Zdrowe gotowanie, czyli najlepsze parowary – ranking top 10 modeli dla Ciebie

Wraz z rosnącą świadomością konsumentów oraz nastawieniem na zdrowszy styl życia, wzrosła popularność parowarów. Te nowoczesne kilkupiętrowe urządzenia kuchenne pozwalają przyrządzać posiłki zdrowe i bogate w wartości odżywcze.
Parowar TEFAL
Do niewątpliwych zalet parowarów należy możliwość przyrządzania posiłków niskokalorycznych, pełnych witamin oraz innych wartości odżywczych. Na parze ugotować można zarówno warzywa, jak i mięso, rybę, a także produkty sypkie, czyli na przykład ryż i kaszę. Poznajmy kilka topowych modeli parowarów.

Tefal VS4003 Vitacuisine Compact
Jest to parowar o mocy 1800 W. Dzięki specjalnej konstrukcji zapobiegającej mieszaniu się smaków i zapachów umożliwia on przygotowanie trzech dań jednocześnie. Wyposażony jest w dwie tacki do gotowania potraw w naturalnych sosach i w marynacie oraz cztery szklane pojemniki do przygotowywania deserów, musów i ryżu. Maksymalna pojemność wynosi w jego przypadku 10,3 l w 3 pojemnikach. Mają one owalny kształt, dzięki czemu nadają się do przyrządzania ryb. Posiada funkcję podtrzymywania ciepła, opóźnionego startu, a także sygnalizację braku wody. Zaletą tego modelu jest możliwość kompaktowego przechowywania. Pojemniki można włożyć jeden w drugi i ustawić na podstawie urządzenia.

Philips HD 9140/91
Parowar ten posiada moc 900 W. W jego skład wchodzą trzy pojemniki do gotowania na parze o pojemnościach: 2.5 l, 2.6 l i 3.5 l. Wyposażony jest w dodatkową podstawkę na jajka, pojemnik do gotowania zupy, gulaszu lub ryżu, a także w specjalny pojemnik na przyprawy i zioła do dań. Posiada także elektroniczny programator, wyświetlacz, zegar cyfrowy z sygnałem gotowości oraz wskaźnik poziomu wody. Ma także wlot, który umożliwia sprawne uzupełnianie wody podczas gotowania.

Tefal VC1401
Parowar ten ma moc 980 W oraz pojemność 6 l. Składa się z dwóch pojemników umożliwiających gotowanie na dwóch poziomach. Wyposażony jest także w pojemnik na zupę, sos lub ryż. Posiada minutnik do 60 minut oraz automatyczny wyłącznik i funkcję „stop”. Ma też wskaźnik poziomu wody oraz możliwość zewnętrznego uzupełnienia jej ubytków. Jego ważną zaletą jest kompaktowe przechowywanie.

Tefal Vitacuisine Compact VS400331
Parowar ten ma moc 1800 W oraz pojemność 10.3 l. Umożliwia przygotowanie 3-daniowego posiłku w jednym czasie, przy czym nie tylko gotuje, ale także podtrzymuje ciepło. Wyposażony jest w cztery szklane pojemniki do przygotowywania deserów i musów, a także dwie tacki do gotowania potraw w naturalnych sosach i w marynacie. Posiada automatyczny wskaźnik poziomu wody, minutnik elektroniczny do 60 minut oraz funkcję opóźnionego startu. Jest łatwy w przechowywaniu, a do tego dołączona jest do niego książka kucharska.

MPM DZG-40A
Parowar ten ma moc maksymalną wynoszącą 650 W. Wyposażony jest w trzy pojemniki z tackami przepuszczającymi parę wodną, których łączna pojemność wynosi 4 l. Poza gotowaniem można w nim także sterylizować butelki oraz inne akcesoria dla dzieci. Posiada wskaźnik poziomu wody oraz mechaniczny zegar do 60 minut z dźwiękowym powiadamianiem o zakończeniu pracy. Do jego zalet należy łatwe przechowywanie dzięki możliwości włożenia jednego pojemnika w drugi oraz niska cena.

Severin DG 2438
Ten 3-komorowy parowar ma pojemność 9.6 l i moc 1000 W. Poza trzema pojemnikami do gotowania w jego skład wchodzi miseczka do gotowania ryżu, przezroczysta pokrywka oraz wyjmowana tacka. Posiada timer do 60 minut, regulację czasu gotowania, termostat, automatyczny wyłącznik, a także wskaźnik poziomu wody i możliwość dolewania wody podczas gotowania. Jego elementy można myć w zmywarce.

APOLLO PIM-800-3-SIL Vita Menu Inox
Parowar ten o mocy 800 W wyposażony jest w 3 pojemniki o łącznej pojemności 9 litrów, pozwalające gotować kilka potraw jednocześnie, przy czym największy jest w stanie zmieścić całego kurczaka. Dodatkowo posiada specjalną tackę do gotowania jajek. Posiada doskonały zegar, a także otwór wlewowy, który umożliwia dolewanie wody w trakcie gotowania. Dodatkową jego zaletą jest zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Clatronic DG 3235
Ten model ma moc 650 W, składa się z trzech pojemników do gotowania oraz pojemnika na ryż. Ma 60-minutowy zegar, wskaźnik poziomu wody i możliwość dolewania wody w czasie pracy, a także korytko ociekowe do zbierania płynów. Do jego dodatkowych zalet należy ochrona przed przegrzaniem, łatwość w czyszczeniu oraz niska cena.

Russell Hobbs Cook@Home 19270-56
Ten parowar o mocy 800 W składa się z trzech składanych w celu kompaktowego przechowywania pojemników o całkowitej pojemności 9 l. Do tego dochodzi 1-litrowy pojemnik do gotowania ryżu oraz tacka ociekowa. Urządzenie posiada 60-minutowy programator z funkcją automatycznego wyłączania oraz boczne wloty do uzupełniania wody w trakcie gotowania.

Sencor SMH 330
Urządzenie to nie jest parowarem, lecz kombiwarem o pojemności 12 l i mocy 1400 W. Przygotowywanie potraw jest w nim nawet trzy razy szybsze niż w zwykłym piekarniku, a zużycie energii niższe do 60%. Tak samo, jak parowary, umożliwia przygrządzanie potraw bez tłuszczu. Gotuje jajka i owoce morza, piecze pizzę, frytki i ciasta, grilluje, dusi mięso, rozmraża, a nawet przygotowuje tosty. Posiada także funkcję „grillowania bez dymu” i zapewnia zachowanie naturalnej soczystości produktów. Ma funkcję termoobiegu, która umożliwia równomierne pieczenie oraz płynną regulację temperatury od 0 do 250°C. Dzięki funkcji self-clean oraz wyjmowanej szklanej misie czyszczenie urządzenia jest łatwe i szybkie. W zestawie znajdują się niski ruszt, wysoki ruszt, szczypce oraz popularne przepisy.

Jak widać, mamy w czym wybierać. Musimy tylko zastanowić się nad własnymi potrzebami, a następnie wyszukać urządzenie, które będzie spełniało nasze osobiste kryteria.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2020r. do 31.12.2020r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]