Zapowiedź FIFA 18

Wrzesień to idealny czas na premierę kolejnej symulacji piłki nożnej od EA Sports. Będzie to tuż po rozpoczęciu rozgrywek Ligi Mistrzów i rozegraniu kilku kolejek ligowych w najsilniejszych ligach świata. FIFA, jak zwykle, pozwoli przenieść prawdziwe rozgrywki do wirtualnego świata - z każdym rokiem zacierając różnicę między światem gry a rzeczywistością.

FIFA 17 przyniosła wiele pozytywnych zmian i - tym samym - pozwoliły one bardzo rozwinąć kultową grę w stosunku do poprzednich części. Wielkim zaskoczeniem było wprowadzenie tryby fabularnego, w którym dostaliśmy możliwość pokierowania losami wschodzącej gwiazdy Alexa Huntera, a także przesiadka na nowy silnik meczowy Frostbite. Jako, że jedno i drugie zdało egzamin, w FIFA 18 możemy liczyć na kontynuację.

Alex Hunter powraca w trybie Droga do sławy. Twórcy zdradzili, że tym razem niepokorny Alex opuści ulubione Wyspy Brytyjskie, aby zwiedzić trochę świata. Od przerwy letniej w Brazylii po turniej przedsezonowy w Los Angeles – nasza gwiazda pozna rozmaite piłkarskie środowiska w ramach podróży po różnych krajach! Zmiany dosięgną także samego systemu rozgrywki. Tym razem historia jest podzielona na rozdziały, z oddzielnymi krótkoterminowymi celami. W ten sposób, Alex Hunter ma większą motywację do gry i wykonywania zadań. Co ciekawe, mają być dostępne także krótkie wstawki fabularne, gdzie zamiast Alexa, poprowadzimy innych piłkarzy spośród bohaterów, których gwiazdor spotyka na swojej drodze.Co zmienia się w rozrywce? O ile wygląd postaci (szczególnie tych najbardziej znanych piłkarzy, jak Robert Lewandowski czy Leo Messi) już wcześniej był świetny, tak w przypadku płynnych i realistycznych ruchów graczy, wciąż jest potencjał żeby zrobić to lepiej. W grze FIFA 18 od razu poznacie słynny sprint Ronaldo, fantastyczne zwroty Sterlinga i charakterystyczne ruchy ramion Robbena.


Nowy Gameplay FIFA 18


FIFA 17 wyraźnie postawiła na starci siłowe, przepychanki i walkę bark w bark oraz system kolizji między zawodnikami. To dobrze, bo wreszcie na znaczeniu zyskali nie tylko piłkarze szybcy, ale też silnie zbudowani. W nowej grze dodatkowo przebudowany został system dryblingu. Bardziej precyzyjne prowadzenie piłki, ciaśniejsze zwroty i błyskawiczne przyśpieszenie – właśnie to ma oferować nowa odsłona FIFA.Przebudowie ulegnie także tak ważny aspekt gry, jak dośrodkowania. Centry na jedenasty metr, zawieszone piłki i wrzutki na długi słupek – to mają być nowe sposoby precyzyjnego zagrania piłki do napastnika czekającego na bramkowe okazje.

Zmiany mają mieć odzwierciedlenie nie tylko w zachowaniach konkretnych piłkarzy, ale także całych drużyn. Zespoły mają posiadać swój styl gry. Przykładowo, Barcelona prezentować będzie tiki-takę, a u zespołów włoskich możemy oczekiwać słynnego catenaccio.


Jeszcze więcej realizmu


Sama symulacja gry nie powinna różnić się od dotychczasowej. Wciąż bliższy prawdziwemu meczowi będzie Pro Evolution Soccer. FIFA cały czas będzie charakteryzować się bardzo dużą dynamiką, stawianiem na ofensywę i widowiskowymi zagraniami – czysty arcade. Bardziej realistyczna będzie natomiast oprawa meczowa. Po tym, jak w animacjach pojawili się sędziowie i żywiołowo reagujący trenerzy, czas na kolejne detale. Teraz zobaczymy wyrwaną trawę na boisku i flagi kibicowskie klubów i z konkretnych stadionów. Pojawi się też większa interakcja z fanami zasiadającymi na stadionie. Usłyszymy prawdziwe przyśpiewki z trybun, a zawodnicy będą po strzelonym golu cieszyć się razem z kibicami.


Zamów przed premierą, aby zyskać bonusy!


Tradycyjnie, EA nagradza tych graczy, którzy decydują się na zakup gry jeszcze przed oficjalną premierą. Kupując w przedsprzedaży edycję standardową, otrzymujemy 5 dużych złotych paczek premium do FIFA Ultimate Team (1 tygodniowo przez 5 tygodni), Cristiano Ronaldo na wypożyczeniu (5 meczów FUT) oraz 8 wyjątkowych strojów FUT zaprojektowanych przez wykonawców muzyki z gry!

Na jeszcze więcej bonusów możemy, liczyć kupując FIFA 18 Edycja Ronaldo. Zamiast 5 złotych paczek FUT, otrzymamy ich aż 20, jednak największa korzyść to możliwość grania już 3 dni przed oficjalną premierą, czyli 26 września a nie 29.FIFA 18, zgodnie z oczekiwaniami, nie przyniesie wielkiej rewolucji w rozgrywce. To mieliśmy już rok temu, gdy pojawił się silnik Frostbite i niespotykany dotąd w grach piłkarskich tryb fabularny. Dobrze wiedzieć, że oprócz zaktualizowanych składów czy strojów, dostaniemy też coś ekstra. A lista korekt i dodatków jest na tyle ciekawa, że naprawdę warto sięgnąć po nową odsłonę!


powrót