Zamrażarki skrzyniowe i szufladowe – którą warto wybrać

Obecnie najpopularniejszymi urządzeniami do przechowywania w domu żywności są chłodziarko-zamrażarki. Dobranie odpowiedniej pojemności chłodziarki oraz zamrażalnika lub wybór małej lodówki z komorą niskich temperatur zazwyczaj okazuje się dobrym rozwiązaniem dla większości użytkowników. Co jednak, jeśli nasze potrzeby są większe niż standardowe? Jeśli z jakichś powodów mrozimy dużo żywności, standardowe 3 szuflady zamrażalnika mogą okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup osobnego sprzętu przeznaczonego wyłącznie do przechowywania produktów w temperaturze poniżej zera. Jaką zamrażarkę warto wybrać? Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę i wskazujemy najlepsze modele.

Zamrażarka skrzyniowa czy szufladowa?

Zamrażarki skrzyniowe otwiera się od góry, a pod względem konstrukcji przypomina ona sklepową zamrażarkę, w której znajdziemy lody czy mrożone warzywa. W warunkach domowych, sprawdza się podobnie jak w komercyjnych. Będzie zatem dobrym wyborem, gdy przechowujemy jeden lub co najwyżej kilka rodzajów produktów, ale w dużych ilościach. Zamrażarka szufladowa będzie natomiast lepszą opcją dla tych, którzy przechowują wiele rodzajów produktów. Dzięki licznym szufladom znacznie łatwiej będzie znaleźć konkretny produkt, pamiętając w której szufladzie się znajduje. W zamrażarkach szufladowych można przechowywać jednocześnie chleb, ryby, mięsa, warzywa i owoce, nie martwiąc się o to, że pomieszają nam się smaki i zapachy.

Wybieramy zamrażarkę - modele skrzyniowe i szufladowe

Najważniejsze cechy zamrażarki – na co zwrócić uwagę?

Najczęściej powodem zakupu osobnej zamrażarki jest przechowywanie dużej ilości mrożonych produktów. Z tego powodu, pierwszym parametrem, który powinien nas interesować, jest pojemność. Co jeszcze będzie istotne przy zakupie? Oprócz pojemności i wymiarów, dobrze jest spojrzeć na takie kwestie, jak zdolność zamrażania i zdolność utrzymywania temperatury. Ta pierwsza wartość wskazuje, jak szybko uda się zamrozić produkty i podawana jest w kilogramach na dobę. Druga, podawana w godzinach, informuje, jak długo uda się utrzymać niską temperaturę w przypadku odłączenia sprzętu od zasilania. To istotne, żeby wiedzieć, jak szybko przechowywana żywność ulegnie rozmrożeniu w przypadku potencjalnej awarii prądu. Oprócz tego, jak w innych urządzeniach AGD, należy zwrócić uwagę na zużycie energii, które opisywane jest przez klasę energetyczną, a często nawet konkretne wartości zużycia energii w ciągu roku. Oprócz tego, w przypadku zamrażarek szufladowych, patrzymy na liczbę szuflad i ich wymiary (zwłaszcza, jeśli chcemy przechować coś o większych gabarytach), a w przypadku modeli skrzyniowych - na liczbę koszy.

Zamrażarki skrzyniowe i szufladowe – jakie modele polecamy?

To kompaktowy model o pojemności 150 litrów. Dzięki skromniejszym wymiarom, znacznie łatwiej zmieścić taki sprzęt także w mniejszym pomieszczeniu. Ciekawą technologią w tym modelu jest supermrożenie. Po uruchomieniu tej funkcji, urządzenie mobilizuje wszystkie rezerwy zimnego powietrza i zapobiega wzrostowi temperatury przy wkładaniu nowych produktów, nawet w dużych ilościach.

To pojemna i nowoczesna zamrażarka, która sprawdzi się w każdym pomieszczniu. Zaletą są transparentne szuflady, dzięki czemu widzimy bez wysuwania, jakie produkty są przechowywane, jedna z szuflad to tzw. BigBox, do którego zmieszczą się duże pojemniki o nieregularnym kształcie. Listę zalet zamyka wysoka klasa energetyczna i niski poziom hałasu generowanego podczas pracy.

Na koniec przedstawiamy zamrażarkę szufladową, która zmieści się pod kuchennym blatem na wysokości 85 centymetrów. Zapewnia jednolite chłodzenie całego załadunku pod i nad szufladami, technologię No Frost. Z zamrażarki można łatwo wyjmować szuflady, a także zamrażać żywność o dużych gabarytach bez użycia szuflad. 

Zamrażanie produktów to dobry sposób na to, aby nie marnować żywności i nie przepłacać za półprodukty, w czasie, gdy są zdecydowanie najdroższe. Wybierając odpowiedni model  zamrażarki, możemy wiele zaoszczędzić.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel