przypominamy bestsellerową grę

Trudno przejść obojętnie obok takiego hitu jak Yakuza 6. Recenzja nie pozostawia wątpliwości – to wartościowy, ciekawy i bardzo wciągający tytuł.

Więcej