Żelazko z generatorem pary – jaki model wybrać? Ranking modeli

Para jako remedium na niechęć do prasowania


Widok sterty pogniecionych ubrań sprawia, że opadają nam ręce? Prasowanie niektórych ubrań jest tak uciążliwe, że po skończonej pracy czujemy się tak, jakbyśmy przebiegli maraton? Nasze problemy z prasowaniem może rozwiązać dobre żelazko z generatorem pary. Jaki model wybrać, aby prasować tak, jak u krawca lub na pokazie mody? Zwykłe żelazko może czasami nie wystarczyć…


Kiedy warto postawić na generatory pary?


Skąd wzięło się przekonanie, że żelazko ze stacją parową jest lepsze? Tego, że prasujemy często i dużo prawdopodobnie nie musimy sobie wyobrażać. Wyobraźmy sobie zamiast tego to, jak para wodna wyrzucana pod ciśnieniem nawet 6,5 bara doskonale penetruje i wygładza każdy rodzaj tkaniny. Jeżeli wybierzemy dobre żelazko z generatorem pary, tego też nie będziemy musieli sobie wyobrażać. To wszystko będzie się działo na naszej desce do prasowania. Aby docenić zalety takiego rozwiązania, nie musimy być wcale profesjonalistami. Każdemu powinno zależeć na skutecznym i szybkim prasowaniu. Jedyne, o co musimy zadbać, to metalowa deska do prasowania lub taka, która będzie pokryta metalową siatką. Zapobiegnie to skraplaniu się pary wodnej pod deską. Jej dodatkowym atutem będzie wzmocnione rusztowanie z mocowaniem na stację bazową.

Generator pary ELECTROLUX EDBS 7135

Żelazko a stacja parowa


Zwykłe żelazko samo wytwarza parę wodną. Stacje parowe posiadają natomiast specjalny bojler, który jest połączony ze stopą żelazka długim przewodem i który generuje parę pod wysokim ciśnieniem. Ten zbiornik na wodę ma pojemność co najmniej 1,5 litra. Generatory pary mają jeszcze jedną przewagę nad zwykłym żelazkami. W tradycyjnym żelazku głównym elementem prasującym jest jego ciężar i temperatura. W żelazku ze stacją parową najważniejsza jest para pod ciśnieniem co najmniej 6 barów. Jakie są największe zalety takiego rozwiązania? Włókna tkanin rozluźniają się, są lepiej wygładzone, a ubrania niepoddawane mechanicznym tarciom na dłużej zachowują swój świeży wygląd. Skoro wiemy już komu przydadzą się żelazka ze stacją parową oraz znamy ich mocne strony i sposób działania, to możemy się zastanowić nad tym, jaki model wybrać.
Jakie żelazko z generatorem pary? Ranking TOP 3 produktów


Electrolux EDBS 7135


Moc 2350 W pozwala na wytworzenie ciśnienia 5 barów i mocnego uderzenia pary (220 g), której strumień można regulować (0 – 90 g). Electrolux EDBS 7135 ma elegancką, zajmującą niewiele miejsca stację parową, która jest wyposażona w pomysłowy schowek na przewód oraz bezpieczną i stabilną podstawkę. Z żelazkiem ze stacją parową Electrolux EDBS 7135 możemy być pewni, że na tkaninę zawsze zostanie skierowana odpowiednia ilość pary. Pomoże w tym możliwość przełączenia z trybu automatycznego na manualny tryb sterowania wytwarzaniem pary. Za odpowiednie nawilżenie tkanin oraz za ich doskonały wygląd odpowiada dziewięć optymalnie rozmieszczonych otworów na pomysłowo zaprojektowanej ceramicznej stopie Caressium. Electrolux EDBS 7135 troszczy się o nasz komfort prasowania. Właśnie dlatego jest gotowy do pracy już po 2 minutach, jego 1,9-metrowy przewód obraca się o 180 stopni, a system Calc-clean oczyszcza żelazko z kamienia. Dodatkowymi atutami są funkcje zabezpieczenia przed kapaniem oraz pionowego strumienia pary, który umożliwia prasowanie ubrań bez konieczności ich wcześniejszego zdjęcia z wieszaka.


Philips PerfectCare Expert GC9241/02


Podczas prasowania należy się skupić nie tylko na jego szybkości, ale także na jego bezpieczeństwie. Na szczęście Philips PerfectCare Expert GC9241/02 zapewnia szybkie prasowanie bez ryzyka oparzeń, zniszczenia ubrań, deski do prasowania lub samego urządzenia. Jeśli żelazko ze stacją parową nie było używane przez 5 minut, funkcja Safety auto-off samodzielnie je wyłączy. Philips PerfectCare Expert GC9241/02 nie zniszczy prasowanej tkaniny nawet wtedy, gdy zostawimy go bezpośrednio na ubraniu lub na desce do prasowania. Innowacyjna technologia OptimalTemp dba o to, by nie stało się nic złego, przy okazji ułatwiając prasowanie i odciążając nasz nadgarstek. Co więcej inteligentny procesor do precyzyjnej regulacji temperatury stopy potrafi sam dostosować ją do danego rodzaju tkaniny. Ponadto żelazko można bezpiecznie zablokować na stacji i bezpiecznie przenosić je z miejsca na miejsce, minimalizując ryzyko oparzenia. Podczas prasowania możemy korzystać z silnego uderzenia pary do 340 g pod ciśnieniem do 6,5 bara. Stopa SteamGlide wyróżnia się wysoką odpornością na zarysowania, gładkim przesuwaniem się po tkaninie i prostotą czyszczenia. Dłuższą żywotność generator pary, który jest gotowy do pracy już po 2 minutach od włączenia, gwarantuje system antywapienny Easy De-Calc.


Tefal GV8981 Pro Xpert Control Plus


Jak oszczędzić połowę czasu, który normalnie przeznaczylibyśmy na prasowanie? Wystarczy, że wybierzemy żelazko ze stacją parową Tefal GV8981 Pro Xpert Control Plus. Nie musimy już prasować kilku rodzajów tkanin oddzielnie. Pięć optymalnych kombinacji i poziomów wytwarzania pary jest dostosowanych do bawełny, jedwabiu, lnu, tkanin syntetycznych i wełny. Dzięki technologii Smart Technology Xpert Control zawsze możemy być pewni idealnych rezultatów prasowania. Anti Calc Collector, czyli system odkamieniania,  to nie jedyny sposób na przedłużenie żywotności urządzenia. Samoczyszcząca się stopa Autoclean utrzymuje je w czystości i gwarantuje niezrównany ślizg po tkaninie, nie bacząc na upływ czasu. Para pod ciśnieniem do 6,5 bara skutecznie wnika w tkaninę, a podczas prasowania najbardziej wymagających tkanin zawsze możemy skorzystać z możliwości dodatkowego wyrzutu pary, maksymalnie 450 g/min. Funkcja Aquaboost Vaporizer pozwoli jeszcze szybciej usuwać najtrudniejsze zagniecenia, a dzięki inteligentnej osłonie Protect Cover nasze żelazko ze stacją parową będzie jeszcze bardziej mobilne – Tefal GV8981 Pro Xpert Control Plus da się bezpiecznie i łatwo przenosić.


Szybkie i bezpieczne prasowanie to dla dobrego żelazka z generatorem pary podstawa


Żelazko ze stacją pary to zdecydowanie najlepszy wybór do prasowania dużej liczby delikatnych ubrań. Zamiast obawiać się o możliwość ewentualnego zniszczenia materiału możemy cieszyć się szybszym i łatwiejszym prasowaniem i odświeżeniem ubrań na dowolnej płaszczyźnie. Potężny strumień pary jest w stanie dostać się w głąb nawet najgrubszych tkanin i wygładzić nawet najbardziej zagnieciony materiał. Rzeczy, które zostaną wyprasowane przez żelazko ze stacją parową będą bardziej miękkie i mniej podatne na zabrudzenia w przyszłości.