Jaki jest najlepszy zestaw głośnomówiący do samochodu? Jaki model wybrać i dlaczego?

Dobry zestaw głośnomówiący do samochodu to podstawa. Rozmawianie przez telefon komórkowy podczas prowadzenia pojazdu w inny sposób niż za pomocą zestawu głośnomówiącego jest zabronione. Nic dziwnego, w końcu gdy prowadzimy auto, powinniśmy być maksymalnie skoncentrowani. Z tego powodu najlepiej w ogóle nie rozmawiać przez telefon, prowadząc samochód.


Często jednak pojawiają się wyjątkowe sytuacje, które to wymuszają. Ważny telefon, na który czekamy, może wypaść w momencie, gdy siedzimy za kółkiem. Zestaw głośnomówiący wspiera też wiele osób wykonujących liczne połączenia telefoniczne w ramach pracy – handlowców, zawodowych kierowców, przedsiębiorców. Niektóre modele aut mają już wbudowany zestaw głośnomówiący. Częściej jednak trzeba dokupić takie urządzenie dodatkowo. Jaki zestaw głośnomówiący do auta warto kupić? Oto praktyczny poradnik i propozycje najlepszych modeli.


Najlepszy zestaw głośnomówiący – najważniejsze cechy


  • Redukcja echa i szumów – im lepiej słychać naszego rozmówcę, tym łatwiej zrozumieć jego wypowiedź. Zdecydowana większość producentów chwali się, że w ich urządzeniach dodatkowe hałasy są redukowane, jednak aby wiedzieć, jak dobrze to funkcjonuje, najlepiej polegać na opiniach prawdziwych użytkowników, którzy mieli styczność z konkretnym sprzętem. 


Zestaw głośnomówiący do samochodu


  • Obsługa więcej niż jednego urządzenia – można sobie wyobrazić wiele sytuacji, w których będzie potrzeba, aby podpiąć pod zestaw głośnomówiący więcej niż jeden telefon. Chociażby wtedy, gdy więcej niż jedna osoba może chcieć prowadzić konwersację za pomocą zestawu lub gdy mamy osobno telefon prywatny i służbowy i na obu spodziewamy się ważnego połączenia.


  • Maksymalny czas pracy i czas ładowania – jak w każdym urządzeniu elektronicznym – chcielibyśmy, aby ładowanie trwało krótko, a praca na pełnej baterii bardzo długo. W rzeczywistości, rozbieżności w czasie pracy zestawów głośnomówiących podobnej klasy mogą być naprawdę duże.


  • Funkcje – standardowe funkcje każdego zestawu głośnomówiącego to odbieranie, odrzucanie, kończenie, ponowne wybranie ostatniego numeru. Dodatkowym udogodnieniem w najlepszych zestawach głośnomówiących do auta jest na pewno wybieranie głosowe, automatyczne wyłączenie czy przesyłanie muzyki do radia samochodowego.


Polecane zestawy głośnomówiące do auta, jakie warto kupić – ranking


Zestaw głośnomówiący JABRA Drive 


To niedrogi sprzęt, wykorzystujący do połączenia technologię Bluetooth 3.0. Po pełnym ładowaniu akumulatora trwającym ok. 2,5 godziny, możemy liczyć na 20 godzin rozmów lub 720 godzin w trybie czuwania. 


Zestaw JABRA Freeway 


Kolejną propozycją zestawu głośnomówiącego w naszym rankingu jest model wyposażony w trzy głośniki, zapewniające wirtualny dźwięk przestrzenny, podwójny mikrofon z funkcją Noise Blackout i redukcją szumów. Na jednym ładowaniu zapewni do 14 godzin rozmów. Podłączymy do niego dwa urządzenia.


Zestaw głośnomówiący JABRA Tour PL 


Urządzenie wykorzystujące Bluetooth 3.0. Bateria starcza na 20 godzin rozmów lub 1000 godzin w trybie czuwania. Zestaw sprawdzi się także w małym aucie, bo jest naprawdę mały i lekki – zaledwie 135 gramów. 


Zestaw głośnomówiący SUPERTOOTH Crystal Srebrny 


Zestaw z obsługą Bluetooth 3.0, Odtwarza muzykę z telefonu i powiadomienia z aplikacji GPS. Ma także funkcję odczytywania numeru telefonu osoby dzwoniącej. Akumulator ładuje się od 0 do 100% w ciągu około 3 godzin. Takie ładowanie umożliwia 20 godzin rozmów.Wiesz już, jaki zestaw głośnomówiący do samochodu wybrać? Jego kupno jest prostsze i tańsze niż zakup nowego smartfona. Warto jednak, aby kierowcy pamiętali o tym, żeby wybierać dobry, a niekoniecznie najtańszy produkt i żeby korzystali z zestawów wyłącznie wtedy, gdy faktycznie jest taka potrzeba.


Przeczytaj więcej

Filmy na wieczór – 9 nietypowych pomysłów

Filmy na wieczór – 9 nietypowych pomysłów

Wydaje ci się, że wszystkie fajne filmy na wieczór już za tobą? Zapraszamy do szybkiego przeglądu dobrych filmów na wieczór!
Telefon z najlepszym aparatem – jaki smartfon do robienia zdjęć wybrać?

Telefon z najlepszym aparatem – jaki smartfon do robienia zdjęć wybrać?

Zastanawiasz się, jaki telefon do robienia zdjęć będzie dobry? Nic dziwnego. Aparat w smartfonie to jeden z najistotniejszych elementów, a jego możliwości w dużym stopniu wpływają na cenę urządzenia.
Jakie głośniki do auta wybrać na tylną półkę?

Jakie głośniki do auta wybrać na tylną półkę?

Dobre głośniki do samochodu z pewnością przydają się podczas każdej dłuższej trasy. Tylko jakie głośniki do auta będą odpowiednie? Jeśli nie masz pewności, to sprawdź nasz poradnik.
TV box – ranking 2021. Jaką przystawkę smart TV wybrać?

TV box – ranking 2021. Jaką przystawkę smart TV wybrać?

Zwykły telewizor także może zapewnić dostęp do sieciowych aplikacji. Wystarczy zakupić odpowiedni smart TV box.
Jaki wideorejestrator do samochodu kupić? Ranking kamer samochodowych 2021

Jaki wideorejestrator do samochodu kupić? Ranking kamer samochodowych 2021

Dobra kamera samochodowa przyda się, gdy będziemy potrzebowali dowodu dla policji albo ubezpieczyciela. Jaki wideorejestrator jazdy kupić, aby spełniał swoje zadanie? Przedstawiamy najlepsze produkty.
Jak Twój smartfon może współpracować z telewizorem? I jak podłączyć go do telewizora?

Jak Twój smartfon może współpracować z telewizorem? I jak podłączyć go do telewizora?

W tym artykule podpowiadamy, w jaki sposób można wykorzystać możliwość sparowania smartfona z telewizorem i jakie korzyści zapewnia takie rozwiązanie. 
Jaki jest najlepszy zestaw głośnomówiący do samochodu? Jaki model wybrać i dlaczego?

Jaki jest najlepszy zestaw głośnomówiący do samochodu? Jaki model wybrać i dlaczego?

O czym pamiętać, gdy decydujemy się na zakup zestawu głośnomówiącego? Oto praktyczny poradnik i propozycje konkretnych modeli, które warto kupić.
Telewizory 8K – wszystko, co warto wiedzieć

Telewizory 8K – wszystko, co warto wiedzieć

Czym jest właściwie technologia 8K i jakie oferuje możliwości? Czy warto już teraz kupić taki telewizor? 
Smartfon na raty w MediaMarkt - jak załatwić formalności?

Smartfon na raty w MediaMarkt - jak załatwić formalności?

Ceny flagowych smartfonów są na tyle wysokie, że nie zawsze można sobie pozwolić na tak duży jednorazowy wydatek. Chcąc mieć dobry telefon, możemy albo wybierać z oferty operatora telefonii komórkowej, albo zdecydować się za zakup na raty w sklepie internetowym z elektroniką. To drugie rozwiązanie oznacza więcej elastyczności. Operatorzy zazwyczaj oferują bardzo ograniczony wybór modeli, a kupując na raty w sklepie, wybieramy z pełnej oferty.
Soundbary dedykowane do QLED TV Samsung

Soundbary dedykowane do QLED TV Samsung

Jakie modele soundbarów polecamy do nowoczesnych telewizorów Samsung? Prezentujemy tutaj najciekawsze propozycje.

powrót

[script]var loadEditorJS;loadEditorJS = function() { var docRef, checkStr, getUrlParameter, isOpened, closeTimer; getUrlParameter = function(urlParam) { var param, regex, results; param = urlParam.replace(/[\[]/, '\\[').replace(/[\]]/, '\\]'); regex = new RegExp('[\\?&]' + param + '=([^&#]*)'); results = regex.exec(location.search); return results === null ? '' : decodeURIComponent(results[1].replace(/\+/g, ' ')); }; docRef = document.referrer; checkStr = 'saturn.pl'; if (docRef.indexOf(checkStr) > -1 || getUrlParameter('redirected') === '1') { closeTimer = 10000; $.extend(true, $.magnificPopup.defaults, { tClose: 'Zamknij (Esc)' }); $.magnificPopup.open({ items: { src: '#js-footerPopup', type: 'inline' }, mainClass: 'mfp-fade', closeOnContentClick: true, closeOnBgClick: true, closeBtnInside: true, showCloseBtn: true, enableEscapeKey: true, callbacks: { open: function() { var popup; popup = this; isOpened = true; setTimeout(function() { if (isOpened) { popup.close(); } }, closeTimer); }, close: function() { isOpened = false; } } }); } if (typeof loadLpJS === 'function') { loadLpJS(); }};[/script]
pixel
[script]var $productVariant = $('.js-product-variant');if ($productVariant.length) { $productVariant.each(function() { var $this; $this = $(this).find('img'); $this.error(function() { $this.attr({ 'src': $this.attr('data-src-gallery') }); }).attr({ 'src': $this.attr('data-src-filemanager') }); }); $productVariant.on('click', function() { enp.APP.bundles.loader.loadingShow(); }); }/* ACCOUNT > CLUB > shopping counter > add footer text */var accountClubLottery, txtElement;accountClubLottery = document.querySelectorAll('.v-account .b-lotteryBoxes .m-contentBox_item.is-separator .m-contentBox_data');if (accountClubLottery.length) { txtElement = document.createElement('P'); txtElement.classList.add('g-mt20'); txtElement.innerHTML = '* Do licznika zakupów liczą się zakupy dokonane od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.'; accountClubLottery[0].appendChild(txtElement);}[/script]
[script]if (document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720')) { setTimeout(function () { if (window.location.href.indexOf('lp-mac-mini') < 0) { document.querySelector('.ins-content-wrapper-1720').style.display = "block"; } }, 5000);}[/script]